PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sendika Genel Başkanı Hastaneye Alınmadı! Polis Çağrıldı

Hep Sen Genel Başkanı Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi‘ne yaptığı ziyarette güvenlik tarafından hastane yönetiminin talimatı nedeniyle içeriye alınmadı.

Sendika 09.09.2022, 22:13 10.09.2022, 20:14 Cansu Polat
Sendika Genel Başkanı Hastaneye Alınmadı! Polis Çağrıldı

Hastane yönetiminin keyfi uygulaması nedeniyle içeri alınmayan Hep Sen Genel Başkanının Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Yapılan uygulamayla Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesinde yönetim tarafından sendikal ziyareti engel olunarak tepki çeken bir uygulama yapıldı.

Hep Sen tarafından yapılan açıklamada, sendikal faaliyetlerinin engellenemeyeceği, anayasal bir hak olduğu vurgulanırken, Sancaktepe İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi ile Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesinde sendikal faaliyetlere engel olunduğu belirtildi.

Sendikal Hakların Kullanılmasının Engellenmesi Suçu

TCK Madde 118

(1) Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Yorumlar (12)
KURALCI 3 hafta önce
Ne b.k yediniz de adamı almıyorsunuz. Hırsız, gaspçı, tecavüzcü, dayakçı, partili hastaneye girebiliyor ama sendika temsilcisi gidemiyor.
dr 3 hafta önce
başhekimin görevden alınması ve hapse atılması gerek kanuna göre
yolcu 2 hafta önce
torpilli muhakkik incelemeleri olmasa çoğu mahkemelerden çıkamaz...
HASAN DURAN 2 hafta önce
AYRICADA GÜZELCE ŞAMARLANMASI LAZIM
MEHMET DEMİREL 3 hafta önce
Bu tarz tutum ve yaklaşımlar asla kabul edilemez bazı yöneticiler makamlarını malesef yetkili sendikanın home ofis Olarak kullanıyor ve kendilerini 4688 sayılı Kanun üstünde görerek hukuksuz yaklaşımlarını göstermekten kendilerini alı koyamıyorlar
Artık yeter kimse makamlarını şahsi çıkar ve menfaatleri uğruna yasaları görmezden gelmemeli taraf sendikacılığı asla kabul edilemez.
Buradan bashekim ve bu tarz yaklaşımları ile sendikacılığın öne engel olan yöneticileri makamlardan istifa edip yetkili sendikanın yönetimlerine görevliler almalarını daha anlamı buluyorum
İlker Gökgöz 2 hafta önce
Çok doğru bir tespit.
mr 2 hafta önce
manisa turgutlu baştabibi sosyal medyadaki tehditleri gibi.. hiçbir devlet dairesinde bu şekilde keyfi kurallar koyan yöneticiler yok.. sağlık bakalığı hala bu torpilli zümreyi görmezlikten geliyor...
sistem 2 hafta önce
bıçaklı silahlı adamlarıda böyle keşke sokmasaydınız hastaneye keşke... mutlu azınlığın kendinde sınırsız yetki olduğunu zannetmesi...
Dr 3 hafta önce
Beğenmiyorsanız istifa edin arkadaşlar kimse zorla çalıştırmıyor sizleri. Nasıl olsa yerinize geçecek 5.000 yeni pratisyen hekim var.
Lavuk 2 hafta önce
Lavuk trol bu yazdiginla konunun ne alakasi var y.vs.k.
abbas 2 hafta önce
mutlu azınlık seni beğenmiyoruz yanlış yorumlamışsın heyecanla... ne kadar liyakatsız olduğun anlama yeteneğinden belli oluyor...
Sağlıkçı 2 hafta önce
Beğenmiyoruz, bir yere de gitmiyoruz, seneye sizi sktir edip göndereceğiz. Sen mi bizi doktor ettin de senin bir havlamanla gideceğiz. Sizi beğenmiyoruz, sizi istifa ettireceğiz. Yıllardır yattığınız için doktorluğu da unuttunuz, asıl görevlerinize dönünce size zor gelecektir, o zaman beğenmezseniz istifa edersiniz...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?