PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tabipler Birliği Başkanı Hem Görevden Alındı Hem Gözaltına Alındı

Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Fincancı’nın görevden alındığı da öğrenildi.

Sendika 26.10.2022, 09:34 26.10.2022, 21:37 Cansu Polat
Tabipler Birliği Başkanı Hem Görevden Alındı Hem Gözaltına Alındı

Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimatla gözaltı kararı uygulandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fincancı’nın gözaltına alınması ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca başlatılan soruşturma kapsamında terör örgütü propagandası yapmak suçundan 26 Ekim 2022 tarihinde gözaltına alındığını duyurdu.

Başsavcılık açıklamasında:

20.10.2022 tarihinde PKK/YPG silahlı terör örgütünün sözde yayın organına yaptığı açıklamalar nedeniyle Türk Tabipler Birliği Başkanı Rasime Şebnem Korur, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Suçları Soruşturma Bürosunca başlatılan soruşturma kapsamında, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 7/2 maddesi gereğince Terör Örgütü Propagandası Yapmak suçundan 26.10.2022 tarihinde gözaltına alınmıştır.

Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığımızca adı geçen şüphelinin halen devam ettirdiği Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanlığı görevine, 6023 sayılı Türk Tabipler Birliği Kanununun ‘Amaçları dışında faaliyet gösteren Türk Tabipleri Birliğinin merkez ve tabip odalarındaki sorumlu organlarının görevlerine son verilmesine ve yerlerine yenilerinin seçilmesine, Sağlık Bakanlığının veya bulundukları yer Cumhuriyet Başsavcılığının istemi üzerine…’ şeklindeki Ek 2. Maddesinin 2. Fıkrası gereğince SON VERİLMESİNE, aynı maddenin 3. Fıkrasında düzenlenen usulle yerine yeni merkez konseyi başkanı seçilmesine karar verilmesi için nöbetçi asliye hukuk mahkemesi nezdinde talepte bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TTB BAŞKANLIĞINA SON VERİLDİ

Öte yandan Fincancı'nın TTB Başkanlığı görevine son verildiği duyuruldu.

Açıklamada, "6023 sayılı Türk Tabipler Birliği Kanununun ‘Amaçları dışında faaliyet gösteren Türk Tabipleri Birliğinin merkez ve tabip odalarındaki sorumlu organlarının görevlerine son verilmesine ve yerlerine yenilerinin seçilmesine" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (21)
hemşire 1 ay önce
adalet sonunda geldi, sırada TTB nin kapatılması gerek
Feyzi 1 ay önce
Hadsiz
ŞEBNEM HOCA
bu ülkenin yetiştirdiği en değerli hekimlerin başında gelir
hemşire 1 ay önce
görecez onu da kapattıracağız ve verilen zamları da geri çekeceğiz

tepemize çıktınız
Doktor 1 ay önce
zırto, hemşire arkadaş hekim düşmanlığı yapmıyor sen onun ne demek istediğini çok iyi anladın aslında,haberleri izlemiyorsun sanırım ttb merkez konseyide aynı düşünceye sahip hepsinde bir pkk sevicilik var, Devlet Bahçelide kapatılsın diyor odamı hekim düşmanı!!!
Hekim 1 ay önce
Senin ne haddine TÜRK Tabipler Birliğinin kapatılmasını istemek. Doktor düşmanlığından ne yapacağınızı şaşırdınız. Kişilerin suç işlemesi ayrı bir meslek odasının kapatılması ayrı konu.
ahmet 1 ay önce
hainler bu vatandan defolsun gitsinler ya bu vatana saygı gösterecen yada defol gidican bu vatandan
Teknisyen 1 ay önce
Doktor değil hain bunlar ya tabi bu bütün doktorlar için geçerli değil vatansever bir sürü doktorumuz var at izi ile it izi birbirine karışmasın adalet yerini buldu
Sağlıkçı 1 ay önce
Terörist seven vatana düşmanlık eden ne iş yaparsa yapsın defolup gitsin
Ay 1 ay önce
????????????????????????????????????
Aile hekimi 1 ay önce
Tabipler odası kapatılamaz.suç bireyseldir.zaten suçlanmasının nedeni şahsi fikrini söylemek için ünvanını kullanmasıdır.tüm hekimler üye olmasa bile oy kullanabilmeli TTB seçimlerinde .yinede seçilirse demokratik olarak yapacak bir şey yok.herkes yaptığının cezasını bireysel olarak çekecek.
Adnan POLAT 1 ay önce
Hekim rumuzlu kişi siz tabibler birliği dediniz yer hainler birliği olmuş haberiniz yokmu yoksa sizdemi destekliyorsunuz tabikide gereken ceza verilmesi lazım
Hemşire 1 ay önce
Türk tabilpleri değilde terörist tabipleri temsil ediyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın