Sürekli İşçilerin İşkolu Tescili İçin Sağlık Bakanlığı'na Yazı Gönderildi!

Türk-İş'e bağlı Sağlık-İş sendikası 696 KHK ile statüleri değiştirilen sürekli işçilerin 17 No'lu Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşkolundan tescillerinin yapılması için Sağlık Bakanlığı'na yazı gönderdi.

Sendika 09.10.2020, 21:59 10.10.2020, 00:10 Güler Sağlam
Sürekli İşçilerin İşkolu Tescili İçin Sağlık Bakanlığı'na Yazı Gönderildi!

1 Kasımın yaklaşmasıyla birlikte bugüne kadar uyuyan sendialar, üst üste açıklamalar yapmaya başladı. Hak-İş Sendikası işçilerin yardımcı iş kollarından tescil edilmesine yönelik basın açıklamaları yaparken, Türk-İşin geç kalınmış bir tescil yazısı bugün elden ele dolaştı. Çalışanlar bugüne kadar Türk-İşin ve Genel Başkan Ergün Atalayın tatmin edici bir açıklamada bulunmadığını merak ediyor. Çalışanlar bu zorlu süreçte kimsenin kendilerine destek vermediğini ve adeta üvey muamelesi görmeleri için herkesin mücadele ettiğini ifade ediyor.

Gelinen noktada Çalışma Bakanlığının ACELE VE GÜNLÜ olarak kurumlara gönderdiği yazının süresinin dolmasına bir kaç gün kalmışken, sendikaların üst üste açıklamalarda bulunması kafaları karıştırdı. Bugüne kadar sessizliğini koruyan sendikalar son günlerde hayli yoğun mesai harcamaya başladı. 

TIKLAYIN

Türk-İşe bağlı Sağlık-İş Sendikasının bugünkü yazısının bugüne kadar neden gönderilmediği ise bilinmiyor, işçiler bu sorunun cevabını bekliyor!

İŞTE SAĞLIK BAKANLIĞINA GÖNDERİLEN O YAZI

Yorumlar (2)
112 3 ay önce
Böyle liyakatsizliga tam gaz devam sınavsız kadrolaşma
Çakal 3 ay önce
Sen nasıl işe girdin 112 kimbilir ya sözleşmelisin ya taşeron :)
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?