PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Türk İş Başkanı Maaşını Açıkladı! Peki Semih Durmuş da Sözünü Tutup Açıklayacak mı?

Semih Durmuş’un maaşı ile ilgili ortaya çıkan haberlerden sonra “rakam ve oranların gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır” açıklaması yapan Durmuş, dün Türk İş Başkanı Atalay’ın 25.700 TL maaş alıyorum açıklamasının ardından tekrar gözlerin çevrildiği isim oldu.

Sendika 06.07.2022, 16:01 07.07.2022, 01:15 Cansu Polat
Türk İş Başkanı Maaşını Açıkladı! Peki Semih Durmuş da Sözünü Tutup Açıklayacak mı?

Bundan yaklaşık 6 ay önce maaşı ile ilgili haberlerin çıkması üzerine maaş tutarını açıklayacağını söyleyen Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş, maaşını hem de hukuki tespit yoluyla açıklayacağını kamuoyuna deklare etmişti.

Dün HABERTÜRK TV’de Teke Tek programına katılan Türk İş Başkanı Ergün Atalay, 25.750 TL maaş aldığını açıklamasının ardından Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un maaşımı açıklayacağım sözü akıllara geldi.

Kendisine yönelik çamur atma ve karalama maksatlı haberler yapıldığını ileri süren Durmuş, asla iddia edildiği gibi bir maaş almadığını, haberlerde gösterilen maaş tablosunun müfterilerin kafalarına göre oluşturduklarını, çarpıtma ve uydurmalardan ibaret olduğunu açıklamıştı.

Durmuş açıklamasında:

“maaş hususunda ortaya atılan rakam ve oranların gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Başvuracağım hukuki tespit ve tekzip yollarıyla da atılan iftiraları, müfterilerin yüzüne vuracağım. Sonuç olarak, süfli emellerle, sendikamıza ve şahsıma iftira atanlardan, mahkemeler nezdinde elbette hesap sorulacaktır. Saygılarımla." İfadelerini kullanmıştı.

Yargıtay'dan Sağlık Sen'e Şok! Astronomik Maşları ve Kongreyi İptal Etti!

Yorumlar (7)
Son Osmanlı 1 ay önce
Semih'in maaşı:45.000
Sendikanın arabasını kullandığı için yakıt masrafı yok.Telefon faturasını sendika ödüyor.Gittiği yerlerde harcamalarını şube sendikalar karşılıyor.
Genel başkan yardımcılarının maaşı: 32.000
Sendikanın arabasını kullandıkları için yakıt masrafları yok.Telefon faturalarını sendika ödüyor.Gittikleri yerlerde harcamalarını şube sendikalar karşılıyor.
Sağlık-sen şube başkanlarının maaşı:25.000
Sendikanın arabasını kullandıkları için yakıt masrafları yok.Telefon faturalarını sendika ödüyor.Üyelere harcadıkları tüm yemek,içmek,takı masrafları sendikadan.
Yalan diyen bordrosunu açıklasın!!!
Semih 1 ay önce
Kardeş benim maaşı tutturmuşsun birde memur senden aldığım 20 bin var bu enflasyonda geçim zor.ha birde Ocak zammı ile yüzde yirmi gelse 85-90 olur ve dönem sununda beş memur senden beş sağlık senden en az 600 bin TL de tazminatın var.Bu kadar emek sarf ediyorum kasayada 20 milyon par girecek artık bu pasta hepimize yeter merak etmeyin.????????????
aysel 1 ay önce
BU DEVİRDE ENGÜZEL İŞ SENDİKACILIK, AKARI YOK KOKARI YOK,MİS GİBİ, GAYMAK GİBİ PARA. YİMEDE YANINDA YAT.
Hakan 1 ay önce
maaş in yaninda yemek yakıt hersey bedeva
alp tekin 1 ay önce
sendikalar başkan başkan yardımcısı vb. büyük paralar kazandığı ve herhangi bir işlevi olmayan yerler oldu, şeffaf da değiller. 2 gün konuşulur 3. gün unutulur mantığı maalesef devlet büyükleri yada sendika büyükleri dediğimiz herkeste bu mantık mevcut.
Emre Güngör 1 ay önce
Yahu tüzükte yazıyor maaşı merak eden barsa tüm yönetiminkini görebilir da. Biraz araştırın, yorun kendinizi
asgari ücret verilsin ya da istifa etsin 1 ay önce
önce 25 ,700 rakamı kabul edilemez ancak asgari ücret verilmeli ki işçiniin hakkını savunabilsin yoksa tok açın halinden anlamaz
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?