Türk Sağlık Sen Başkanı Can Güvenliğim Yok Diye Adaylıktan Çekildi!

MHP'ye yakınlığı ile bilinen Türk Sağlık Sen'de yaşanan olaylar kentin gündemine oturdu. Türk Eğitim Sen Başkanının dövülmesinin ardından Türk Sağlık Sen Şube Başkanı can güvenliğim yok diyerek adaylıktan çekildi. Diğer taraftan bugün yapılan kongreye delegeler tepki göstererek katılmazken, yeterli sayı bulunamadığı için kongre ertelendi.

Sendika 21.11.2021, 19:42 22.11.2021, 10:28 Zeynep Elmalı
Türk Sağlık Sen Başkanı Can Güvenliğim Yok Diye Adaylıktan Çekildi!

Türk Eğitim Sen Samsun Şubesi'nin 23 Nisan Ortaokulu'nda gerçekleştirdiği kongrede, yeniden aday olmak isteyen Başkan Levent Kuruoğlu, kalabalık bir grup tarafından linç edilmeye çalışılmıştı. Kuruoğlu, Türk Eğitim Sen ve Kamu Sen Genel Merkezi'nin tepkisiz kalması üzerine yönetimi ile birlikte istifa etti. Türk Sağlık Sen'de de benzer olaylar yaşanıyor. 

Türk Sağlık Sen'in 21 Kasım'da (bugün) gerçekleştireceği olağan genel kurulu öncesi, başkan Erdoğan Çakmak'a da 'aday olma' baskıları yapıldığı öğrenildi. Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu'nun dövülmesi olayını göz önüne alan Çakmak'ın 'can güvenliğinin olmaması' nedeniyle adaylıktan çekildiği öğrenildi. 

TÜRK SAĞLIK SEN'DE İSTİFA YAĞMURU 

Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi'nde 250'nin üzerinde istifa olduğu öne sürüldü. Türk Eğitim Sen Samsun Şubesi'nde ve bağlı ilçe şubelerinde istifaların yaşandığı belirtiliyor. Türk Sağlık Sen ve Türk Eğitim Sen'in ertelenen kongresi bugün gerçekleştirilecek. Türk Eğitim Sen Şubesi başkanlığının kongresinde Güngör Bağ'ın listesinin oylanacağı öğrenildi. Türk Sağlık Sen'in kongresi ise bugün Hasret Düğün Salonu'nda yapılamadı. 135 delegenin sadece 35'i kongreye gelince Gökhan Şahin'in listesi tek aday olarak katıldığı kongre 28 Kasım tarihine ertelendi.


*Erdoğan Çakmak - Can Güvenliği nedeniyle aday olamayan Türk Sağlık Sen Şube Başkanı

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Erdoğan Çakmak'ında Kuruoğlu'nun dövülmesi sonrası 'can güvenliğinin olmaması' nedeniyle adaylıktan çekildiği öğrenildi. Türk Sağlık Sen'in bugünkü kongresinde Gökhan Şahin tek liste ile aday oldu.


*Gökhan ŞAHİN - Türk Sağlık Sen Şube Başkan Adayı

Sendikaya Siyasi Parti Müdahalesine Tepki

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Samsun Türk Sağlık Sen Başkan Yardımcısı Gamze SIRMALI KARABULUT Sendika üyeliğinden ve Türk Sağlık Sen'den istifa etti. Karabulut'un istifa açıklaması..

Değerli arkadaşlarım;

2015 yılında Yozgat Devlet Hastanesi'nde başladığım sendika yolculuğumda temel aldığım; sendikaların çalışanın özlük haklarını korumak ve iyileştirmek ilkesini karşıladığına inandığım için tercihim Türk Sağlık Sen olmuştu. 2016 yılında Samsun'a tayin olmamla birlikte sendikacılığı hakkıyla, gerektiği şekilde yaptığına inandığım Erdoğan Çakmak başkanımla aynı yolda yürüme şansı yakaladığım için kendimi çok şanslı hissettim. 26 Kasım 2017 yılında Türk Sağlık Sen Samsun Şube yönetimine SEÇİLDİM ve bu görevi layıkıyla yerine getirmek için tüm yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte üstün çaba harcadım.

