Sendika Başkanı ve Ekibi Her Ay Ballı Kaymak Tatlısı Yiyorlar!

Sağlık Sen Ordu Şubesi yönetimi ve yandaşları Ordu'da her ay ballı kaymak tatlısı yiyorlar.  Afiyet olsun ne diyelim.

Sendika 06.07.2020, 15:18 06.07.2020, 15:31
Sendika Başkanı ve Ekibi Her Ay Ballı Kaymak Tatlısı Yiyorlar!

1. Ahmet Yılmaz, Ordu Sağlık Sen Şube Başkanı. Eşi Ordu Devlet Hastanesinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü (Başhemşire) olarak atandı. Ordu Devlet Hastanesinde Başhemşire yardımcılarının hepsinin ortak özelliği Sağlık Sen üyesi olmak. Servis Sorumlularının tamamına yakını Sağlık Sen üyesi. Görev yerim değiştirilir diye kimse Sendikasını ne değiştirebiliyor ne de istifa edebiliyor. Bu iddiaları her gün konuşuluyor. Diğer sendikalara geçenlerin odalara çağrılıp konuşulması da ayrı iddialar tabi ki. Kendisine yakın kişileri Covid dönemimde idari kadro ve görevlere getirerek hastalar ile karşılaşmasını engellemek de ayrı bir iddia.

2. Sağlık Sen Şube yönetim kurulu üyelerinden biri ise 80 km uzaklıktaki bir ilçe hastanesinde hemşire kadrosunda. Ancak Ordu merkezde Sağlık Müdürlüğü bünyesinde binlerce personel var iken bu arkadaşdan başka bu işi yapacak bir memur olmadığından  merkeze İl Sağlık Müdürüne geçici görev çıkarılıyor. 1500 Tl. ye yakın yolluk her ay tıkır tıkır hesabına hazineden yaptığı iddia ediliyor. Bu arkadaşın işi sadece fotoğraf çekip İl Sağlık Müdürlüğünün Sosyal Medya hesaplarında paylaşmak. Fotoğraf çekebilecek Ordu İl Merkezinde hiç bir memur kalmadı her halde ki bizim hesabımıza  göre  aylık 1500 TL. kamudan fazla para çıkması göz ardı edilerek bu görevlendirilme yapılmıştır . Ama sonradan ne oldu ise uzun süredir olan bu geçici görevlendirme bir anda iptal ediliyor .

3.Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Murat Yavuz Ladikli kadrosu Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde bulunan Murat beyin hemşehrisi olan iki memuru Ordu merkezde ki bir hastanede nöbet tutturup nöbet ücreti almalarını sağlaması konusunda ki iddialar doğru ise hemşehrilere nasıl sayıp çıkılacağına hepimize öğretmiştir.  Acaba Sağlık Müdürlüğünde bu şekilde nöbet tutup aylık 1000 Tl. nin üzerinde ek gelir kazanmak isteyen başka personeller de var mıdır? Bu şekilde çalışmak isteyen var mı diye tüm personellere resmi tebliğ yapılıp  soruldu mu? Eğer nöbet tutulması için görevlendirilen  hastanede personel ihtiyacı var ise niçin Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ne bu kadar fazla sizin döneminizde personel ataması yapıldı ? Bu personeller mevzu bahis  hastaneye niçin atanmadılar? Tabii bu durum çalışma barışını da bozmaya başlaması ile bu uygulamadan bir anda Murat bey vaz geçtiği iddiaları ortalıkta  dolaşıyor.

TIKLAYIN

4.Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcılarından birisi  Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde sağlık memurunun kadrosu ile çalışmakta. Onlarca Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde sağlık memuru olmasına rağmen sadece bu kişi 112 ambulansında geçici görev ile görevlendirilerek acil farkı, nöbet ücreti vb. haklar ile aylık  yaklaşık 2000Tl. yakın ek gelir kazandığı sağlık camiasında ciddi düzeyde dillendiriliyor. Allah daha çok versin de Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde görevli diğer sağlık memurlarının günahı ne acaba ki bu ek gelirlerden faydalanmalarına izin verilmemektedir. Demek ki Ordu da Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı olmadan 112 gibi ek gelir kazandırılacak yerlerde çalışabilmek mümkün değilmiş. Ha bu arada Sağlık Müdürlüğünden 112 başta  olmak üzere ek gelir elde edilecek yerlere yapılan bu görevlendirmelerden sonra  giden bu kişilerin yerlerine Ordu merkezde ki Sağlık kuruluşlarından bir çok ebe, hemşire, sağlık memuru Ordu İl Sağlık Müdürlüğüne geçici görev ile görevlendirildiği iddiaları  da bize gelen bilgiler arasındadır.  Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde sağlık  personeline ihtiyaç var ise bu kişiler  112 vb yerlere niçin görevlendiriliyor? Eğer ihtiyaç yok ise Ordu İl Sağlık Müdürlüğüne diğer sağlık kuruluşlarından niçin ebe, hemşire, sağlık memuru geçici görevlendirmeleri yapılıyor? Biz bu durumun içinden  çıkamadık . Bilen var ise bizi de aydınlatırsa memnun oluruz.

