Türk Sağlık Sen Başkanı Kahveci'den Bakan Koca'ya: Ekip Ruhunu Zedeleyecek İfadelerden Kaçınmak Gerekir!

Bakan Koca'nın koronavirüs Türkiye'de görüldüğü tarihten bu tarafa neredeyse yaptığı her açıklamada "hekim" vurgusu yaparak ekip ruhunu zedelediği açıklamasına dün bir yenisi eklenmişti. Açıklama sonrasında twitter'da sağlık çalışanları Bakan Koca'ya tepkilerini dile getirirken, Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den tepkilere destek geldi.

Türk Sağlık Sen Başkanı Kahveci'den Bakan Koca'ya: Ekip Ruhunu Zedeleyecek İfadelerden Kaçınmak Gerekir!
banner71

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Sağlık sisteminin emektarları sağlık çalışanlarının tamamıdır.salgınla mücadele ekip anlayışıyla yapılmaktadır.ekip ruhunu zedeleyecek ifadelerden kaçınmak gerekir. #fahrettinkoca" diyerek oluşan tepkilere katıldığını gösterdi.

Bu arada 253 bin Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanının üye olduğu yetkili sendika Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş kendi hesabından hiçbir açıklamada bulunmazken, Sağlık Sen Genel Merkezinden yapılan Bakan terleten açıklama dikkatlerden kaçmadı. Sağlık Sen Açıklamasında; "Salgın öncesinde olduğu gibi salgınla mücadele sürecinde ve yarınlarda da sağlık çalışanları ülkemizin güvencesidir. 1 milyon’u aşkın fedakar sağlık çalışanı, bu güvencenin devamlılığı için ortak ter döküyor. Sağlık çalışanlarımızla gurur duyuyoruz." denildi.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarının Bakan Koca'ya gösterdikleri tepki sonrasında Sağlık Sen'in yaptığı açıklamanın ardından, Semih Durmuş'un Genel Başkan seçildiği gün söylediği "O Bakanı makamında terleteceksin, O Bakanı Makamında zorlayacaksın. O zaman sendikacılık yapılır, o zaman hak hukuk aranır" sözleri akıllara geldi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Kongre'de Ne Demişti?

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 10:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Owwwww
Owwwww - 2 ay Önce

İki tane büyük sendakmiz var.twit-sen ve turk-twitsen.yine en büyük sendikal eylemleri olan twit atarak ortalığı toz duman ettiler.

Sag.mem
Sag.mem - 2 ay Önce

Zedeleyecek bir şey kaldımı artık her şey zadelendi

SIRADAKİ HABER