Skandal Soruşturma!!

Skandal Soruşturma!!

Sendika 22.03.2019, 23:32
Skandal Soruşturma!!

Elazığ Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Karataş'ın sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj :"

TIKLAYIN

BU KEYFİ UYGULAMALARA BİRİLERİ DUR DEMEYECEKMİ. Sosyal Medyadaki paylaşımımızı beğenen ve yorum yapan çalışanlar hakkında soruşturma başlatıp savunma istemek düşünce özgürlüğüne aykırıdır.Sendika temsilcisinin görev yerini değiştirmek 4688sayılı yasaya aykırıdır.Yapmış olduğunuz keyfi uygulamalara tepkimizi devam ettireceğiz. Tehditleriniz, soruşturmalarınız bizi korkutmaz.Adaletli olmayan uygulamalarınız karşısında dilsiz şeytan olmayacağız bu böyle bilinsin.Sağlık Bakanlığı yetkililerine sesleniyoruz ivedilikle müfettiş görevlendirip iddaları araştırın"

şeklindedir. Olayın vehameti ortadadır. Bir çalışan veya herhangi bir vatandaş sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir yorum yüzünden soruşturmaya tabi tutulmamalı. Meğer ki yaptığı yorum Devletin sulh ve selametine kast ettemiş ise. Bu tip olaylarla ilgili Adalet mekanizması yorumu yapan lehine karar veriyor iken tutup da sırf yorum yaptı diye bir sağlık personeli yıpratılmamalı, yorulmamalı, uğraşılmamalı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
İllede liyakat 2 yıl önce
Hukuk bilmezler, vicdan bilmezler, iş bilmezler ama sırf oturdukları koltuktan olmamak için yukarıdaki amirlerinin yanlış talimatlarını dinlerler... Bakanlık yaptığı sözleşmeleri ivedilikle kontrol etmeli, hoş gerçi bakanlıktakiler de aynı değil mi!
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?