Sendikacıdan zehir zemberek açıklama "idareciler Ankarayı yalıyor"

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal sağlık personelinin haklarının yetkililer tarafından savunulmadığını belirterek, oldukça sert açıklamalarda bulundu

Sendika 21.12.2019, 17:46 21.12.2019, 17:50 Erdoğan Can
Sendikacıdan zehir zemberek açıklama "idareciler Ankarayı yalıyor"

Kafasını kuma gömen deve kuşlarının unuttukları bir şey vardır; kıçları hep dışarda kalır. Sözleri ile başlayan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yavuz Sultan Selim bir gün; bir devlet nasıl çöker kara kara düşünürken sorunun cevabı için Yahya efendiye haberci yollar. Haberciye Yahya efendinin cevabı nettir. "Neme lazım efendim" demiştir.

Yavuz bu cümleden bir şey anlamayınca mektup yazar. Yahya Efendi cevabında "Sultanım devlete hizmet edenler arsızlık hırsızlık yolsuzluk adaletsiz karşısında neme lazım derse devlet çöker" der.

Şimdi personelin hayrına olan işlerde fren yapanlar, inisiyatif alarak fazla mesai ödeme yerine izin... İcap yerine para yok diyenler, aleyhine olan haklarda motor olanlara ne demeli!

İki günde yüzlerce arama, yüzlerce mesaj sosyal medyadan sorular soruluyor.

Bir ayda 12 milyon tl para kazanan hastanede bir hemşire düşünün sıfır (0) TL el ödeme alıyor. Bu sorun için bir tane kurum amirin, bir siyasinin, bir başhekimin bir çabasına hiç şahit olmadık. Ancak 24 saat mesai yerine 16 saat mesai konusunda pek maharetliler. Bekâra kadın boşamak kolay demişler, çalışanları iletişim kurmaktan yoksun ben karar aldım bitti, yetki bende, ben başım, ben karar alıcıyım diyerek Amerika'yı yeniden keşfetmek gibi durumlar psikolojik, sosyolojik ve mali anlamda zor günler geçiren sağlık çalışanlarına büyük haksızlıktır.

Sağlık çalışanlarının %50'si asker ve polis ile evlidir. Öğrenim gören hala yüzlerce sağlık çalışan var. Çocukları hasta olduklarında kim bakacak korkusu en çok sağlık çalışanları yaşamaktadır. İşe gitmediği zaman diğer arkadaşının iş yükü artar ama hiç bir meslek grubunda bu durum böyle değildir.

Kim istemez ki daha az çalışıp daha az yorulsun. 24 mesai sisteminde bile 10 gece evinden ailesinden yoksun kalanlar 16 saat sisteminde 13/14 gece evinden ayrı kalacaktır.

Amerika’yı tekrar keşfedenler tek cümle ile güç zehirlenmesi, makam hırsı, istatistik ile en iyi biz hizmeti veriyoruz yalanını tarafsız kişilerin yapacağı anket çalışanların anlatacakları durumu ortaya koyacaktır.

Sağlık bakanlığın yaptığı anket sonucu ne kadar yayınlanmasa bile sonuç şudur:

İdareciler Ankara'yı yalayarak, personele zülüm etmekte, beğenmeyenin yeri değişir sözünü (20 kişilik toplantıda 3 farklı kişi beyanda bulundu ) 2019 yılında söylemektedir. Siyasiler kendi düdüğünü çalındığı sürece umurunda değil. Bakan Yardımcısı muhtarlar Derneği ile görüşmüş çalışanı duymaz, çıkara göre karar verir.

Size kış gibi gelen bize yaz ayıdır. Bekleyip göreceğiz bakalım. Eskişehir ne olacak?

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
sağlıkçı 2 yıl önce
bizi bu hale siz yani sağlık sen getirdi
Sen dika men dika 2 yıl önce
Ya şu lüks arabalara binenler mi , lakayit açıklamalar yapıyor devekuşu bilmem ne kıç mic araya iki Osmanlı dan bahset muteber ol, Ankara'yı yalayarak diyen bir ağız bu mu temsil bumu STK yazıklar olsun bu tarz açıklamalar yapan zihniyetlere... Haklı olabilir sağlıkcinin hakkı da aranmalidir ama bu iş size kaldı ise ve kullandığınız dil bu şekilde sokak ağzı ise vay haline sağlıkcinin, ki helal olsun bunu dedirten idareciye bunun dediği saçma islere boyun eğmeden doğru bildiğini yaptı ise, çünkü nerde bozuk adam var onu sorumlu vs yapma derdindeler....
Sağ mem 2 yıl önce
İş yapmayip ta şikayet edecek kadar aciz bir yetkili sendika
Sincan 2 yıl önce
Sendika parelel devlettir. Tek amaclari yandasi korumak kollamak ve adma kayirmak. Sendikaya sirtini dayamis calismayan ise bile gelmeyen bir suru insan var. Bunlari gorumuyormusunuz sizindemi isinize geliyor anlamiyorum. Ama demedi demeyin bu isler su gorurmez. Devlet her seyi not ediyor. Sendikanin sonu bu gidisle feto gibi olacak. Hepiniz kacacak delik arayacaksiniz. Az daha yiyin ama kefenin cebi yok beyler.
Yonca DEMİRCİ 2 yıl önce
Sonunda tarafsız bir şekilde biz sağlık çalışanlarının sorunlarına değinilmiş. Bunun yanında prosürde olmayan birçok şeyle karşılaşmaktayız riskli birimde çalışanlarla normal birimlerde çalışanlar arasında hiçbir fark yok, 24 saat gün aşırı nöbet yazılıp sonra fazla mesai olmasın diye izin vermek, lisans mezunlarının hiçbir önceliği yok tecrübeleri olsalar dahi zira amirleriniz lise mezunu olacaktır.
Ankara 2 yıl önce
Ankara da da aynı sendika çalışmıyor, zadece adamlarını bi yerlere yerleştirme kadrolaşma peşinde sanki sendika bunun için var
Ali 2 yıl önce
Valla başkan doğrucu Mehmet gibi çok güzel yazmış ama personeli bu duruma düşürenleri sağlık sistemini bu hale getirenleri ilk başta yalayankarda başkanlığını yaptığı sendikanın ta kendisi.kesin istediği biri bir makama gelememiştir
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?