5. Bir diğer Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı İlçe hastanesinin birinde Hastane müdürü.  İdari amirin  aynı zamanda sendika yöneticisi. Şimdi memur özgür idaresi ile sendikasını seçip değiştirebiliyor mu diyeceğiz?

6. Sağlık Sen'in popülist yaklaşımları ve çok başarılı idarecilerin sayesinde son 2 yılda Ordu da hastanelerin kalite puanlarının ciddi anlamda düştüğü belirtiliyor.

Hatta bu Çok BECERİKLİ idareciler sayesinde son iki yılda; SUT fiyatlari artmasına karşın, sağlık çalışanları gecesini gündüzüne katarak çalışmasına rağmen, hastanelerin gelirlerini artıramamış ve  maalesef hastaneler döner sermaye dağıtamadığı adeta borç batağında olduğu bilgileri ciddi duzeyde dillendirilmektedir. Firma ödemelerinin 12-13 ayı bulduğu iddiaları çok ciddi düzeyde dillendirilmektedir.

Yani kisaca Ordu'da sağlık sektöründe kafalar biraz karışık.   Hastane idaresi ile problemi olan memurların başvuracağı sendika yöneticisi şikayetçi  olduğu idari amir ile aynı kişi. Yani probleme sebep.olan kişiyi probleme sebep olana kişiye sendika üyeleri şikayet edebiliyor. Bizim kafamız karıştı kimi kimi şikayet edecektik. Karısını kocasına mi? Başkanının karısını başkanın yardımcısına mı?  Böyle bir şey olur mu? Bir koltukta iki karpuz taşınmaz ata söz bu durumu açıklıyor. İdareciler tarafsız olması gerekir iken bu idareciler baştan taraf zaten.

