Türk Sağlık Sen Bakanlığa Başvurdu: Sağlıkçıların Eşleri de Aşılansın!

Sağlık Bakanlığı’na Resmi yazı ile başvuran Türk Sağlık Sen, sağlık çalışanlarının eşlerinin de aşılama takvimine ivedilikle dahil edilmesi istendi.

Sendika 09.04.2021, 14:02 09.04.2021, 18:57 Güler Sağlam
Türk Sağlık Sen Bakanlığa Başvurdu: Sağlıkçıların Eşleri de Aşılansın!

Başvuruda Covid-19 aşılarının uygulanmaya devam ettiği hatırlatılarak “ Sağlık çalışanlarının aşılanmaları tamamlanmış olup yaş ve risk gruplarına ve mevcut aşı sayısına göre aşılama uygulamaları devam etmektedir. Bu kapsamda 12 Şubattan itibaren  65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile bu kişilerin 60 yaş ve üzerindeki eşlerinin ilk doz aşılarının uygulanmasına başlanmıştır. Ancak ilk sırada aşılanan sağlık çalışanlarının eşleri aşı takvimine alınmamıştır.” denildi.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarının virüsü evlerine taşıma risklerinin herkesten fazla olduğuna dikkat çekilen başvurumuzda "Pandemi Dönemi Sağlık Çalışanları" Araştırmamızın sonuçlarına göre Sağlık çalışanlarının pandemi dönemi boyunca en büyük endişesi Yüzde 75 gibi çok yüksek bir oranla virüsü aile bireylerine bulaştırmak olduğuna da dikkat çekildi. 

Sağlık çalışanlarının bu konuda yaşadığı mağduriyetin sonlandırılarak Covid-19 aşı uygulamaları kapsamında sağlık çalışanlarının eşlerinin de ivedilikle aşı takvimi kapsamına alınması talep edildi. 

Türk Sağlık Sen tarafından yapılan başvuru ile ilgili bir değerlendirme yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Sağlık çalışanlarının eşlerinin de aşılanması için Bakanlığımıza başvurumuz yaptık. En riskli grup sağlık çalışanları ve çalışanların%75’inin en önemli endişesi virüsü ailelerini bulaştırmak olduğuna göre bu konuda Sağlık Bakanlığı beklememeli gereğini yapmalıdır. Sağlık çalışanlarının endişelerini gidermek için adım atmalıdır.  “dedi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
SAĞLIK 1 ay önce
Çok yerinde bir yaklaşım. Tebrik ederim.
sağlıkı 1 ay önce
Bu bilim kurulu ne iş yapar yaptı yapmıştı Bunları zamanın da ve yerinde niçin hükümet yetkililerine iletmiyor TV kanallarında sürekli konuşuyorlar ALLAH için Bu devlete Millete Böyle günlerde canla başla çalışalım Her şey para değil ya Ölüye paranın gereği yok okumuşuz bu devletin milletin imkanlarıyla onlar içinde en azından yeri geldiğinde görevimizi yapalım böyle fırsat herkesin elinede geçmez bunu da bilelim lütfen
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?