Sendika Binasını Basıp Aday Olmayacaksınız Diye Tehdit Ettiler

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim- Sen eski Başkanı İsmail Koncuk, sendika seçimlerine dış baskıların müdahale ettiğini iddia ederek, "Önümüzdeki süreçte şube kongrelerine bir dış baskı gelir ve bu durum 420 bin üyeye intikal ederse büyük sıkıntılar yaşanacağı açıktır" dedi.

Sendika 11.10.2021, 14:23 Zeynep Elmalı
Sendika Binasını Basıp Aday Olmayacaksınız Diye Tehdit Ettiler

Bazı şube başkanlarına, sendika dışı güçlerden, 'bu kongrede başkanlığa aday olmayacaksınız' baskısı olduğunu ileri süren Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim- Sen eski Başkanı İsmail Koncuk, "Kimin Başkan adayı olacağına, sendika dışı güçler karar verecekmiş. Başkan adaylarını onlar tespit edecek ve tek adayla seçimlere girilecek, 2. bir aday, sendika dışı güçlerden izin almadan çıkamayacakmış" şeklinde konuştu.

Yakın zamanda sendikaların şube genel kurulları başlayacağını hatırlatan Koncuk, şunları söyledi:

“Ancak Türk Eğitim Sen’den gelen haberler rahatsız edici niteliktedir. Hatta, Kütahya şubesinin bir takım kişiler tarafından, güpegündüz basıldığı ve mevcut yönetime aday olmayacaksınız, denildiği, yönetimin polis çağırdığı, polisin yanında dahi, açıkça tehdit edildikleri bilgileri gelmektedir.
Bazı illerimizde Türkiye Kamu Sen’in açık düşmanı olan, yandaş, malum sendika yanlısı kişi ya da kişilerin dahi, olaya müdahil olduğu da vakidir. Türkiye Kamu Sen’in hayrına bir iş yapmayacaklarına göre, bu yandaşlardan medet ummak ne demektir?

Ben ömrünün 26 yılını bu teşkilata vermiş, en alttan en üst noktaya kadar, her kademesinde görev yapmış, bir kişi olarak gelen bu bilgilerden büyük rahatsızlık duydum. Ben şu gerçeği çok iyi biliyorum ki, Türkiye Kamu Sen, Türk Eğitim Sen ve bağlı tüm sendikaların Başkan ve yönetim kurulu üyeleri sendikacı olmanın yanında, gerçek bir Türk milliyetçisi ve dava adamıdırlar. Türkiye Kamu Sen sendikal birikimi ve bugüne kadar ortaya koyduğu mücadele ile herkesin gıptayla baktığı büyük bir demokratik kitle örgütüdür. Türk milliyetçisiyim diyen herkesin, siyasi parti ayrımına girmeksizin, geçmişi mücadeleler ile dolu, bu güçlü ve şerefli yapıyı daha da güçlü kılmak gibi bir görevi vardır.

Bırakınız bu sendikalarımız seçimlerini kendi hür iradeleri ile yapsınlar. Sendikal alanda ne yapılıp ne yapılmayacağına kendi hür iradeleri ile karar versinler.
Bu yazıyı siyasetçi kimliğim ile değil, ömrünün 26 yılını bu teşkilatları yüceltmek için mücadele etmiş, büyük emek vermiş, tüm Türkiye’de sendikamızı gururla anlatmış, bir kişi olarak yazıyorum. Böyle bir baskı, tabidir ki, güçlü kırılmalara sebep olabilecek sonuçlar doğurabilir. Böyle bir kırılmanın Türk milliyetçilerine hiç bir yarar sağlamayacağını, her aklı başında dava arkadaşımız bilmeli ve ona göre davranmalıdır. Bu işlere karar veren “üst aklı” aklı selime davet ediyor, yol yakınken yanlışlardan dönülmesini bekliyor, gelişmeleri yakından takip ediyorum.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Bir dost 2 hafta önce
Bıldırki yediğin hurmalar bu yıl götünü tırmalar.Tarla kurultayına otobüs otobüs adam taşıyan başkanlarımız bir bir gidecek gerekirse zorla.Sizin haddinizemi idi MHP'ye genel başkan atamak. Sendikacılığınızı yapsaydınız bunlar başınıza gelmezdi.
Smail Cancar 2 hafta önce
Bir açıkla bakalım seni kim genel başkan yaptı. Resul Akayı görevden alan güç seni de genel başkan yaptı. O zaman oturdun o koltuğa. Şimdi senin koltuğa oturtulduğun gibi bugün de birileri senin gibi koltuklara oturtulacak. dün karşı çıksaydın ya. Oturmam deseydin ya
Samet 2 hafta önce
Kamusen den beklenen eylemler oda basmak tehdit hakaret çakallar
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?