Türk Sağlık Sen'de 250 Üyeden Tepki İstifası!

135 delegeden 100'ünün katılmadığı Türk Sağlık Sen Kongresinde gerekli çoğunluk sağlanamadığı için kongre 28 Kasım'a ertelenirken 250 üyenin Türk Sağlık Sen'den istifa ettiği belirtildi.

Sendika 23.11.2021, 09:36 Zeynep Elmalı
Türk Sağlık Sen'de 250 Üyeden Tepki İstifası!

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak’a haksızlık yapıldığını düşünen 250 sağlık çalışanı sendikadan istifa etti. Çakmak’ın adaylığının engellenmesi durumunda ise sendikadan 2 binin üzerinde istifa yaşanacağı iddia ediliyor. Sendika yaşanan bu krizin nasıl aşılacağı merak ediliyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

MHP’den yalanlama

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Çakmak’a, MHP Samsun İl Yönetiminden ‘aday olmama baskısı’ yapıldığı ileri sürülüyor. Söz konusu iddialarla ilgili konuşan MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Siyasi partiler farklı, sendikalar farklı ne alakası var. Böyle birşey yok “açıklaması yaptı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Başkan yardımcısı Sadi 1 hafta önce
Bir kıyaslama yapalım.Erdoğan'ın başkanlığı engellendiği için 250 üye istifa etmiş.2000 üye daha istifa edebilirmiş.Takdire şayan.Peki saglik-sen'in başkanı ilyas'ın başkanlığı engellense kaç üye istifa eder? Sıfır dediginizi ve güldüğünüzün farkındayım
delidumrul57 1 hafta önce
gülüyorum tabi ama size gülüyorum. konu nasıl sağlık-sen'e geldi ? sağlık-sen'de böyle olaylar olmaz. Samsun'da görev yaptığım zamandan tanırım İlyas başkan adamdır...
Başkan yardımcısı 02 1 hafta önce
SENDİKACI başkan yardımcısı 02
Adıyamanda Türk Sağlık Sen seçimlerinde ayak oyunu yapıldı, sedikayi şaibe merkezi haline getirdiler Türk Sağlık sen bitiyor şubelik gidiyor bu kadar ayak oyunu yapılan bir sendikada durmanın bir anlamı da yok zaten 100 istifa var vede daha çok olacağını düşünüyorum.Ne yazık ki bunların olacağından bizzat genel başkanında haberi var.
SAĞLIKÇILAR 1 hafta önce
ONLARDA SAĞLIK SEN YÖNETİCİLERİ GİBİ KENDİ ÇIKARLARIN PEŞİNDE HEPSİ UTANMAZ HEPSİ SAHTEKAR.LANET OLSUN BÜTÜN SENDİKALARA HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ CANINIZ CEHENNEME. YETER ARTIK İSTİFA CEDİN İSTİFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
Samsun sağlıkçı 1 hafta önce
Başka istifa eden olmaz . 250 nin 200 u zaten edecekti. 50 su işte çakmak in ekibi ondan istifa etti. Yalandan çakmak i değerli gösterip başkan yapmaya çalışıyorlar tekrar. Bu arada seçime delege gelmedi çakmak in kendi delegeleri gelmez tabi ki.
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?