Türk Sağlık-Sen Bakanlığa Personel İzinleri Hakkında Yazı Gönderdi!

Türk Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne resmi yazıyla başvuru yaparak, koranavirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan Genelgeye aykırı izin düzenlemelerinden geri dönülmesini istedi. Sendika, Sağlık Bakanlığı yazısının Cumhurbaşkanlığı genelgesine uyumlu hale getirilmesini talep etti.

Sendika 16.03.2020, 13:00 16.03.2020, 13:06 Güler Sağlam
Türk Sağlık-Sen Bakanlığa Personel İzinleri Hakkında Yazı Gönderdi!

Başvuruda, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı izin yazısında Cumhurbaşkanlığı genelgesinden farklı olarak yasal mazeretler hariç, hamilelerin, yasal süt izni kullananların, engelli çalışanların, yönetici pozisyonundakiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanların, dezavantajlı grupların (durumları kurum amirlerinin değerlendirilmesine bırakılmış) idari izin haklarının kaldırıldığı belirtildi.

TIKLAYIN

Başvuruda kamu kurum ve kuruluşlarında başta okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın çalışanların yıllık izinlerinin kullandırılmasında kolaylık sağlanması adına herhangi bir düzenleme yapılmamış olup, bu durum her türlü riskle karşı karşıya hizmet vermeye çalışan, her türlü salgın ve doğal afet durumunda bir çağrı dahi beklemeden göreve koşan sağlık çalışanlarının motivasyonunu olumsuz yönde etkilediği belirtildi. 

Başvurumuzda  sağlık çalışanlarının da içinde bulunduğumuz bu zor şartlar altında bir nebze de olsa rahatlamalarının sağlanması için en büyük risk grubunda yer alan ve görevlerini özveri ile ifa eden sağlık çalışanlarının izinlerinin de Cumhurbaşkanlığı Genelgesine uygun hale getirilmesi talep edildi.

Yorumlar (2)
SAĞLIKÇILAR 11 ay önce
HAMİLELER,ENGELLİLER DAHİL TÜM SAĞLIKÇILAR VATANI İÇİN MİLLETİ İÇİN GÖREVİNİN BAŞINDAYKEN SANA DA GÖREV OLARAK EVDE OTURMAK DÜŞTÜYSE GÖREVİNİ YAP,EVDE OTUR
112 11 ay önce
TÜM KAMUDA ADALET İSTİYORUZ. HAMİLELERİN BU DURUMDA İZİNLERİNİN İPTAL EDİLMESİ YÜREKLERİ SIZLATTI
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?