Türk Sağlık-Sen: Baskı Yapan Olursa Bize Bildirin

Türk Sağlık-Sen Bayburt Şubesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Makamını sendika bürosu gibi kullanmaya kalkanları bizlere iletin" dedi.

Türk Sağlık-Sen: Baskı Yapan Olursa Bize Bildirin

Türk Sağlık-Sen Bayburt Şubesi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi; "Kıymetli üyelerimiz ve üye olacak arkadaşlar; doktor ,hemşire, att, sağlık çalışanı arkadaşlarım!
Asli görevini unutup devletin makamını sendika bürosu gibi kullanmaya çalışan, makamın gücünü devlet için değil sendikaya üye kazandırmak için baskı aracı olarak kullanan kurum yöneticileri olursa lütfen bunu bizlere iletin. gerekli idari ve hukuki işlemi başlatalım!"

TIKLAYIN

MADDE 118 - SENDİKAL HAKLARIN KULLANILMASININ ENGELLENMESİ
(1) Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 18:54

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER