Sendikadan Azize Dizisine Kınama

KAMU SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ Kanal D'de yayınlanan Azize dizisinde hemşirelere taciz ve aşağılama içeren sahnelere yönelik kınama açıklamasında bulundu.

Sendikadan Azize Dizisine Kınama

Genel Başkan KARATAŞ açıklamasına şöyle devam etti; "Kanal D’de yayınlanan Azize dizisinin ilk bölümünde, başrol oyuncusu Hande Erçel'in oynadığı Başhemşire Azize sözlü, fiziki ve cinsel tacize uğramıştır. 

TIKLAYIN

MESLEĞİMİZ KUTSALDIR

Ayrıca söz konusu sahnelerin; kullanılan yastıktan da anlaşılacağı üzere bir devlet hastanesinde geçmesi durumun vehametini daha iyi gözler önüne sermiştir. Devlet hastanesi saygınlığını ve hemşire mesleğinin itibarını yerle bir etmeye kimsenin hakki yoktur. Bu durum hemşirelik mesleğini, meslek üyelerini ve meslek adaylarını olumsuz etkilemektedir. Medya sektöründe yapılan mesleğimize yönelik olumsuz dayatmaları kınıyoruz ayrıca dizinin yayından kaldırılması için RTÜK'e ve Yargıya başvuracağız" dedi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
BU İŞLERDEN EVVEL ÇALIŞANIN HAK MENFAATİ BİRİNCİ ÖNCELİK.
BU İŞLERDEN EVVEL ÇALIŞANIN HAK MENFAATİ BİRİNCİ ÖNCELİK. - 8 ay Önce

TÜM YARDIMCI HİZMETLER SINIFINA ACİL ÇAĞRIMDIR.2351 VHKİDEN BİRİ.
Geçmişinizi bilmeyenlerin şimdiki halinize başlık atmasına, şimdi ki zamanda yanınızda olmayanın geleceğinize laf etmesine, ve yarın güzel günlerinizde bu kişilerin yer almasına izin vermeyin..
Şunu da unutmayın kendimizden başka dostumuz yok herkes çıkarı kadar bizimle..

SIRADAKİ HABER