Türk Sağlık Sen Başkanından Şok İddia: Üyeler Sahte İmza İle İstifa Ettirildi!

Türk Sağlık Sen Samsun İl Başkanı Erdoğan Çakmak, önemli iddialarda bulundu. Çakmak, Üyelerinin sahte imza ile Türk Sağlık Sen'den istifa ettirip yine sahte imzayla kendilerine üye yaptıklarını belirtti.

Sendika 03.06.2021, 21:22 Güler Sağlam
Türk Sağlık Sen Başkanından Şok İddia: Üyeler Sahte İmza İle İstifa Ettirildi!

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, "Üyemizi sahte imza ile bizden istifa ettirip yine sahte imzayla kendilerine üye yaparak sendika olmadıklarını da biliyoruz ama başka bir tarife girecek bir oluşum halini almışlar" diyerek önemli iddialarda bulundu.

BASKI VE MOBBİNG KESMEYİNCE SAHTE ÜYELİK İLE DEVAM ETMİŞLER
Erdoğan Çakmak, yaptığı yazılı basın açıklamasında, Makam koltuklarının gücüne sarılıp, idarecilerin gölgesine sığınarak sendikacılık yaptıklarını  zannedenlerin sendikal hayata ve kamu çalışanlarına verdiği zararı sıkça dile getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini belirterek, "Eşit şartlarda sendikal rekabet deyince ödleri kopan, çalışana baskı ile kamudaki varlıklarını koruyanlar baktılar ki artık bu durumda onları kurtarmaya yetmiyor sahte üyelik işlerine girişmişler. Suç işlemeye bile başlamışlar. " dedi.

İŞLEDİKLERİ SUÇUN CEZASI HAPİSTİR
Sahte imzalarla sendikalarından istifa ettirilen ve kendi sendikalarına yine sahte imzalarla üye yapılmasını organize edenlerin cezalandırılmasını hatta memuriyetlerine son verilmesini isteyen Erdoğan Çakmak açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Üyemizi sahte imza ile bizden istifa ettirip yine sahte imzayla kendilerine üye yaparak sendika olmadıklarını da biliyoruz ama başka bir tarife girecek bir oluşum halini almışlar. Bu sarı sendikacılıkta değil bambaşka bir haldir. Bu da yanlarına kalmadığında ne yapacaklar merak ediyoruz.  Bu halden utanırlar mı onu da kestiremiyoruz ama daha öncede dediğim gibi bunları çalışanların kamu sendikal hayatında kesinlikle çıkarması gerekir.

Sendikacılığı tamamen çamura bulayan bu tür işleri yapanlara hak ettikleri cezaya çarptırılmalı, bırakın sendikacılığı memuriyetlerine bile son verilmelidir. İşledikleri suçun cezası hapistir. Bu konu ile ilgili olarak gerekli yerlere ilgili müracaatları yapmış bulunmaktayız. Sendikacılıkta en aşağılık hal olan bu durum yapma cürretini kimsenin yanına bırakmayacağız."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Genel Cerrahi Servisi 4 ay önce
Samsun sağlık-sen, yönetimiyle, yaptıklarıyla tam bir cumhur ittifakı düşmanı.Samsun'da hastanelerde çalışan personel Akparti'ye oy vermeyeceğini söylüyorsa nedeni ilyas ve onun getirdiği chp'li,hdp'li,iyi partili işyeri temsilcileri.Adama "başhekim servisimi degistiriyor,görüşün" diyorum,"başhekim Akpartili,beni sevmez" diyor.Yahu seni beni sevmemesi mi var üyeyim ben.Hakkımı savunsana.O kılıçdaroğlu 'nun grup konuşmasını izlerken bende başhekimin yolunu tuttum
Saglikci 4 ay önce
Eski bir tssli olarak sunu söyleyebilirimki bu zavallının attığı iftirayı kendileri yıllardır yapıyor.Kör kendinden pay biçermiş.senin o sevimsiz suratini sürekli gormek zorundamıyız.Melun.
ali 4 ay önce
sizde gidin bilge lidere söyleyin hesap sorsun sanki siz siyasi parti destekçisi degilmisiniz
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?