Sendikanın Talebiyle 7 Gün Olan Yıllık İzinler 5 Güne İndirildi!

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yıllık izinlerin en fazla 3 defa ve en az 7 gün olarak kullandırılması uygulaması Genel Sağlık-İş sendikasının konuya müdahil olmasıyla yeniden düzenlenerek sağlık emekçilerinin mağduriyeti giderildi.

Sendika 11.08.2020, 09:50 13.08.2020, 17:41
Sendikanın Talebiyle 7 Gün Olan Yıllık İzinler 5 Güne İndirildi!

Sendika tarafından yapılan açıklamada;

Sendikamız Genel Sağlık-İş tarafından Muğla İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazıyla; yıllık izinlerin en fazla 3 defa ve en az 7 gün olarak kullandırılması uygulamasının sağlık çalışanlarının mağduriyetine neden olacağı belirtilerek kararın yeniden değerlendirilmesi istenmişti. Sendikamız Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız imzası ile Muğla İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazı sonrasında sağlık emekçilerinin mağduriyetine neden olan düzenleme iptal edildi.

TIKLAYIN

Muğla İl Sağlık Müdürlüğünden sendikamıza cevaben gönderilen yazıda; yıllık izinlerinin düzenlenmesine ilişkin Genel Sağlık-İş tarafından gönderilen yazının incelendiği belirtilerek, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilgili yazının iptal edilerek, yeni yazının dağıtımının yapıldığı kaydedildi.

Muğla İl Sağlık Müdürlüğünün 30.07.2020 tarih ve 48080878-915.03.03 sayılı yazısı ile bir önceki yazıda yer alan “iznin en az 7 (yedi) gün olarak kullandırılacağı” ifadesi “en az 5 gün olmak kaydıyla” şeklinde değiştirildi.

Genel Sağlık-İş tarafından Muğla İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen yazı için tıklayınız

Muğla İl Sağlık Müdürlüğünün yazısı için tıklayınız

Yorumlar (2)
Muz Kabuğu 3 ay önce
MUĞLA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ PERSONELİN İZNİYLE KIYAFETİYLE UĞRAŞACAĞINA SAĞLIKLA İLGİLİ PANDEMİYLE İLGİLİ NE EKSİKLİKLER VAR BUNLARI NASIL GİDERİRİMİN DERDİNE DÜŞSÜN PERSONELİN ENSESİNE BİNMEKLE İDARECİ OLUNMAZ...
Sendikalardan istifa edin 3 ay önce
Bu olayda ince bir detay vardır belki,sendika 7 günü artırın demiştir il sağlık düşürmüştür,çok az sayıda personel kaldığından kalanlara zor oluyordur bilemem.lakin şuan sendikalarda kalmanın hiç bir anlamı yok.en azından tepki göstermiş olursunuz
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?