PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sendika Yasasının Revizesi İçin Çaba Sarf Ediyorlar Ama Sağlıkçıların Sorunları İçin Çaba Sarf Etmiyorlar!

Yetkili sendikanın vaat sendikacılığı yaptığını ve siyasallaşmış bir sendika olduğunu söyleyen Demircan, yetkili sendika 4688 Sayılı Yasa'nın revize edilmesi için çaba sarf ediyor. Aynı çabayı bayram ikramiyesi için, giyim yardımlarının artırılması için vermiyorlar dedi.

Sendika 07.04.2022, 15:41 07.04.2022, 20:38 Cansu Polat
Sendika Yasasının Revizesi İçin Çaba Sarf Ediyorlar Ama Sağlıkçıların Sorunları İçin Çaba Sarf Etmiyorlar!

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, Açlık sınırı asgari ücret ve en düşük devlet memuru aylığını alan sağlık çalışanlarının taban aylıklarının üzerinde. Ancak bu durum yetkili konfederasyon ve diğer masa ortağı tarafından ancak aylık olarak açıklanmakla kalıyor" dedi.

Vaat sendikacılığı tepkisi

Yetkili sendikanın vaat sendikacılığı yaptığını ve siyasallaşmış bir sendika olduğunu söyleyen Demircan, "Memur açlık, yoksulluk yoklukla mücadele ederken, yetkili sendika 4688 Sayılı Yasa'nın revize edilmesi için çaba sarf ediyor. Aynı çabayı bayram ikramiyesi için vermiyorlar, aynı çabayı giyim yardımlarının artırılması için vermiyorlar, aynı çabayı fazla mesai nöbet ücretlerinin artırılması için vermiyorlar, aynı çabayı kreş sorununun çözümü için vermiyorlar, aynı çabayı görevi başında vefat eden sağlık çalışanlarının şehit sayılması için vermiyorlar. Merak ediyorum pandemi döneminde vefat eden kaç sağlık çalışanının çocuğu veya eşi kamuda istihdam edildi?

Yetkili sendikanın bu konuda bir girişimi oldu mu? Yoksa yetkili sendika görevi başında vefat eden arkadaşlarımızın yakınlarının, şehit statüsünden faydalandığını mı zannediyor? Memur arkadaşlarımızda bu malum sendikalara üye olarak desteklerini veriyor. Bu iki tezattan memurların ve memur sendikacılığının kurtulması gerekiyor. Bakıyoruz, neredeyse sendikalar üyelerine ve üye adaylarına cennetten yer bağişlayacaklar... Vaat sendikacılığı, dilek, temenni sendikacılığı ve siyasallaşmış sendikalar ile memurlar ancak bu kadar temsil edilebilir" sözlerine yer verdi.

Yorumlar (10)
Hemsire 2 ay önce
Bu gidişle 2024 te saglik sen büyük ihtimalle yetkili sendika olmaktan çıkacak
İstifa 2 ay önce
Bu sonucun oluşması vede hadlerinin bildirilmesi için hepimiz istifa etmeliyiz... Hadi arkadaşlar sarı sendika '' OUT'......
xxyzt 2 ay önce
sendikacılık siyasetin arka bahçesi olmaktan çıktığı gün sendika olabilir O zaman bir duruş ve vizyon sahibi olur memur sendikacılığı yok hükmündedir.
Sağlıkçı 2 ay önce
Temeli sağlam olmayan bir yapının sizin gibi ne idüğü belirsiz yapılara neden olduğu için revize edilmeye çalışılıyor. tabii senin ve senin gibi nasipsizlerin işine gelmiyor.Boş teneke gibi sadece abuk sabuk ötüp duruyorsun.teşkilat bin parçaya bölünmüş halen kalkmış akla ziyan ancak art niyetli ve bedbahtların söylemleri olabilecek kışkırtmalara tevessül ediyorsun.Kendi çöplüğünde en iyi bildiğin işi yap debelenip dur.
Myamed 2 ay önce
Tam bir tırşıkçı yaklaşımı
XXYZT 2 ay önce
BİR GÜN TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI KİŞİSEL MENFAATLERİMİZİ ÖTELEYİP BÜTÜN SENDİKALARDAN AYRILIRSAK BUNLARA KIRMIZI KART GÖSTERİRSEK BİR İHTİMAL DÜZELEBİLİRLER TEMENNİM
sendikacılık son bulsa 2 ay önce
sendikacılığın sonu gelsin . üye aidatı toplayarak geçinen bir grup bunlar başka faydaları yok sadece zarar
saglikci 2 ay önce
niye çaba versin kimse istifa etmiyorki. adamın umrundamı 70 milyar maaş , ekmek elden su gölden yediği önünde yemediği arkasında. arada çıkıp iki laf salla ortaya sonra boş yap geç. istifa eden yok ne uğraşacak adam sağlıkçının hakkıyla . 20 yıldır ne yapmış zati.
Emel 2 ay önce
Cek cak ile işler yürümüyor artık sağlıkçılar uygulama bekliyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?