PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

TTB Başkanının Kaleşnikof Mermilere Cevabı

Türk Tabipler Birliği Başkanının evinde yapılan aramalarda çıkan kaleşnikof mermileriyle ilgili öğrenci açıklaması yaptığı öğrenildi.

Sendika 29.10.2022, 17:21 Cansu Polat
TTB Başkanının Kaleşnikof Mermilere Cevabı

Türk Silahlı Kuvvetlerine kimyasal silah kullanıyor iftirasını atan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı geçtiğimiz gün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Evinde yapılan aramalarda bulunan kaleşnikof mermileri sorulan Fincancı’nın üniversitede öğretim üyesi olduğu için adli tıp dersinde öğrencilere anlatmak için satın aldığını söylediği öğrenildi.

FİNCANCI'YA EVİNDE BULUNAN FİŞEKLER SORULDU

Önceki gün İstanbul Kadıköy'de gözaltına alınan Şebnem Korur Fincancı'nın evinde yapılan aramada 25 adet dolu, 1 adet boş 9 mm tabanca fişeği ve 2 adet dolu, 1 adet boş Kalaşnikof fişeği ele geçirilmişti. Fincancı'ya gözaltına alındıktan sonra götürüldüğü Emniyet'teki sorgusunda bunların sorulduğu öğrenildi.

"ADLİ TIP DERSİNDE ÖĞRENCİLERE ANLATMAK İÇİN ALDIM"

Tabanca fişekleri için "Babamındı" diyen Fincancı'nın, Kalaşnikof fişekleri için ise "Üniversitede öğretim görevlisiyim. Adli Tıp dersinde öğrencilere anlatmak için satın aldım" cevabını verdiği ifade edildi.

Yorumlar (2)
... 1 ay önce
Keşke ölsen
... keşke ölsen ??? ne farkın kaldı ondan 1 ay önce
... keşke ölsen ???
ne farkın kaldı ondan!!!