Tabipler Birliğinden Terör suçlusu Olduğu İçin, İsminin Caddeye Verilmesi Tepki Çeken Dr. İlhan Diken Açıklaması: 'Onurumuzdur'

Tabipler Birliği iki gündür medyada gündem olan, Dr.İlhan Diken isminin caddeye verilmesi konusunda açıklama yaparak, "Halk sağlığı, insan hakları, emek ve barışın savunucusu Dr. İlhan Diken “Onurumuzdur’" dedi.

Sendika 18.07.2019, 00:10
Tabipler Birliğinden Terör suçlusu Olduğu İçin, İsminin Caddeye Verilmesi Tepki Çeken Dr. İlhan Diken Açıklaması: 'Onurumuzdur'
© saglikpersonelihaber.net

TTB Tarafından Yapılan Açıklama;

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi aldığı bir kararla; halkın sağlığı, insan hakları, emeğin değeri ve barışa adanmış bir hayat süren, bir dönem Diyarbakır Belediye Başkan Vekilliği yapan ve 5 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonucu erken yaşta aramızdan ayrılan Dr. İlhan Diken’in adını bir caddeye vermiştir. Bu kararı yerinde buluyor ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne teşekkür ediyoruz. Öte yandan bu kararın devletin resmi haber ajansı tarafından Dr. İlhan Diken’i kriminalize edici ve yaftalayıcı bir biçimde haberleştirilmesini de üzüntü ile karşılıyor ve kınıyoruz.

Dr. İlhan Diken’in hekimlik yaşamı boyunca emek, barış, demokrasi, insan hakları ve halkın sağlık hakkı için sürdürdüğü mücadelenin tanığıyız. Savaşın olmadığı barış içerisinde bir toplumda herkesin eşit, ücretsiz, ulaşılabilir ve nitelikli sağlık hizmeti alabilmesi için yürüttüğü mücadelesini saygıyla anıyoruz. Dr. İlhan Diken bu yaşam tarzı ve mücadelesi ile Diyarbakır halkının gönlünde taht kurmuştur.

TIKLAYIN

Mütevazı yapısı ve Türk Tabipleri Birliği içerisinde yürüttüğü çalışmalar nedeniyle bütün Türkiye’de hekimler arasında sevilen ve sayılan bir arkadaşımız idi. Hekim ve insan olarak örnek duruşu adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını fazlasıyla hak etmektedir.

Diyarbakır Tabip Odası Başkanlığı, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Üyeliği, Toplum ve Hekim Dergisi Hakem Kurulu Üyeliği yapmış, yaşamı boyunca onurlu duruşu, zor zamanlarda barışın ve iyi hekimlik değerlerinin savunucusu olduğu bilinen Dr. İlhan Diken’e karşı yapılan bu asılsız haberleri kınıyoruz.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi olarak Dr. İlhan Diken’in savunduğu değerleri sahiplenmeye; halk sağlığının, emeğin, insan haklarının ve barışın savunucusu olmaya devam edeceğimizi bildirirken kendisini bir kez daha sevgiyle ve saygıyla anıyoruz.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ MERKEZ KONSEYİ

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?