PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tabipler Birliği Kongresine ‘Kürdistan’ Sözü Damga Vurdu

Tabipler Birliği’nin 74. Kongresi tamamlanırken mevcut yönetimi destekleyen bir temsilcinin “Kürdistan” sözü tepkilere neden oldu.

Sendika 26.06.2022, 21:19 26.06.2022, 21:29 Cansu Polat
Tabipler Birliği Kongresine ‘Kürdistan’ Sözü Damga Vurdu

Kongrede mevcut Merkez Konseyi’ni destekleyen Van Temsilcisinin “Kürdistan” sözü Kongre Salonu’nun karışmasına neden oldu.

Van temsilcisi tarafından yapılan “Kürdistan” tanımlaması sonrası hekimler konuşmacıya tepki gösterdi. Çıkan kargaşa sonucu oturuma ara verildi.

“Emek bizim, söz bizim, sağlıklı bir gelecek ellerimizle” sloganı eşliğinde düzenlenen 74. seçimli Türk Tabipler Birliği Büyük Kongresi bugün Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası kantininde yapıldı.

Merkez Konseyi, Yüksek Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu için yapılan seçimlere Etkin Demokratik TTB, Çağdaş Hekimlik ve Bağımsız Hekim Birliği olmak üzere üç grup katıldı. 480 delegenin 400’ünün oy kullandığı seçimde, 398 oy geçerli sayıldı.

Etkin Demokratik TTB grubunun kazandığı seçim sonuçlarına göre, 2022-2024 döneminde kurullarda yer alacak isimler şöyle:

Merkez Konseyi: Alican Bahadır, Vedat Bulut, Adalet Çıbık, Kazım Doğan Eroğulları, Şebnem Korur Fincancı, Onur Naci Karahancı, Filiz Çağla Uyanusta Küçük, Ali İhsan Ökten, Nursel Şahin, Aydın Şirin, Ahmet Karer Yurtdaş.

Yüksek Onur Kurulu: Levent Akyıldız, Sezai Berber, Naki Bulut, Taner Gören, Yıldıray Orhon, Ömer Özkan Özdemir, Hafize Öztürk Türkmen, Irmak Saraç, Lale Tırtıl.

Denetleme Kurulu: Nihat Bulut, Laleş Tunç Karadağ, Rüşan Sümbüloğlu.

TTB Merkez Konseyi, görev dağılımını mazbatalarını almalarının ardından yapacak.

Yorumlar (14)
Hemsire 2 ay önce
bu doktorların hepsi ttbye üye olup mevcut sistemi değiştirmesi kendileri için iyi olacaktır
böyle birlik mi olur
realite 2 ay önce
Delege yapısı ve oy sistemi ile marjinal yapının değişmesi mümkün değil. % 20 destek ile delegelerin çoğunluğunu alabilirsiniz yönetim elinizde ise. Hele ki yıllardır aynı grup , odaların çoğunda hakim ise , hekimlerin % 80 karşı bile olsa seçimi kaybetmez. Delege seçim sisteminden dolayı. Devletin bu olaya mudahale edip, çözmesi gerekli.
Sağlık camiası 2 ay önce
DÜNYADA BÜTÜN HALKLARLA KARDEŞ OLUR, DÜNYA TARİHİNE SAYGI DUYAR.AMA KENDİ MİLLETİNİ NE KARDEŞ KABUL EDER NE TARİHİNE SAYGI DUYAR.ESAS BÖLÜCÜ VE HAİNLİK BUDUR ZAVALLI KOMÜNİSTLER. İŞTE BU YÜZDEN HİÇ BAŞARILI OLAMAZ SINIZZZZ
Bir grup MEMUR 2 ay önce
ADINIZI DEĞİŞTİRİN ÖNCE. TÜRK İSMİ ORAYA YAKIŞMIYOR. BÖLÜCÜ YAVŞAKLAR.
Sağlık i 2 ay önce
Bu ne terbiyesizlik benim ülkemde bunlardan benim ulkneme hayır gelmez defolup gitsinler yok olup gitsinler ne demek terörist ağzı kullanmak
CCC 2 ay önce
Tabipler birliği silah bıraksın
realite 2 ay önce
Delege seçim sistemi , kamu hekimleri zorunlu olmadığı için TTB üye olmuyor. Üye olan hekimler delege seçimlerine çoğu katılmıyor ve bu sistemde marjinal yapılar hakim oluyor. Hekimlerin çoğunluğu bu düşüncelere karşı. Meslek odaları vs siyaset ( Yukarda ki siyaset değil , terör suçu gibi gözüküyor ) ve ideoloji yapmamalı. TTB ve benzeri yapıları devlet el koymalı , radikal yapılardan temizlemeli. Hekim olarak utanç duyduğum söylemler.
HEMŞİRE 2 ay önce
provakasyon
Hekim 2 ay önce
Bir hekim olarak TTB denen oluşumun içinin bu kadar boşaltılmasından dolayı üzgünüm. Umarım eski güzel günlerine döner ve yönetim ekibi değişir. Bıktık artık bu ayırıcı söylemlerinden.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?