PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Şener: FETÖ İltisaklı Hekim Sen

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener mızrak çuvala sığmıyor diyerek “Sağlıktaki FETÖ” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Sendika 22.07.2022, 11:24 30.07.2022, 10:28 Cansu Polat
Şener: FETÖ İltisaklı Hekim Sen

“Başta hekimler olmak üzere bize verdikleri emekler için tüm sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır” diyen Gazeteci Şener, “Sağlık Bakanlığında halen üstdüzey yöneticilerden bazıları geçmişte FETÖ’nün mahrem imanlıları ile irtibatlı kimseler olduğunu” öne sürerek FETÖ iltisaklı sendika diyerek Hekim Sen’e dikkat çekti.

Şener yazısında şunları kaydetti:

Başta hekimler olmak üzere bizlere verdikleri emekler için tüm sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Mesleğini, insan hayatını; dünya görüşünün, siyasi tutumunun, ideolojisinin, grup, tarikat ve cemaat çıkarlarının üzerinde tutan her doktor başımızın üzerinde. Bu yazımın kapsamına onlar girmiyor.

Ancak artık mızrak çuvala sığmıyor: Devlet yıllardır sağlık alanındaki FETÖ’cüleri hep geri planda tuttu. Hatta tüm meslek gruplarından farklı olarak FETÖ iltisaklı hekimlerin belli şartlarla özel sağlık kuruluşlarında görev yapmalarına imkân tanındı.

Sağlıkta Menzilciler başta, birçok tarikat ve cemaatin yanında örgütlü gruplar var. Ama en operasyoneli hâlâ FETÖ’cüler. Bunu sağlık teşkilatının en üstünden en altına kadar herkes biliyor. Sağlık sistemindeki FETÖ yapılanması, artık sistemin işleyişini etkileyecek noktaya doğru gidiyor.

İHRAÇ EDİLEN DOKTOR

Dün gündeme şu haber düştü:

“Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Uzman Çavuş Ali Aladağlı’nın (32) saldırısına uğradığını iddia ederek şikâyetçi olan fakat ortaya çıkan görüntülerle darp edilmediği belirlenen Dr. Tahir Tarımer’in (26), Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddiasıyla Muğla Valiliği tarafından iki ay açığa alınmasına karar verildi.”

Kısa süre önce de Urfa’da şöyle bir olay yaşandı:

2016 ve 2017’de usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle SGK ile sözleşmesi feshedilen bir tıp merkezindeki acil servise gelen hastadan ücret talep edildi. Oysa anlaşma olmasa da acile gelen hastadan para talep etmemesi gerekiyordu. Olay yerine sonradan gelen doktor da yaşanan tartışmaya katıldı. Çıkan arbede sonrası doktor, “İstifa ediyorum. Diplomamı yırtıyorum” diye tepki gösterdi. Daha sonra Şeyhmus Baraş isimli doktorun aslında TUS sınavına hazırlanmak için istifa edeceği, diploma yakma girişimini de şov amaçlı yaptığı anlaşıldı. Basına yansıyan haberlere göre doktor Şeyhmus Baraş FETÖ okullarından mezun. Kardeşlerinden biri FETÖ okulundan mezun ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyor. Diğer kardeşi öğretmen. KHK ile ihraç edilmiş ve öğretmenlik mesleğinden uzaklaştırılmış. 2018’de gözaltına alınmış. Bir diğer kardeşi yine 2014-2016 yılları arasında FETÖ eğitim kurumu Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumuş. Doktora ilk destek de FETÖ iltisaklı sendika HEKİMSEN’den geliyor.

BAKANLIK’TAKİ FETÖ’CÜLER

Sağlık Bakanlığı’nda halen görevli üstü düzey yöneticilerden bazıları geçmişte FETÖ’nün mahrem imamları ile irtibatlı kimseler. Örneğin FETÖ’nün kamudan sorumlu mahrem imamlarından Abdullah Sami Başaran ile görüşen yönetici var. Doktor yapılanmasında yer alan mahrem imamlar Ömer Yaslı, Gökhan Yiğit, Ali Kemal Şahin ve Bahadır Ceylan ile irtibatlı olanlar var. 17-25 Aralık’tan sonra irtibat birden kesiliyor. Yine FETÖ’cü Hidayet Karaca ile aynı uçakta Pensilvanya’ya giden çok üst düzey yönetici var. Bakanlığın kalbi sayılan Bilgi Sistemleri’nde taşeron şirket aracılığı ile çalışan KHK ile ihraç edilmiş FETÖ’cüler var.

Kamuda çalışamasa da özel sektörde hekimlik yapan çok sayıda FETÖ mensubu var. Bu hekimlerin sağlık sistemini nasıl sabote ettikleri ortada. Bir polis memuru FETÖ sebebiyle ihraç edildiğinde yeniden eli silahlı bir iş yapamazken canımızı emanet ettiğimiz hekimlik müessesesi içinde çalışmaya devam edebiliyor. Sağlık Bakanlığı’nın veri güvenliği de tehdit altında. Bu, tüm vatandaşlarımızın veri güvenliği tehdit altında demektir. Önümüzdeki dönemde hem FETÖ’cülerin sağlık sistemindeki operasyonlarına hem de devletin bunlara karşı operasyonlarına şahit olursak şaşırmayalım.

saglikpersoneliHABER.NET Notu: Hakkında iddialar olan Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin niçin istifa etmedikleri veya Olağanüstü Genel Kurulu toplayarak güven oyu almadıkları merak ediliyor.

