Türk Sağlık Sen Başkanlar Kurulu: Doktorlarla İlgili Düzenleme Doğru Fakat Eksik Olduğudur!

Türk Sağlık-Sen Başkanlar Kurulunu toplayan Genel Başkan Önder Kahveci, görevi devreden şube başkan ve yardımcılarına teşekkür etti. Kahveci doktorların maaş iyileştirmesiyle ilgili olarak "Doktorlarımız ile ilgili düzenlemede söylediğimiz, doğru fakat eksik olduğudur." dedi.

Sendika 27.12.2021, 18:15 Zeynep Elmalı
Türk Sağlık Sen Başkanlar Kurulu: Doktorlarla İlgili Düzenleme Doğru Fakat Eksik Olduğudur!

Çalışanların Arasına Nifak Sokulmasına Müsaade Etmeyeceğiz

Genel Başkanımız Önder Kahveci sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış yapılması ile ilgili süreci değerlendirerek “ Hekimlerimizin ücretlerinde artış yapılması şarttır. Analarının ak sütü gibide helaldir. Doktorlarımız ile ilgili düzenlemede söylediğimiz, doğru fakat eksik olduğudur. Eksiktir çünkü o düzenlemede ek ödemeden mahsuplaşma vardır. Eksiktir çünkü doktorların bir kısmı kapsam dışı kalmıştır. Aile hekimleri kapsam dışı kalmıştır. Üniversite hastanelerinde, adli tıp kurumunda, SGK’da görev yapan doktorlarımız dışarda bırakılmıştır. Eksiktir çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış olmalıdır. Fakat gördük ki biz tüm bunları dememize rağmen bazı kendini bilmezler ile başka hesap yapanlar hekimlerimizle bizi karşı karşıya getirme gibi bir işin için girmeye çalışmaktadırlar. Buna fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz. Çalışanların arasına nifak sokulmasına müsaade etmeyeceğiz. Sağlık hizmeti ekip işidir, ekibin bütünün gözetmek gerekir. Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılması için mücadelemizi sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Tüm platformlarda bunun mücadelesini veriyoruz, vereceğiz” dedi.  

Ek Zam ve Refah Payı Şarttır

Tüm kamu çalışanların için ek zam ve refah payı talebi ile ilgilide değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci “Toplu sözleşmede Türkiye Kamu-Sen olarak tavrımızı net bir biçimde ortaya koyduk. Refah payı ve seyyanen zam olmadığı, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilere kadroda net çözüm bulunmadığı için imza atmadık, evet demedik.  Bu verilen zamlarla memur 2022’yi tamamlayamaz dedik ve ek zam talep ettik. Süreç bizi haklı çıkardı. Toplu sözleşmeyi tarihi kazanım olarak anlatanlarda daha yeni ortaya çıkarak ek zam istiyoruz demeye başladılar. Ek zam talebimizde ısrarcıyız. Kamu çalışanlarının kayıplarını önlemenin tek yol budur.” şeklinde konuştu. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sağlıkta Şiddete Yönelik Çözüm Önerilerimiz Hayata Geçmeli

Genel Başkanımız Önder Kahveci sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin çözümü için sendikamızın önerisini olan sıfır toleranslı alan uygulaması, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların kamu sağlık hizmetlerinden acil haller dışında ücretli yararlanması, tutuklu yargılamanın istinasız uygulanması gibi çözümlerin hayata geçmesi gerektiğini kaydetti.

Üniversite hastanelerindeki mali problemlerin çözülerek personelin sorunlarına çözüm üretilmesi ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerinin karşılanması gerektiğine dikkat çekti.

Genel Başkanımızın konuşmasının tamamlamasının ardından Genel Başkan Yardımcılarımız kendi sekretaryaları ile ilgili sunum ve konuşma yaptılar. 

Bu konuşmaların ardından şube başkanlarımız kürsüye gelerek öneri ve düşüncelerini dile getirdiler.

Şube Başkanlarımızın konuşmalarının ardından Genel Başkanımız Önder Kahveci Türkiye Kamu-Sen’in, Türk Sağlık-Sen’in yetkili olması gerektiğini ifade ederek tüm teşkilatımıza çalışmalarında başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
Hadi oradan ikiyüzlüler 4 hafta önce
Yüzde 20 yi siz alırken hekim almazken ekip yoktu. Hekim düşmanları. Gerçek yüzünüzü gördük ysp ler
dr 4 hafta önce
ne saçmalıyor yine batıda 6bin tl alan pratisyen var ya da 7-8bin alan uzman var onların maaşlarında ciddi bir artırmaydı

niye çok fazla kazanan doktorları bahane ediyorsunuz ki, onların artmasa da olur zaten çok kazanıyorlar olan düşük kazanan doktorlara oldu
Diş hekimi 3 hafta önce
İstifamızı verdik sendikandan hekimlere fayda yok sizden işinize bakın..
Mertnobre 3 hafta önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın
Sağlık memuru 3 hafta önce
Hayatım boyunca türk sağlık sen liyim 2003 tarihinden itibaren lakin bu kadar kötü bir sendika olduğunu düşünmüyorum artık (sağlık sen hariç) her ikinizde memuru kuş ettiniz nasip ayın 5 inde istifa etmek farz oldu bize sadece kaç liraya anlaştınız onu görmek için bekliyorum
Ali 3 hafta önce
Siizn imza atmaya yetkşniz yok ki bizi salk yerine koymayın imza atmadım diyor sanki masada yeirn var
Şiddet 3 hafta önce
Neymiş bu şiddete çözümünüz anlatın da bilelim
hemşire 4 hafta önce
ne doğrusu ilaç ezberle ve 5bin zam aşırı derece saçma
sağlıkçı 3 hafta önce
haklısın kardeşim
ÖZKANMÖZKAN 3 hafta önce
MAL...
Sağlık olsun 3 hafta önce
Hemşire hanım doktorla eczacı kalfasıni karıştırdı sanırım ????
Mehmet 3 hafta önce
Sen de ezberleseydin. Kıçın mı yemedi ortaokulda lisede ders çalışmayı yoksa zekan mi yetmedi. Dur belki de serserilik peşindeydin zengin birini bulurum diye dusncen mi vardi. Git özele sana 50.000 versinler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?