Türk Sağlık Sen Başkanından Sert Açıklama: Sendikamıza FETÖ Taktiği Uyguluyorlar

KOÜ Hastanesi İşyeri Temsilcisi Ömer Koyuncu’nun Covid-19 testinin pozitif çıkmasına karşın işyeri temsilcileri toplantılarına katıldığı iddiasının bir iftira olduğunu belirten Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, “Bu bir FETÖ taktiğidir. İddia sahibi hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Sendika 19.11.2020, 18:46 19.11.2020, 18:52 Güler Sağlam
Türk Sağlık Sen Başkanından Sert Açıklama: Sendikamıza FETÖ Taktiği Uyguluyorlar

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, basın yayın organlarına gönderilen asılsız iddialara tepki gösterdi. Başkan Çeker, asılsız iddiaları ortaya atanların FETÖ taktiği ile hareket ettiklerini ve iddia sahibi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi Başkanı ve Kamu-Sen Denetim Kurulu Üyesi Ömer Çeker, Kocaeli Üniversitesi İşyeri Temsilcisi Ömer Koyuncu hakkında basın yayın organlarına gönderilen haberlere tepki gösterdi. Başkan Çeker, iddiaların elle tutulur bir yanının olmadığını belirtti. Basın yayın organlarını yanıltanlara karşı yaptığı basın açıklamasında, “ Basın yayın organlarımızda sistemli bir şekilde e-mail yoluyla gönderilen haberleri okuyunca kirli ellerin bir yerlerden sendikamızın hak arama mücadelesini perdelemeye çalışma girişimi olarak değerlendirdik. Yalnızca biz değil, filyasyon ekipleri içerisinde bulunan sağlık çalışanlarımız ve güvenlik güçlerimizde töhmet altında bırakılmıştır” dedi.

Türk Sağlık Sen Temsilcisi Pozitif Olduğu Halde Otel Toplantısında İddiası! haberi için tıklayınız

O ZAMAN BİR RAHATSIZLIĞI YOKTU

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Başkan Ömer Çeker, “ Kocaeli Üniversitesi Hastanesi İşyeri Temsilcimiz Ömer Koyuncu’nun Covid-19 testinin pozitif çıkmasına karşın yaptığımız işyeri temsilcileri toplantımıza katıldığı iddiası kesinlikle iftiradır. Bu bir Fetö taktiğidir. İşyeri temsilcileri toplantımız 16 Kasım Pazartesi günü değil, 7 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilmiştir. Tabi bu kumpası kurgulayanlar bizim haberleri gündem yoğunluğu nedeniyle bir hafta sonra gönderdiğimizi hesaplayamadılar. Tamamen düzmece olan iddialarda bir diğer yalanı ise mekan konusundadır. Welborn Otelde değil, Maide Restorantta gerçekleştirilmiştir. Temsilcimiz Ömer Koyuncu ise toplantıdan 5 gün sonra rahatsızlanarak test yaptırmıştır. Yani toplantıya geldiğinde herhangi bir rahatsızlığı da yoktu” dedi. 

YASAL İŞLEM YAPILSIN

Başkan Çeker açıklamasının devamında, “ Böylesi bir dönemde kim pozitif sonuç ile bir toplantıya katılır. Bunu iddia edenlerin akıl sağlıklarından şüphe ederiz. Kaldı ki, test sonucu pozitif çıkan kişilerle ilgili filyasyon ekipleri başta olmak üzere her gün emniyet güçlerimizde sürekli ikametlerinde denetim yapmaktadırlar. Bu durumun ne kadar ciddi olduğunu en iyi bilen bir meslek grubu çalışanı olan işyeri temsilcimiz Ömer Koyuncu ve sendikamız olarak böylesi bir sorumsuzluğa imza atması mümkün değildir. Bu iddiaları ortaya atan veya atanlar hakkında Sağlık Bakanlığımızı göreve davet ediyoruz. Eğer iddialar doğru ise gerekli tüm yaptırımlara razıyız. Ancak bunun tam tersi ise sorumlular hakkında yasal yaptırımların yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

KRİPTOLARIN İDDİALARI

Başkan Çeker, “Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak son günlerde sağlık çalışanlarımızın hak ve menfaatleri ile halkımızın sağlığının tehlikeye atılmasına neden olacak idarelerin uygulamalarına karşı çıkmamızdan dolayı birileri rahatsız olduğu apaçık ortadadır. Çalışanların haklarını arayamayan, üstü kapalı sözlerle geçiştirerek çakma müdürler ile kol kola gezen kriptoların iddialarıdır. Yine bu olayın farklı bir boyutu ise hasta mahremiyetine karşı bir tecavüzdür. Sağlık Bakanlığımızın veya Sağlık Müdürlüğümüzün böylesi bir bilgiyi kamuoyuna verebileceklerini düşünmüyoruz. Vermeleri de mümkün değildir. “Ahmet Duman,  enteresan041@gmail.com” adresinden basın yayın organlarına gönderilen düzmece haberin IP incelemesi sonucunda kimler tarafından hangi mekandan gönderildiği incelemeler sonucunda tespit edilecektir. Kamuoyunu böylesi bir konu nedeniyle meşgul etmemizden de hicap duyuyorum. Dün olduğu gibi bundan sonra da sağlık çalışanlarımızın haklarını korumaya devam edeceğiz” dedi.

Kocaeli Koz

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Izmit 8 ay önce
Neden rahatsız oldun çok manidar.Ayristirici ve surekli yaptirdigin yalan haberlerin seni dönüp vurunca niye rahatsiz oluyorsun.Sen önce insan olmayı ogren
İzmitcocugu 8 ay önce
İftira atanda az araştırsaymış bir tarafı doğru olsa bu kadar rezil olmazmış.sendika başkanı herşeyi ortaya koymuş.
sedat 8 ay önce
Ancak iftira atarlar en iyi bildikleri iş odur doğru söyleyeni dokuz koyden kovarlar misali.Ama gerçekler gün yüzüne çıkıyor işte.
Yalaka yalakadır 7 ay önce
Şu fetö ile en ufak dergi gazete bağı olanlar dahil işten atılsada fetöye dair hiç bir ebare sağlıkta kalmasa. Şu pandemi dönemi bile fetö artıkları olan bunlar tehlike yaratır. Bunlar dün fetö derdi bugün güç kimdeyse oaraya sığınır.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?