Sendika Başkanı Abdullah Duman: Bakanımızın Yardımını Talep Ediyoruz!

Erzurum Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdullah Duman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Sağlık Bakanımızın hamile, engelli sağlık personellerine duyarsız kalmayacağına ve bir an önce sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarına iznin çıkacağına inanıyor ve bu değişikliğin bir an önce Sayın Bakanımızdan yapılmasını talep ediyoruz."

Sendika Başkanı Abdullah Duman: Bakanımızın Yardımını Talep Ediyoruz!

Şube Başkanı Duman açıklamasında;

Sağlık mesleği kutsal bir meslektir......

Savaşta,doğal afetlerde,terör olaylarında herkesten önce koşan sağlık çalışanları güzel bir mesleği icra ediyor.

Corona virüsü ile ilgili tedbirler ve müdahale sürecindede her zaman olduğu gibi risklere rağmen sağlık çalışanlarımız elinden geleni yapıyor ve yapacaktır.

TIKLAYIN

Ancak ; Corona virüsü ile mücadele konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile yayınlanan Genelgede ; hamile, emziren, okulda Çocuğu olan, engelli ve raporlu kamu çalışanlarının 12 gün izinli sayılmaları ile ilgili düzenlemeden sağlık çalışanı arkadaşlarımız muaf tutulmuştur.

Okulların tatil edildiği bir dönemde diğer kamu çalışanlarına bu imkan tanınmışken sağlık çalışanlarımızın çocukları yok hükmünde sayılmış ve böyle zor bir süreçte fedakarlık istenen sağlık çalışanları yine gözardı edilmiştir.

Bu genelge ile sanki çok sağlık çalışanı izin kullanacak ve Hastaneler boş kalacak yaklaşımı doğru değildir.Bunun bir gerekçesi var ise buna göre açıklama yapılıp sebebi söylenebilirdi.

Sayın bakanımızdan talebimiz şudur ki ;en azından hamile,engelli ve raporlu arkadaşlarımızın herhangi bir riske maruz kalmaması İçin bu süre içerisinde diğer kamu çalışanları gibi izin talepleri karşılanmalıdır.

Bu konuda Sayın Sağlık Bakanımızın duyarsız kalmayacağına ve bir an önce sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarına iznin çıkacağına inanıyor ve bu değişikliğin bir an önce Sayın Bakanımızdan yapımsını talep ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 20:12

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçı
saglıkçı - 2 hafta Önce

gidin bakanlığa tepkinizi gösterin olmadı resmi yazıyla başvurun bakın türk sağlık sen başvuru yapmış

engelli
engelli - 2 hafta Önce

Adalet Bakanı Gül, koronavirüs tedbirleri kapsamında 60 yaş üstü hakim ve savcıların idari izinli sayılacağını bildirdi yeni haber
bizde ise sağlık bakanlığında engelli, hamile çalışanların izinleri iptal oldu bu nasıl bir mantık bu nasıl bir adalettir öyle sağlık çalışanı gebersin bunu mu diyorsunuz.ey bakanlık ey sendikalar Allah tan korkun

saglıkçı
saglıkçı - 2 hafta Önce

devletin yapması gereken engelli kadrosuyla iş başı yapanlar işe başlayan engellilerle hamileliğin 5 ayından sonraki tüm hamileler izinli sayılmalıdır bu kadar basit
diğer kurumlardakilerde aynı şekilde olmalıdır adam 60 yaşında ama taş gibi hiçbir rahatsızlığı yok

SAĞLIKÇILAR
SAĞLIKÇILAR - 2 hafta Önce

HAMİLELER,ENGELLİLER DAHİL TÜM SAĞLIKÇILAR VATANI İÇİN MİLLETİ İÇİN GÖREVİNİN BAŞINDAYKEN SANA DA GÖREV OLARAK EVDE OTURMAK DÜŞTÜYSE GÖREVİNİ YAP,EVDE OTUR

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 hafta Önce

Abdullah bey sizin genel başkanınız neden susuyor sağlık personeli adına neden bir açıklama yapma gereği duymuyor

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 hafta Önce

artık genel başkan yerine il başkanları konuşur oldu genel merkezin bu kadar duyarsız olması pes dedirtti

İdareci
İdareci - 2 hafta Önce

Senin mesai arkadaşlarına Allah sabır versin. İşin gücün yok, bütün sağlık sitelerinde sabahtan akşama kadar yorum yazıyorsun. Her haberde sahte nickle senin yorumların. Kimliğinde yorumunu yapta görelim ne kadar hak savunuyor, ne kadar dik durabiliyorsun. Sahte isimle sallamak kolay tabi.

Allah rahmet eylesin
Allah rahmet eylesin - 2 hafta Önce

Bari Bakana yalvarsaydınız. Sendikacılığın da içine ettiniz
Bu nasıl sendikacılık

SIRADAKİ HABER