Sendika Başkanından Bakan Koca'ya: Bizi Siz Anlarsınız!

Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, 14 Mayıs Tıp Bayramı vesilesiyle yaptığı basın açıklamasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslendi. "Siz de bir sağlık çalışanısınız, bizi siz anlarsınız!" diyen Köksal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Sendika 15.03.2021, 11:36 Güler Sağlam
Sendika Başkanından Bakan Koca'ya: Bizi Siz Anlarsınız!

"Sayın Bakanımız Fahrettin Koca;

Eskişehir’den Nasrettin Hocamızın dünyanın merkezi ilan ettiği yerden, Yunus Emre’nin hoşgörü şiarıyla harman olmuş Eskişehirimizden, 10.000 fedakar sağlık çalışanı adına size sesleniyorum.

1 yıldır feryadımızı kızgınlık, üzüntümüzü yaygara bildirenlere inat bizi yine sizin anlayacağınızı biliyorum. Siz de bir sağlık çalışanısınız,

Dünya COVID ile mücadelede sınıfta kalırken;

18 yılda sağlıkta dönüşüm ile elde edilen yapısal kazanımların yanı sıra sağlık personelimizin donanımı, fedakarlığı ve ferasetiyle bu amansız mücadeleyi bir kahramanlık destanı olarak anlatıyoruz.

Sayın Bakanım; 

Devletin sağladığı sıcak koltuklardan karar veren İdarecilere değil bir kez olsun bizim sesimize kulak verin. İlimizin dışında ikamet edip; sıcak temas kurdukları idarecilerin görüşlerini aktaran siyasilerimizin değil bir kez olsun bizim sözümüze kıymet verin. 


Üzgünüz… Yorgunuz…Bitkiniz…

Derdimiz belli… Çözüm basit… 

Tek kalemde adaletli bir ödeme istiyoruz. Popülist, Verilmiş gibi yapılan, hiç almadığımız döner sermayeden artık vazgeçelim.

Hakça bölüşelim… Huzurla çalışalım… 

Tek tip kadro istiyoruz; 4a 4b 4c 45A 4924 Süresiz Sözleşmeli Kurum Dışı Aile Sağlığı Çalışanı, Vekil Ebe-Hemşire ismini söylemekte zorlandığımız modellerden vazgeçilmesini istiyoruz.

Sağlık personelimizin bilgileri kadar güçlü, Ürettikleri kadar zengin, Mutlulukları kadar huzurluyuz. 

Biliyoruz çok yoğunsunuz, Biliyoruz herşey çok iyi herşey çok güzel diyen bir iç çemberi bir de illerdeki dış çemberi aşıp bize ulaşamıyorsunuz. Ama bu kez bu sesi duyun. 14 Mart 2021 bir milat olsun, Bu defa bizle beraber olun, Bu defa sağlık çalışanı ile beraber olun, Bu defa sağlık çalışanının sesi olun, Para değil itibar istiyoruz, Fazlasını değil hakkımızı istiyoruz. Emsal meslek gruplarımız Asker, Öğretmen, Polis, İmam ne maaş alıyorsa onu talep ediyoruz.

Değerli basın mensupları; 

Pandemi ile mücadele de Eskişehir Sağlık Sen ailesi olarak neler yaptık.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarımızın haklı taleplerini siz kıymetli basın mensupları aracığıyla hep gündemde diri tuttuk. Sizler aracılığıyla birçok eksikliği giderme ve doğru bilinen birçok yanlışı düzeltme fırsatı bulduk.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımızın moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla iaşe olarak (yemek, tatlı, meyve) 9472 kişilik ikramda bulunduk ve ayrıca 300 aileye gıda kolisi dağıtımında bulunduk.

Pandemi süreci ile birlikte sağlık ordumuzun sahada yaşadığı problemler ve eksikliklere yönelik resmi yollardan birçok başvuruda bulunduk ve bu eksiklerin giderilmesini sağladık. Ulaşım sorunu, konaklama problemleri, kişisel koruyucu ekipman olmak üzere birçok problemin çözümü noktasında aktif rol oynadık.

Pandemi süresince sağlık çalışanlarımızın kullanımı için on binlerce kişisel koruyucu ekipman desteği sağladık.

Değerli basın mensupları;

Pandemide 1 yılı devirdik. Her şeye rağmen canla başla, büyük fedakarlık gösteren Sağlık çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

Malum 14 Mart geldi. Tıp Bayramı…


*Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal

Her yıl beklentilerle girdiğimiz bugüne rabbim bugünümüzü aratmasın diyerek giriyor sağlık çalışanları.  Sağlık çalışanları umutsuz. Covid ile mücadele yetmiyor birde idarecilerin hatalı kararları, baskıları ile beceriksizce yapılan personel planlamalarının üzerine yüklediği zorluklar ile mücadele ediyor. Fazla mesai ödememek için personel sayısı düşürülerek iş yükü arttırılmaya devam ediyor.

İlimizde farklı hastanelerde çalışan Sağlık Neferleri arasında çok büyük döner sermaye farkları var. Enfeksiyon servislerinde Covid hastalarına bakılmaya devam edilmesine rağmen 0 döner sermaye alınmaktadır. Bu durum çalışma barışını bozmaktadır. Yönetmelik çıkarmayı unutan Sağlık Bakanlığı bürokratlarına selam olsun. 1 yıldır pandemi ile mücadele devam ediyor. Ama personel motivasyonu 0, ek ödeme dediler sağlık çalışanlarının azına bir parmak bal çaldılar.

Sağlık Çalışanları çocuğundan eşinden uzak kalmış, diğer tüm kurumlar esnek çalışırken sağlık çalışanları izin, rapor, istifa, emeklilik haklarını kullanamayarak en büyük bedeli ödemiştir. 


Son söz olarak,


Tek kalemde maaş,


Tek tip kadro,


Sözde 3600 ek gösterge, diyoruz.

Sağlık çalışanlarının sesine daima kulak veren, desteğini yanımızda hissettiğimiz, sağlık çalışanı adına iyiyi, olumluyu, güzeli, hak arama mücadelesini, şehrimizin ve ülkemizin gündemine taşıyan siz değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor ve İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yıl dönümünde, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.!"

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Boş işler 1 ay önce
Şu yazdığın mektubu her sağlıkçı yazar.sen niye sendikasin,sen niye sendika baskanisin.dostlar alışverişte görsün
Hemsireler sağlık memurları 1 ay önce
20 yıldır ne siz ne hükümet hicbirsey yapmadi bizler için kamuda en düşük maaşı alır hale geldik bu saatten sonra ne size ne hükümet e itimatimiz kalmadı bizler anladık anlayacagimizi seçim erteside sizler anlayacaksınız yakındır o günler
kimsesizler 1 ay önce
ODA BİZİ YANLIŞ ANLAYACAKTIR.LANET OLSUN SAĞLIK SEN.HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.
CovidAcil 1 ay önce
Anlasaydi boyle mi olurduk
SAZ EKİBİ:))))) 1 ay önce
BAKANA BU KADAR YALVARMAYIN ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ SADAKAMIZ OLSUN HEPSİ ONLARIN OLSUN O KADAR KÜÇÜK DÜŞMEYE GEREK YOK
hemşire maaş 1 ay önce
Bu ay taşerondan kadroya geçen şoför eline geçen 7500 tl, temizlik personeli 6600 tl , geçen ay şoför 6200 tl temizlik personeli 5450 tl. üniversite mezunu hemşire de sabit dahil 5600 tl. Söyleyecek birşey yok artık. UTANIN.
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?