Türk Bayraklı Takvimleri Hastanede Çöpe mi Attılar?

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, "Türk Bayraklı ve Türkiye haritalı sendika takvimizi indirip çöpe atanlar hukuk önünde hesap vermelidir" dedi.

Sendika 15.04.2021, 12:06 15.04.2021, 12:09 Güler Sağlam
Türk Bayraklı Takvimleri Hastanede Çöpe mi Attılar?

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi, İkizce’de Türk bayraklı ve Türk haritalı sendika takvimlerinin duvarlardan indirilip çöpe atılmasına sert tepki gösterdi.

TIKLAYIN

2021 yılı takvimlerin bazı sağlık kuruluşlarından toplatılarak imha edildiğini ve yerlerinden indirildiğini belirten Türkiye Kamu Sen İl temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Fatih Zengin, "En son İkizce ilçemizdeki sağlık kuruluşunda asılı bulunan Bağımsızlığımızın sembolü Türk Bayraklı ve Türkiye haritası sendika takvimimiz bir malum sen temsilcisi tarafından nasıl bir hazımsızlıkla indirilmiştir. Üzerinde Türk bayrağı, Türkiye haritası bulunan bu takvimler asıldıkları yerden sökülüp, yırtılarak imha edilmiştir. Bunu yapanların derdi ve rahatsızlığı nedir, merak ediyoruz. Takvimde yer alan Bağımsızlığımızın sembolü Türk bayrağı mı yoksa Türkiye Haritası mı? Thammül edemedikleri nedir?" diye sordu.

"Kamudaki kriptolar"

"15 Temmuzdan ders çıkartılmalı bu Bayrak ve vatan düşmanları deşifre edilmelidir. Üzerinde Türk bayrağı, Türkiye Haritası resmi bulunduğu bu takvimleri asıldığı yerlerden indirenleri ve bunlara cesaret verenleri esefle kınıyoruz. Takvimlerin indirilip, imha edilmesiyle ilgili olarak ilgili kurumları göreve davet ediyorum. Burada önemli bir görev de ilimizdeki mülki amirlere düşmektedir. Sayın valimiz Ve sağlık müdürümüzden bu kişilerle ilgili gereğini yapmalıdır. Kamuda adeta kriptolar gibi hareket ederek birliği ve dirliği bozmaya çalışan bu kişilere haddini bildirmeli bunu yapanlardan idari ve adli makamlar önünde hesap sorulmalıdır"

Kaynak: Hayat Gazetesi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Kocaeli 3 hafta önce
Uzun yıllardır bu teşkilâttayım,tss liler kadar boş ve sekilci olan görmedim.Isleri güçleri ajitasyon.Baska bildikleri bir şey yok aslında düşününce onlara hak veriyorum.Herseyin doğrusunu onlar biliyor ,hem keller hemde fodullar.Kuculdukce sesleri farklı frekansta çıkmaya devam ediyor. Işlerine geldiği gibi şekil değiştiren bu ezik zihniyet,yapacak birşeyleri olmayınca suni gundemlerle otuyorjar. Sırf ajitasyon için kendiniz bile atmışsınızdır.
CovidAcil 3 hafta önce
O kagit parcalari elbet isleri bitince cope atilacaktir... Asil suclu bayrak gibi bir hassasiyeti, o kagit parcalarinin ustune koyup, sozde milliyetci takilanlardir! Asil siz hesap vereceksiniz!
zoruna mı gitti 3 hafta önce
sendika olarak size verilen değer buymuş, bayrağın ardına saklanmayın.
hem suçlu hem güçlü 3 hafta önce
Abi basmayın o zaman, sağlıksende Ayet/Hadis bassın, tutsun başka bir sendika Atatürk resmi bassın, sizinki zaten Türk Bayrağı hepsini ömrümüzün sonuna kadar saklayalım...
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?