Yorumlar (28)
Hekime 3 hafta önce
Bütün troller saldırıyo demekki hekimsen doğru yolda
Halk 3 hafta önce
Merak etmeyin bu haber sitesine büyük yüklü tazminat davası cezası açılacak muhtemelen haber sitesi de kapatılacak editörü de silivriye yollayacaklar
kazım 3 hafta önce
bence nedim şener yakında büyükelçi olur!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ali 3 hafta önce
dayanaksızca 20.000 hekimi suçlamak, zan altında bırakmak, karakter yoksunyz gazetece müsveddesi
Gerçekleri söylemeye geldim 3 hafta önce
Türk Sağlık-Sen ve Sağlık-Sen FETÖcüdür. Yönetim kadroları ve üyeleri full fetöcülerden oluşmaktadır. Gelecekte üyeleriyle birlikte meslekten men edilebilirler.
Hasan 3 hafta önce
Gercekleri söylemeye geldim diyen sahıs türk saglıksen vatanını seven turk milliyetcileridir.bir tane hain fetocu bulamazsın.haddini bil serefsiz.
Sertan Emre 3 hafta önce
Keşke Nedim Şener denilen provokatörü bu kadar ciddiye alıp da zihin bulanıklığı yaratmak adına ,burada haber yapmasaydınız . Bu tetikçilerin zaten Misyonu burada olduğu gibi farazi şeylerle mide bulandırmak değil mi
İşi bilen 3 hafta önce
Bunları atayanlar göreve getirenler ve hala görevde tutanlar mal mı? Demekki mal mış. Sağlıkta bu işleri yapabilecek prlanta gibi adamlar vatan evlatları varken siz cemaatlerden ve siyasilerin akrabalarından yönetici yaparsanız hırsızda bitmez halinde....Az kaldı seçime....
Veli 3 hafta önce
Hekimsene üye olan 15-20bin hekiminifsalayin ve ihraç edin diğer fetoculer gibi
Memur 3 hafta önce
sen kesin fetöcüsündür..kesin.
ValiAdlıMalıSknKovboy 3 hafta önce
Senin gibilerin amigdalasına iliştireyim. Tam bir tasmalı birer dört ayaklı, koltuk sahiplerinin gastrointestinal sistemin en distal kısmını dili ile temizleyen bir yaratıksın sen.
Hekimsenli değilim olmayacağım da ama bu yanlış 3 hafta önce
Hekimler yıllarca özveri ile günde 100 hasta baktı. Bırak teşekkür etmeyi, üstüne baskı, şiddet, dünyanın eşdeğer meslekte en düşük maaşını verdiler. Hekimler bıktı, çünkü bu sürdürülebilir değil. Şimdi mhrs ile randevulu 40, bir de acil, randevusuz hasta alıyorlar ki bu toplam sayı dünyadakinin yine 3-4 katı ama yine yetmiyor, randevular haliyle erimiyor ve yine hekimler suçlanıyor. Nasıl erisin ki ? Bu kadar hastaneye giden bir toplum yok, üstüne Dr sayısı az. Bu suçlamalar, şiddet devam ettikçe istifa eden, yurtdışına giden, emekli olan derken sayı günden güne daha da yetersiz kalıyor. Hekimler hakkını istedikçe hak vermek yerine baskılar, hainlik, kaos planı suçlamaları. Hekimler eşek gibi çalışsa sorun yok fetöcü olmaz ama itiraz edince, hak arayınca vay fetöcüler sistemi tıkıyorlar iftiraları. Ulan yıllarca onlarla beraberce yol almış, çocuklarını okullarına göndermiş yandaşlar hoşlarına gitmeyen kim varsa alakalı alakasız fetöcü diye suçluyor trajikomik. Bu kafa ile gidin siz, dr lar size muhtaç değil birçok gelişmiş ülkede hekim açığı fazla ve giderler ama siz dr lar gidince muhtaç olacaksınız. Bu şekilde hiç aklında olmayan insanları bile Almanca, İngilizce, İskandinav dillerini geliştirmeye, öğrenmeye, gitmeye itiyorsunuz. Bu sene ilk 6 ayda 2 binden fazlası gitti, sene sonu 4 bin hekimden fazlası gidecek. Seneye 10-15 bin olur. Bu taktik işe yaramaz haberiniz olsun. Sendikalar da yanlış yolda sonunda sarı buzağıyı vermeyecektik demesinler çünkü hekim sendikaları az ve üye sayıları da 50 bine yakın. Hiç bir sendika eften püften sebeplerle gözden çıkarılmamalıdır. Bu bir sendika yarışı değil. Siyaset üstü hak alma mücadelesi.
mahmud 3 hafta önce
he oldu salonu da balkona katalım mı daha güzel olur
Halk 3 hafta önce
https://twitter.com/hekimsen/status/1550498001260625923?s=20&t=iGR7POt1nfHOqTmwmi13Hg

Geçmiş olsun halen karar çıkmasına rağmen yalan bilgiyi haber yaptığımız size de dava acilmistir
Gerçek şu 3 hafta önce
saglikpersonelihaber FETÖ iltisaklıdır. Eski haberleri ve yazıları ortadadır. Zaman gazetesinin yandan yemiş halidir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?