Sendika Başkanı Sağlık Bakanı Kocayı İstifaya Davet Etti!

"Uzun lafın kısası bugün sendikalardan istifa edelim tagının yerine bakan bey istifa etsin tagını neden yapmıyorlar" diyerek Bakan Koca'yı istifaya davet eden Adana Sağlık Sen Şube Başkanı Bekir Nennioğlu yeni bir tartışmanın fitilini de ateşlemiş oldu.

Sendika 09.10.2020, 11:36 09.10.2020, 11:51 Güler Sağlam
Sendika Başkanı Sağlık Bakanı Kocayı İstifaya Davet Etti!

Bekir Nennioğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

Son günlerde sosyal paylaşım sitelerinde ortaya çıkan bazı kaynağı belirsiz grupların sağlık çalışanlarımıza üye oldukları sendikalardan istifa etmeleri için çağrıda bulunarak bu konuda kampanya başlattıklarını görünce bizde sendika olarak naçizane kendi tarafımızdan bu konuyu yani neden sendika üyesi olmamız gerekiyor; Hem mali, hem siyasi ,hemde idari olarak bu gruplar gibi şov yapmadan değerlendirmek istiyoruz.

Konuya mali olarak baktığımızda karşımıza her bir üyeden kesilen aylık ortalama 20 lira civarında bir aidat çıktığını bu aidatın 3 ayda bir toplu görüşme aidatı olarak devlet tarafından ortalama 115 lira civarında sendika üyesi olan çalışanın hesabına yatırıldigını dolayısıyla 3 ayda 20 TL den 60 lira sendikaya ödenirken 55 liraya yakın bir miktarında çalışanımızın hesabında kaldığını yıla vurdugumuzda bu oranın 210 liraya yakın bir miktara ulaştigini görüyoruz.Eger kişi hiçbir yere üye değilse senelik ortalama 210 liraya yakın bir gelirden olurken idarenin kasasına da toplamda 433 liralık bir katkıda bulunarak mali olarak istifa seçeneğinin bizi aylardır dinlemeyen idarenin işine yarayarak kasasından her bir üye için 433 lira bir ücreti ödemeyerek bu grupların başlattığı eylemden en kârlı taraf olarak çıktığına tanık oluyoruz.

TIKLAYIN

Diğer yönden İdari olarak baktığımızda sendikaların aylardır birçok alanda seslerini duyurmaya çalıştigini farklı eylemler yaptigini ancak eylemlere katılımin malesef yetersiz kaldığıni hatta bu eleştiri üzerine kurulu grupların hak ararken hiç ortada olmadıklarını teşvik için, katılım için bir paylaşımda bulunmadıklarını böyle oluncada idareye istekleri ulaştırmada sendikaların elinin zayıf kaldığını görüyoruz.

Baştan beri anlattığımız konunun en önemli ayağı olan siyasi önemine geldiğimizde de öncelikle bu grupların her nedense aylardır sendikalara saldırırken işveren pozisyonunda olan yeni adaletsiz ek ödeme yönetmeliğini çıkartan , sağlık çalışanlarımızin doktorlardan ibaret olduğu sanan, sağlık çalışanlarımız için duygusal sözlerden başka hiçbir şey üretmeyen bakanlığa tek kelime etmediklerini ibretle ve hayretle izliyoruz.

Gruplarda yorum yapıp provakasyonun bayraktarlığını yapanların ekseriyetle daha önceleri sendikalarda idareci olup seçilemeyince böyle bir yolla intikam almaya çalışanlar olduğunu görüyor ve nerede ilke, nerede maneviyat demeden kendimizi alamıyoruz.

Uzun lafın kısası bugün sendikalardan istifa edelim tagının yerine bakan bey istifa etsin tagını neden yapmıyorlar bunun da degerlendirmesini cefakar sağlık çalışanlarımıza bırakıp, bu ne olduğu belirsiz gruplara bugün sahada verdikleri cevap için teşekkür ediyoruz.

Bekir Nennioğlu
Saglik-sen Adana Sube Başkanı

Yorumlar (13)
Cengiz topcu 4 ay önce
Adam istifaya felan davet etmemiş .bildiğin bizim işimizi siz yapın ama üyeliğinizi düşürüp te bizi paradan mahrum etmeyin .deyip memur ların kendisini riske atarak bir bakana istifa et çağrısını yapmalarini gerektigini dile getirmiş .yani yapamadiklari sendikaciligin üstüne bide memuru riske atmak için yöntem bulmuş kendince .üyeler yetki vermiş sana sen ne diyeceksen de kime diyeceksen de .adama baka hem işini yapmayayım ama akarsularimiz sa kesilmesin.
maxmus 4 ay önce
geçen sefer bakanlık bürokratlarını suçladı isim vermeden genel bir kavram ortaya attı o tutmayına şimdide bizden bir şey istemeyin bakandan isteyin demeye getiriyor.uyumaya devam edin diye nenni söylüyor
Yorumsuz 4 ay önce
Adana'nın eli sopalı bir mecnunu vardı buda o mecnuna dönmüş. Ne dediğini bilmiyor yazııık :))) koskoca Adana sendikası kimlerin eline kalmış.
istifa yok 3 ay önce
Sağlık Bakanımızda hemen istifa edecek. Çok beklersiniz
Manisalı 4 ay önce
Sendikanın SESİ çıkmaya başladı AİDAT gelirinden olma durumu ortaya çıktı hemen ses çıktı Üyelerin Sınavında Sorular Çalındı SESİ çıkmadı bizim tüm sendikaların biz çalışanları ne kadar çok düşündüğünü kendileri sergiliyor. Ver mehteri birinci sendika olmaya çalışalım hepimiz.
neşe 4 ay önce
İdarelere yönetici atamalarda elleri zayıf olmayan sendika sadece hak arayışında mı bu durumda :) Bu koltukların karşılığında tün sağlık çalışanlarının haklarından feragat edildiği aşikar.
Adil 4 ay önce
Helal başkana.
semsettin 4 ay önce
çalışana ne yararınız var? sendika olarak!
1 ünvn değş. sınavı oldu ondada sorular çalındı Allaha havale ediyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?