PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tabipler Birliği Bildiğiniz Gibi: PKK’nın Kanalına Çıkmayı Normalleştirdiler!

Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK’nın yayın organına katılarak TSK’ya attığı iftiralar sonrası gelen eleştirilere tepki gösteren TTB Yönetimi,Fincancı’ya sahip çıkarak Başkanlarına linç girişimi yapıldığını açıkladılar.

Sendika 26.10.2022, 08:23 26.10.2022, 22:08 Cansu Polat
Tabipler Birliği Bildiğiniz Gibi: PKK’nın Kanalına Çıkmayı Normalleştirdiler!

TSK’nın PKK’ya karşı kimyasal silah kullandığını ileri süren Tabipler Birliği Başkanı Fincancı’nın açıklamalarına Tabipler Birliği Yönetiminden destek açıklaması geldi.

FİNCANCI’YA DESTEK VERDİLER!

Tabipler Birliği yönetimi PKK’ya adeta arka çıkan Fincancı’ya açık destek veren açıklamaya imza attı.

LİNÇ GİRİŞİMİ VAR!

Tabipler Birliği Yönetimi, Şebnem Korur Fincancı’ya kamuoyundan yükselen tepkilere dikkat çekerek “linç girişimi yapılıyor” ifadesini kullandılar.

"Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın bir yayın organında yaptığı değerlendirme sonrasında hedef haline getirilerek itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını üzülerek görmekteyiz. Toplumsal belleğimizde bu tür linç süreçlerinin acı sonuçları tüm ağırlığıyla kayıtlıdır."

TTB YÖNETİMİ KİMYASAL SİLAH KULLANILMADI DEMEDİ!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kimyasal silah kullanmadığını söyleyemeyen TTB yönetimi açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Dr. Fincancı Hoca, iddia edilen konuya dair uzman görüşünü belirtmiştir. Kurum, kuruluş hedef göstermemiştir. Olgu ve olayların uluslararası sözleşmelere uygun bağımsız, bilimsel bir soruşturma süreci ile açığa kavuşturulması gereğini vurgulamıştır. Açıklamanın Medya Haber kanalı tarafından basın meslek ilkeleri ve etik yükümlülüklerine aykırı bir tutumla araçsal, manipülatif tarzda yayımlanmış olduğunu da yayını takiben yaşanan tartışmalar ekseninde farklı mecralarda defaten beyan etmiştir. İlgili yayın organının sorumsuz yayıncılık anlayışını açıkça kınıyoruz."

PKK’NIN YAYIN ORGANINA ÇIKMAYI NORMAL GÖRDÜLER!

PKK'nın yayın organına demeç vermeyi normalleştiren yönetim, açıklamasını: "Hekimliğin varoluşsal değerleri, etik ilke ve uluslararası sözleşmelerle belirlenmiş sorumlulukları açıkça insandan, yaşamdan ve hakikat arayışından yanadır." şeklinde sürdürdü.

TSK’YA İFTİRA ATMAYA DEVAM ETTİLER!

Konuyla ilgili yapılan onca açıklama ve delile rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerinin kimyasal silah kullandığı yönündeki iftiralarına devam eden yönetim, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

"Bu sorumlulukla her zaman olduğu şekilde her türlü silahın, şiddetin karşısında yer almayı sürdüreceğiz. Toplumsal barışın zedelenmesinden kaygılıyız. Bu konuda tüm kamuoyunu duyarlı davranmaya davet ediyoruz."

Yorumlar (9)
Hemşire cerrah bulut 1 ay önce
TTB Sağlıkta ki sorunlar dışında her türlü ideolojik kriminal siyasi olayların içinde.
SENCER 1 ay önce
''Bunlara, “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edicileriz!” derler. Bakara 286''
Güya insan hakları, şiddete karşıyız deyip teröre destek veriyorsunuz. Nerden türediniz? Bu vatana bu millete kiniz nedir böyle?
vatandaş 1 ay önce
Doktor olunca yaptıkları suçları bile görmezden gelinecek sanıyor bunlar anlamıyorum
T saglikci 1 ay önce
Fincanci tsk bu varan için sehit oluyor senin gibi hainlere geçıt yokkk degol ülkemden defol
doğrucu davut 1 ay önce
Bu kişiler araştırılsın vatana düşmanlık etmekten başka bildikleri birşey yok... ya meslekten atılsınlar ya da vatandaşlıktan çıkarılsınlar... bunlar bu ülkenin vatansever hekimlerini temsil etmiyorlar
Doktor 1 ay önce
CHP'li vekiller de sürekli pkk kanalına çıkıyor ama bir kaç medya hariç hiç biri haber yapmıyor.
HERŞEYE İNANMAYIN 1 ay önce
ŞUCU BUCU DİYE KARALANAN KİŞİ YAPTIĞI KONUŞMASINDA ASLA TSK YA VE YA BAŞKA BİR OLUŞUMA SUÇ ATMADI SADECE ÖLEN PKK LILARIN KİMYASAL KULANILDIĞINI SÖYLEDİ BU DURUMU ÖRGÜTÜN KEDİSİDE YAPABİLİR BAŞKA BİRİLERİDE BAŞKA DEVLETLERDE AMA NEDENSE BU ÜLKEDE %5 İNİN BİLE OYUNU ALAMAYAN KİMSENİN ŞAMAR OĞLANI OLDU HAK BU DEĞİLDİ.... KANDIILMAYIN AÇIN BAKIN... DİNLEYİN...
Ahmet 1 ay önce
Bunu da alın . Burda da var bi tane.
Yalnız kurt 1 ay önce
Bu vatanın ekmeğini yiyip bu ülkeye ihanet edenler elbet birgün ekmek yedikleri yerden ağızlarına kurşunu yer ????????????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın