Sendika Başkanı Abdullah Duman: Bakanımızın Yardımını Talep Ediyoruz!

Erzurum Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdullah Duman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Sağlık Bakanımızın hamile, engelli sağlık personellerine duyarsız kalmayacağına ve bir an önce sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarına iznin çıkacağına inanıyor ve bu değişikliğin bir an önce Sayın Bakanımızdan yapılmasını talep ediyoruz."

Sendika Başkanı Abdullah Duman: Bakanımızın Yardımını Talep Ediyoruz!

Şube Başkanı Duman açıklamasında;

Sağlık mesleği kutsal bir meslektir......

Savaşta,doğal afetlerde,terör olaylarında herkesten önce koşan sağlık çalışanları güzel bir mesleği icra ediyor.

Corona virüsü ile ilgili tedbirler ve müdahale sürecindede her zaman olduğu gibi risklere rağmen sağlık çalışanlarımız elinden geleni yapıyor ve yapacaktır.

TIKLAYIN

Ancak ; Corona virüsü ile mücadele konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile yayınlanan Genelgede ; hamile, emziren, okulda Çocuğu olan, engelli ve raporlu kamu çalışanlarının 12 gün izinli sayılmaları ile ilgili düzenlemeden sağlık çalışanı arkadaşlarımız muaf tutulmuştur.

Okulların tatil edildiği bir dönemde diğer kamu çalışanlarına bu imkan tanınmışken sağlık çalışanlarımızın çocukları yok hükmünde sayılmış ve böyle zor bir süreçte fedakarlık istenen sağlık çalışanları yine gözardı edilmiştir.

Bu genelge ile sanki çok sağlık çalışanı izin kullanacak ve Hastaneler boş kalacak yaklaşımı doğru değildir.Bunun bir gerekçesi var ise buna göre açıklama yapılıp sebebi söylenebilirdi.

Sayın bakanımızdan talebimiz şudur ki ;en azından hamile,engelli ve raporlu arkadaşlarımızın herhangi bir riske maruz kalmaması İçin bu süre içerisinde diğer kamu çalışanları gibi izin talepleri karşılanmalıdır.

Bu konuda Sayın Sağlık Bakanımızın duyarsız kalmayacağına ve bir an önce sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarına iznin çıkacağına inanıyor ve bu değişikliğin bir an önce Sayın Bakanımızdan yapımsını talep ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 20:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKÇILAR
SAĞLIKÇILAR - 8 ay Önce

HAMİLELER,ENGELLİLER DAHİL TÜM SAĞLIKÇILAR VATANI İÇİN MİLLETİ İÇİN GÖREVİNİN BAŞINDAYKEN SANA DA GÖREV OLARAK EVDE OTURMAK DÜŞTÜYSE GÖREVİNİ YAP,EVDE OTUR

sağlıkçı
sağlıkçı - 8 ay Önce

Abdullah bey sizin genel başkanınız neden susuyor sağlık personeli adına neden bir açıklama yapma gereği duymuyor

sağlıkçı
sağlıkçı - 8 ay Önce

artık genel başkan yerine il başkanları konuşur oldu genel merkezin bu kadar duyarsız olması pes dedirtti

İdareci
İdareci - 8 ay Önce

Senin mesai arkadaşlarına Allah sabır versin. İşin gücün yok, bütün sağlık sitelerinde sabahtan akşama kadar yorum yazıyorsun. Her haberde sahte nickle senin yorumların. Kimliğinde yorumunu yapta görelim ne kadar hak savunuyor, ne kadar dik durabiliyorsun. Sahte isimle sallamak kolay tabi.

Allah rahmet eylesin
Allah rahmet eylesin - 8 ay Önce

Bari Bakana yalvarsaydınız. Sendikacılığın da içine ettiniz
Bu nasıl sendikacılık

SIRADAKİ HABER