Semih Durmuş:'Bakanlık Bütün Çalışanlarının Haklarını Gözetmelidir'

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğunu belirten Durmuş, Sağlık Bakanlığı’nın bütün sağlık çalışanlarının hak ve hukukunu gözetmesi gerektiğini belirtti.

Sendika 13.03.2019, 16:28 13.03.2019, 16:28
Semih Durmuş:'Bakanlık Bütün Çalışanlarının Haklarını Gözetmelidir'

Sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğunu belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Bakanlığı’nın bütün sağlık çalışanlarının hak ve hukukunu gözetmesi gerektiğini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bizler sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak bu konuda üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız. 14 Mart’ın sağlık çalışanları açısından gerçek bir bayram havasında geçmesi için çalışanlarımızın beklentilerini karşılayacak adımlar mutlaka atılmalıdır.”

14 Mart Sağlık Çalışanlarının Sorunlarının Çözüldüğü Gün Olmalıdır

TIKLAYIN

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının, var olan sorunlarının çözümü için adım atılmasını beklediklerini ve 14 Mart’ı gerçek bir bayram havasında yaşamak istediklerini belirtti.

Sağlık çalışanlarının 7 gün 24 saat esasına göre fedakarca görev yaptıklarını ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, özellikle döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliklerin çalışanların iş motivasyonunu olumsuz etkilediğini kaydetti. Döner sermaye sisteminde köklü değişikliklere gidilmesi gerektiğini belirten Durmuş, unvanları, eğitimi ve hizmet yılı aynı olan sağlık çalışanlarının farklı hastanelerde çalıştığı için aynı döner sermaye ücreti alamamasının önemli bir adaletsizlik olduğunu söyledi.

Sağlık çalışanlarının yıllardır çözüm bekleyen sorunları olduğunu belirten Semih Durmuş, çalışanların bir an önce beklediği konulardan olan 3600 ek göstergenin bir takvime bağlanarak bütün sağlık çalışanlarına verilmesi, fiili hizmet süresi zammının bütün sağlık çalışanlarını kapsaması, icap nöbet ücreti sorunun çözülmesi, malpraktis uygulamalarının yeniden düzenlenmesi ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi konularında ciddi adımlar atılmasını beklediklerini ifade etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?