Türk Sağlık-Sen Bakanlığa Personel İzinleri Hakkında Yazı Gönderdi!

Türk Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne resmi yazıyla başvuru yaparak, koranavirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan Genelgeye aykırı izin düzenlemelerinden geri dönülmesini istedi. Sendika, Sağlık Bakanlığı yazısının Cumhurbaşkanlığı genelgesine uyumlu hale getirilmesini talep etti.

Türk Sağlık-Sen Bakanlığa Personel İzinleri Hakkında Yazı Gönderdi!

Başvuruda, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı izin yazısında Cumhurbaşkanlığı genelgesinden farklı olarak yasal mazeretler hariç, hamilelerin, yasal süt izni kullananların, engelli çalışanların, yönetici pozisyonundakiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanların, dezavantajlı grupların (durumları kurum amirlerinin değerlendirilmesine bırakılmış) idari izin haklarının kaldırıldığı belirtildi.

TIKLAYIN

Başvuruda kamu kurum ve kuruluşlarında başta okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın çalışanların yıllık izinlerinin kullandırılmasında kolaylık sağlanması adına herhangi bir düzenleme yapılmamış olup, bu durum her türlü riskle karşı karşıya hizmet vermeye çalışan, her türlü salgın ve doğal afet durumunda bir çağrı dahi beklemeden göreve koşan sağlık çalışanlarının motivasyonunu olumsuz yönde etkilediği belirtildi. 

Başvurumuzda  sağlık çalışanlarının da içinde bulunduğumuz bu zor şartlar altında bir nebze de olsa rahatlamalarının sağlanması için en büyük risk grubunda yer alan ve görevlerini özveri ile ifa eden sağlık çalışanlarının izinlerinin de Cumhurbaşkanlığı Genelgesine uygun hale getirilmesi talep edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 13:06

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKÇILAR
SAĞLIKÇILAR - 3 ay Önce

HAMİLELER,ENGELLİLER DAHİL TÜM SAĞLIKÇILAR VATANI İÇİN MİLLETİ İÇİN GÖREVİNİN BAŞINDAYKEN SANA DA GÖREV OLARAK EVDE OTURMAK DÜŞTÜYSE GÖREVİNİ YAP,EVDE OTUR

112
112 - 3 ay Önce

TÜM KAMUDA ADALET İSTİYORUZ. HAMİLELERİN BU DURUMDA İZİNLERİNİN İPTAL EDİLMESİ YÜREKLERİ SIZLATTI

SIRADAKİ HABER