Tabipler Birliği MK Üyesinin PKK Etkinliğine Katılmasına Eleştiri: Fincancı'nın Ne Amaçla Başkan Yapıldığı Ortaya Çıktı

İzmir Hekim Güçbirliği sözcüsü Dr. Suat Kaptaner, TTB MK Üyesi Dr. Halis Yerlikaya'nın PKK etkinliğine katılmasını eleştirdi: 'Fincancı'nın ne amaçla başkan yapıldığı ortaya çıktı.' dedi.

Sendika 07.12.2020, 14:10 07.12.2020, 14:17 Güler Sağlam
Tabipler Birliği MK Üyesinin PKK Etkinliğine Katılmasına Eleştiri: Fincancı'nın Ne Amaçla Başkan Yapıldığı Ortaya Çıktı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Uzm. Dr. Halis Yerlikaya'nın PKK'nın Almanya yapılanması bünyesindeki Kurd-Akad (Kürt Akademisyenler)'ın konferansına katılacak olmasına hekimler tepkili, 'Kuzey Kürdistan' başlığının konuşmacısı Yerlikaya'ya bir tepki de İzmir Hekim Güçbirliği sözcüsü ve önceki İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Suat Kaptaner'den geldi. Aydınlık'a konuşan Kaptaner şunları söyledi:

“Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, PKK yandaşlığını artık açıkça ortaya koymaktadır.

TIKLAYIN

PKK yandaşlarının Avrupa’da tıp ve sağlık perdesi altında düzenlediği toplantılarda yer almaktan kaçınmıyorlar. TTB MK üyesi toplantıya Kuzey Kürdistan (!) temsilcisi olarak katılmaya hazırlanıyor. Bu tutum artık etnik ayrılıkçı siyasetin TTB Merkez Konseyi’nin yol göstericisi olduğunu gösteriyor. Bunu Türk hekimleri olarak kabul etmiyoruz. Tıbbiye mirasının bir örgütü olarak Türk Tabipleri Birliği, PKK terör örgütünün bu etkinliklerine katılamaz, destek olamaz. 'Öcalan’a Özgürlük Platformu' çalışmalarını yürütmüş olan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın TTB MK’ya başkan yapılması konusunda bütün hekimleri ve tabip odalarını uyarmıştık. İşte bütün açıklığıyla ne amaçla başkan yapıldığı ortaya çıkıyor.

SUÇ DUYURUSU


*Dr. Suat Kaptaner - İzmir Hekim Güçbirliği sözcüsü

“Bu tutumu şiddetle protesto ediyoruz. Bütün hekimleri ve Tabip Odalarını bu tutumu protesto etmeye davet ediyoruz. Türk Tabipleri Birliği PKK terör örgütü etkinliklerine katılamaz! Uyarıyoruz. Böyle bir girişimde bulundukları takdirde suç duyurusunda bulunacağımızı açıkça belirtiyoruz. Meslek örgütümüzü bu PKK destekçilerinden kurtarmak için mücadeleye devam edeceğimize söz veriyoruz.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlıkçı 2 ay önce
Eğer katılırsa Türkiye ye döner dönmez hava alanında tutuklanması lazım
G.İ.T 2 ay önce
Sağlık bakanlığında pkk ve fetöcülerin etkin olduğunu anlamak için beğenilere ve yorumlara bakabilirsiniz. Para-maaş haberlerinde yüzlerce yorum beğeni olur ama Devletime kurşun sıkan pkk haberinde bile beğenmeyenler var bunlar araştırılsın takip edilsin
ayşe hemşire 2 ay önce
bence de tutuklanmalı, bazen çok doğru konuşuyorlar.
Doktor 2 ay önce
Bu tabibler birliği bir an önce yasal zeminde yeniden yapılandırılmalıdır. Terör örgütlerinin değil, Gerçekten bir meslek odası olmalıdır.
hekim 2 ay önce
ttb:terörist tabipler birliği
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?