Sendikaların çalışanların üstün yararına hizmet etme amacı gütmesi, hiç bir siyasi partinin boyunduruğu altında kalmaması, makam-mevki-koltuk sevdası için çalışan insanların yanında olmaması gerektiğine inandım ve Samsun Şube Başkanım Erdoğan Çakmak tarafından böyle olduğuna sonuna kadar inandırıldım.

Sabah akşam sahada üyeler için çalışan, özel hayatından- eşinden- çocuğundan vakit çalıp sadece üyelerinin değil üyesi olmayanların da yanında olan, yıllarca Sendika Genel Başkanı tarafından bile en çalışkan şube başkanı seçilmesine rağmen! bir siyasi partinin müdahalesi ile adaylıktan el çektirilmesini asla kabul etmiyorum.

Şimdiye kadar sadece inandığım ve doğru bulduğum şeyleri savundum ve yaptım. İnanmadığım hiç bir doğrunun peşinden koşmadım. Son zamanlarda sendikalara yapılan müdahaleler sonucunda Türk Sağlık Sen çatısı altında sendikacılık yapmanın mümkün olmadığını düşünmekteyim. Bu sebeple Türk Sağlık Sen şube başkan yardımcılığından ve Türk Sağlık Sen üyeliğimden istifa ettiğimi belirtmek isterim.

Bana inanan, benimle aynı yolda yürüyen tüm arkadaşlarımın affına sığınıyorum.

Hakkınızı helal edin.

Gamze SIRMALI KARABULUT

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Samsunlu 2 ay önce
Delegeleri Erdoğan çakmak seçerse gelmezler tabi ki . Delege seçimi yenilenmelidir. Kendi seçtiği delegelerle başkan oluyordu. Can güvenliği yokmuş Efendi'nin en ufak sıkıştığında Ülkü ocaklarina MHP ye sarılan , bu öğelerle insanları tehdit altında gözeten kendiydi şimdi başına gelmiş. Diğer bayan arkadaşta aynı neymiş siyasetin arka bahçesi diyor sen bunu yıllardır biliyordun şimdi senin listen çıkmayınca mi oldu
Cumhur 2 ay önce
"Sağlıkta niye chp'liler,iyip'liler bir yerlere gelebiliyorda MHP'liler gelemiyor" diye sorgularsan olacağı bu.Bu işler genelde Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı sevenlerin başına gelirdi Samsun sağlıkta, şimdi Mhp'yi sevenleri de buldu.
Sağlıkçı 2 ay önce
Bırakın bu işleri. Sanki Erdoğan Çakmak seçimle mi geldi? Nasıl geldiysen öyle gidiyorsun işte. Görevi hakkıyla yaptıysan, hakkıyla da devretmeyi bileceksin. Olayı çirkinleştirerek yıllardır yemek yedipiniz kaba pislemeyin. Giden gider, dava devam eder. Erdoğan gider, gökhan gelir, gökhan gider Ahmet Mehmet gelir. Böylece davanızın ne olduğunu da görmüş olduk efendiler...
delidumrul57 2 ay önce
yiyin lan birbirinizi..... can güvenliği yokmuş, ne o eskiden racon üstüne racon kesiyordun.... hayırdır.... arkandakiler çekilince süt dökmüş kedimi oldunuz???
diğer bayanda 2015 de üye olmuş 2017 de hoooop yönetime girmiş, sendikaya emek eden onca insana ne oldu? Çalıştığım dönemde de aynıydınız hala aynısınız... Başta da dediğim gibi yiyin birbirinizi...
ADIYAMANLI 2 ay önce
ADIYAMAN,DA SEÇİMLERE HİLE KARIŞTI
SAĞLIKÇI 2 ay önce
ADIYAMAN,DA KONGRE OYUNLARI OYNANDI MEVCUT BAŞKAN DELEGELERİ KENDİ YAZDI KİMSEYE HABER VERMEDİ KENDİ ÇALDI KENDİ OYNADI 100 TANE İSTİFA VAR
Veli 2 ay önce
Kamu sen mafya çetedir
SENDİKACI 02 2 ay önce
Adıyamanda Türk Sağlık Sen seçimlerinde ayak oyunu yapıldı,Türk Sağlık sen bitiyor şubelik gidiyor bu kadar ayak oyunu yapılan bir sendikada durmanın bir anlamı da yok zaten 100 istifa var vede daha çok olacağını düşünüyorum.Ne yazık ki bunların olacağından bizzat genel başkanında haberi var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?