Türk Sağlık-Sen: Baskı Yapan Olursa Bize Bildirin

Türk Sağlık-Sen Bayburt Şubesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Makamını sendika bürosu gibi kullanmaya kalkanları bizlere iletin" dedi.

Sendika 27.03.2019, 17:38 27.03.2019, 18:54
Türk Sağlık-Sen: Baskı Yapan Olursa Bize Bildirin

Türk Sağlık-Sen Bayburt Şubesi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi; "Kıymetli üyelerimiz ve üye olacak arkadaşlar; doktor ,hemşire, att, sağlık çalışanı arkadaşlarım!
Asli görevini unutup devletin makamını sendika bürosu gibi kullanmaya çalışan, makamın gücünü devlet için değil sendikaya üye kazandırmak için baskı aracı olarak kullanan kurum yöneticileri olursa lütfen bunu bizlere iletin. gerekli idari ve hukuki işlemi başlatalım!"

TIKLAYIN

MADDE 118 - SENDİKAL HAKLARIN KULLANILMASININ ENGELLENMESİ
(1) Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?