Yorumlar (31)
... 4 ay önce
sağlık sen yönetimindeki bir çoğunun sendikayı kullandığını bilmeyen mi var
gelin görünki yinede herkes üye
çünkü üye olmayanlar en büyük mobbinge maruz kalıyor
sendika il başkanları müdürleri ve başhekimleri tehdit eder hale geliyor maalesef
AKIL KARI 4 ay önce
ONURLU KİŞİ BU SENDİKADA KALMAZ
Adalet 4 ay önce
Bu iddialar çok ciddi SAĞLIK Bakanlığının bu konuda kesinlikle soruşturma açması gerekir.
Ahmet KILIÇ 4 ay önce
Doğru söylüyorsunuz da ya onlar da sağlık sen'li iseler?
Adalet 4 ay önce
cengiz beye sormak lazım bu şekilde çalışma hakkı olduğu diğer personellere resmi olarak tebliğ edildi mi? Yoksa tebligat edilmeden size mi özel bir uygulama yapıldı. Böyle bir ihtiyaç var ise herkese duyurulur talep toplanır. Anlaşılan Ordu Sağlık sen yönetim kurulu üyesisiniz. diğer iddialar için yorumunuzu da merak ettim. Onlara da açıklama kamu adına bekliyoruz.
Cengiz 4 ay önce
Sayın Adalet 112 de geçici görevle calisan bir dünya adam var bunlarin hepsi mi sağlık-sen yönetiminde acaba. Sağlık müdürlüğünde masa başında otursak batıyor sahada çalışsak batıyor. Ne yapalım bırakalım mı memuriyeti. Senin nerde calistigini bilmiyorum sende söyle açıkça yaz kim olduğunu nerde calistigini. Yada zamanın çoksa git sağlık müdürlüğüne hemşire ve sağlık memurlarına tek tek sor bakalım ambulansta ATT olarak çalışmak isteyen varmı. Varsa bir maasta sana.
Adalet 4 ay önce
Sayın cengiz bey bir sendika yöneticisi ve devlet memuru olarak size batmalı kelimeler ile konuşmak yakışmıyor. Kamu adına soru soruyorum size Diğer iddialar hakkında yönetim kurulu üyesi olarak sizin görüşünüz nedir? Sizin dışınızda bir ton daha geçici görevlendirmeli adam var ise bu kişileri niçin gereksiz yere adam ihtiyacı olmayan yere tayinleri çıkarılmıştır? bu tayinleri yine yönetim .kurulu uyeniz ve personel baskani olan kisi mi yapti eğer yapti ise ne karşılığı bu gereksiz atamalari yapti Geçici görevlendirmeler Sağlık Bakanlığı genelgesi ile yasaklanmadı mi? Geçici görevlendirmeler ki kişilerin sayısı çok dediniz bu kişiler sağlık sen dışında ki sendiklarda mi yok ise sizin delegeleriniz mi acaba? Sizden kamu adına benim sorduğum sorulara ve haberde geçen konulara açık yüreklilikle cevap talep ediyorum.....
Cengiz 4 ay önce
Ben geçici görevler yersiz yada getrksiz demiyorum ki. İhtiyaç halinde bu görevler olur. Ancak şunu bilinki 112 de istasyonda çalışacak personel ihtiyacı sürekli var egeraklin kesiyorsa gel o beyaz tulumu giyde görelim seni. Şöyle bir araştır bakalım kuru sıkı sallamadan önce. 112 den sağlık müdürlüğüne mi gitmek ister insanlar yoksa sağlık müdürlüğü nemi. Anladilan senin yer rahat oturduğun yerden sallıyorsunuz. 3 saati tulum içinde ambulansın arkasında bozuk yollarda bı gecir sonra ahkam kes. Sendika yöneticisi olmam yada devlet memuru olmam hakkımdaki iddialara cevap vermeme engelmi. Bak ben açık açık uaziyorum kim olduğumu nerde oldugumu. Ne yaptığımı. Acaba sen nöbet tutuyormusun. Açık gel canımı ye farkında isen kimseye asılsız ithamlarda bulunmam. Varsa bir sıkıntın açık açık konuş benimle. Aslı da kim olduğunda belli de neyse.
Cengiz 4 ay önce
Sağlık müdürlüğünden 112 ye geçici görevlendirilen kişi benim. Bilgi veren arkadaş bayağı sallamış acaba ne kadar acil farkı almışım. Ayrıca nöbet parası tuttuğum nöbetlerin parası haksız değil. Ayrıca sağlık müdürlüğünden bir tane benim gibi 112 de ambulans arkasında (ATT) olarak çalışmak için dilekçe vermiş. Eğer dilekçe verip kabul edilmeyen varsa bende bir maaşımı sana vericem admin.
Kul Hakkı yenir sendikası 4 ay önce
cerablus görevlendirmesi içinde hakkaniyetli olarak mı gittiniz yoksa sendikayı kullanarak mi bunu da ordu saglik camiasi cok merak ediyor. hatta sizin delegelerinizden bazilari ozellikle soruyor . yediginiz pilavlar gunu gelir insani boyle tirmalar der atalarimiz . yarasi olan gocunur artik sozumuz meclisten disari
Mesut 4 ay önce
Sadece senin haberinin olduğu bu geçici görevlendirmeye başkası nasıl başvurabilir ki Aklımda deli sorular????
Fatih 4 ay önce
Adalet cengiz bey acikca yaziyor kisi benim diye anladikta sen kimsin korkma bukadar ya
Filiz 4 ay önce
Saglik bakanligi iyice rezalet bir bakanlık oldu siyaset diye diye durum nr hal aldı duyura kulağını tikiyanlardan rabbim mahşer günü hesap sorar kulağını tikiyanlar ne hesap verecekler birde aile ve sosyal politikalar bakanlığını beğenmezler al8n size rezalet haberleri hepsi pes peşe geliyor
serkan 4 ay önce
haberin içeriği arastirildimi admin bu tip haberler yapmak için ne kadar para alıyorsunuz bizlerde istesigimiz kişiler hakkında iddalar var desek haber yaparmisiniz
Adalet 4 ay önce
sapık arıyorsan sen bir hastanenin bir yöneticisine bakacaksin sizinin atadiginiz sizin için sendikacılık yapıyordu. yapmadığı mobbing kalmadı çalışanlara hatta tam boy fotosunu watsapplarda paylaşıyordu hatırladın mi? sizin tetikçiniz idi. bu arada covid e guvenme gorevlendirmele icun. görevden alınan ağabeyiniz arkadaşlarını satması için covid den çok once bazılarınızi ballı kaymak geçici görevlendirmeler yaptı. Allahtan korkmaz kuldan utanmaz insanlara laf anlatmakta ne zor be bilader.
Adalet 4 ay önce
cengiz bey iddialari kabul etmis bunun neredi yalan Sağlık Sen Şube başkanı karisi baş hemşire başkan yardımcısı il sağlık müdürlüğünde personel başkan vekili diğer hastane müdürü....... siz alışmışsınız desene para ile haber yaptırmaya sizin aklınız fikriniz para zaten belli oluyor edep yahu edep susun cevap vermeyin bari de adam gibi adam sansınlar senin ne çıkarın var bu sendikacılar ile haydi soyle sana ne yan gelir getirici ballı kaymak görev verdiler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?