Semih Durmuş'tan Ek Ödeme Adaletsizliği Vurgusu!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlıktaki ücret adaletsizliğini gündeme taşıyarak bu durum gerçekten büyük bir rezalettir dedi.

Sendika 29.07.2021, 00:39 29.07.2021, 00:49 Güler Sağlam
Semih Durmuş'tan Ek Ödeme Adaletsizliği Vurgusu!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş,  "Bilenler bilir, sağlıktaki ücret adaletsizliği gerçekten büyük bir rezalettir. Böyle bir rezaleti hiçbir vicdan kabul edemez.Bu adaletsizliğe bu toplu sözleşmede son denmeyecekse ne zaman denecek?" dedi.

Öte yandan Durmuş, geçtiğimiz gün NTV Televizyonuna yaptığı açıklamada yine ücret adaletsizliğine göndermede bulunmuş ve "Toplu sözleşme süreci; 84 milyon vatandaşımıza gece gündüz fedakarca hizmet veren 1 milyon sağlık ve sosyal hizmet çalışanının hakkını teslim etmek, ücret adaletsizliğini gidermek için önemli bir fırsattır." diyen Durmuş, "toplu sözleşme süreci sağlık çalışanlarının yaptığı fedakarlığın alkışla, takdir ifadeleriyle değil gerçekten bunların sorunlarının çözümü noktasında çok iyi bir fırsat oluşturmuş oluyor" demişti.

Açıklamanın tamamını izlemek için tıklayınız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
...... 2 ay önce
BOŞ BOŞ KONUŞMA. BİZ İSTEDİK,HÜKÜMET VERMEDİ DİYECEKSİNİZ. HÜKÜMETİN ALT ÇENESİ OLAN HAKEM HEYETİ, MEMURLARA BİLEK SALLAYIP,BABAYI ALIN DİYECEKTİR.
Bbb 2 ay önce
Sağlıkçılar için talebiniz nedir? Onu söyleyin.
Eee 2 ay önce
Şimdi günde 16 saat aşıda ve filyasyonda çalış, yıllık izin kullanmana izin verme maaş ve ücretlere gelince kulağın üstüne yat Ama istedilermi askere ve polise bekçiye var.
Ya le 2 ay önce
Desene sendika olmasa biz gibi silik tipler ne yapardık diye.....
DOKTOR BAKANLIĞI 2 ay önce
EK ÖDEME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞMESİ LAZIM. hekim dışı sağlıkçıların haklarını katsayılarını düzeltin. risk alan sağlıkçılarla diğer kurumlar bir olamaz. sadece hekimlere değil diğer sağlıkçılarada sahip çıksın bakanlık
Saglık 2 ay önce
Hekim için yaptığı ayrı bir şey yok ki hekime sahip çıkıyor olsun. Genel olarak hiçbir çalışana sahip çıkılmıyor. Hiçbir hekim de hakettiğini değeri ne maddi ne manevi olarak göremiyor.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?