Sert Açıklamalar Yapan Aile Hekimleri Dernek Başkanına Soruşturma!

AHEF 2. Başkanı Dr. Yusuf Eryazğan hakkında, aile sağlığı çalışanı eksikliğinden bahsetmesi üzerine "Vatandaşın devlet kurumlarına olan güven duygusunu zedelemek" iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Sendika 29.11.2020, 02:16 29.11.2020, 02:18 Güler Sağlam
Sert Açıklamalar Yapan Aile Hekimleri Dernek Başkanına Soruşturma!

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Dr. Yusuf Eryazğan, Türkiye genelinde her 10 aile hekiminden ikisinin aile sağlığı çalışanı bulunmadığına dikkat çekti. Eryazğan, bu eksikliklere dikkat çektiği için Urfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hakkında soruşturma başlatıldığını belirterek “Susturmak ve örtbas etmek yerine sorunun çözümüne kafa yorun” çağrısı yaptı.

TIKLAYIN

Kimi birimlerde 18 ay gibi uzun dönemlerde hemşiresiz çalışan aile hekimleri olduğunu dile getiren Eryazğan “Bu durum ülkemizde 16 milyon vatandaşın bağlı olduğu aile hekimliği sisteminde aile sağlığı çalışanı olmadığını ve hizmet alımında büyük sorunlar yaşandığını gösteriyor” dedi.

"SORUŞTURMA YERİNE SORUNU ÇÖZÜN"

Urfa’da aile hekimliği yaptığını ve kentte sorunun çok büyük olduğunu dile getiren Dr. Eryazğan “Şanlıurfa’da 1 ay önce Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünün dış alım kadrosundan 9 kadro için ilana çıktığını il müdürlüğünün resmi sitesinden yayımlandı. Oysaki ilimizde aile sağlığı çalışanı olmayan aile hekimliği birim sayısı 101. Doğruları Twitter’dan ‘100 aile hekiminin aile sağlığı çalışanı yok’ diye duyurunca İl Sağlık Müdürlüğü hakkımda ‘Vatandaşın devlet kurumlarına olan güven duygusunu zedelemekten’ soruşturma açtı. İl müdürlüğü 100 hemşire açığını bir kenara bırakıp benim doğruları söylemem üzerine susturmak olayı örtbas için soruşturma açacağına bu konun çözümüne kafa yormalı” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Kaaldır Gitsin Aile hekmiliğini 2 ay önce
Aile hekimliği mutlaka kaldırılmalı ya da uzmanlık alanı olan yapmalı. Aile hekimleri doğru dürüst işe gitmezken en yüksek ücreti alıp en çok ağlayana gurup haline gelmiştir
Zonguldak 2 ay önce
işin tuhaflığına bakınki, bir ilimizde aile hekimleri dernek başkanı, il sağlık müdürünün eşi. şimdi bu başkan çıkıpta müdürün karşısına aile hekimlerini savunacak öylemi
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?