PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Tabipler Birliği: Kabul Oyu Verenleri Unutmayacağız

Sağlık çalışanları ile ilgili Ak Parti tarafından Meclis’e getirilen kanun teklifi dün gece kabul edilirken Tabipler Birliği kabul oyu verenleri “asla unutmayacağız “tepkisi ile eleştirdi.

Sendika 17.06.2022, 16:32 Cansu Polat
Tabipler Birliği: Kabul Oyu Verenleri Unutmayacağız

Sağlık meslek örgütlerinin tepkisini çeken kanun teklifi dün Meclis Genel Kurulunda kabul edildi.

Sağlık çalışanlarının tamamına yakınının tepkisini çeken kanun teklifi ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gece geç saatlerde “gözümüz aydın” diyerek açıklamada bulunmuştu.

Türk Tabipler Birliği ise TBMM Genel Kurulunda kabul edilen kanun teklifi ile ilgili tüm itirazlarına rağmen iktidar tarafından kabul edilen düzenlemenin beklentilerden uzak ve yetersiz olduğunu vurgulayarak “sağlıksız, koca bir yasa daha içi boş çıktı. Dün bizleri hiçe sayan bu teklif görüşülürken meclis sıralarını boş bırakıp, bugün kabul oyu verenleri ise asla unutmayacağız” açıklaması yapıldı.

MECLİS SIRALARI BOŞ KALMIŞTI

Sağlık çalışanları yurt genelinde haklarının iyileştirilmesi talebiyle “Beyaz Görev” eylemi gerçekleştirirken, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen yasa tasarısı sırasında sıraların boş kalması hekimlerin tepkisini çekmişti. Türk Tabipleri Birliği, “Çok şey anlatan bu fotoğraf, sürekli mücadeleyle haklarımızı kazanmayı bize G(ö)REV biçiyor” açıklamasında bulunmuştu. 

Yorumlar (3)
Brbey 2 ay önce
Tabipler birliğinede telaş sarmış, haydi bakalım.
Serdar 2 ay önce
pkk lı tabiblerin birligi karşı çıkmışsa birşeye o doğrudur
sizin teklifinize 2 ay önce
Tabiplerin ve uzman tabiplerin emeklilik maaşları pirim kesintisinden bağımsız olarak ve 2008 öncesi ve sonrası ayrımı yapılmaksızın artırıldı. bu maddenin altında kaldınız oy yok size siz kendi ayağınıza kurşun sıktınız byyy
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?