Semih Durmuş'tan Toplu Sözleşme Açıklaması: Hükumetin Sorunlara Mantıklı Yaklaşması Olumlu!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 6'ncı Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında Memur-Sen olarak bütün hazırlıkları ve görüşmeleri yaptıklarını, kamu idaresinin sorunlara makul ve mantıklı yaklaşmasının önemli olduğunu kaydetti.

Sendika 16.07.2021, 12:32 Güler Sağlam
Semih Durmuş'tan Toplu Sözleşme Açıklaması: Hükumetin Sorunlara Mantıklı Yaklaşması Olumlu!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, farklı istihdam modellerine son verilmesi gerektiğini, sözleşmeli statüde çalışan vekil ebe, hemşire, kamu personeli olmayan aile sağlığı çalışanlarının kadroya geçirilmesini beklediklerini belirtti.

Farklı istihdam modellerinin artık "miadını doldurduğunu" savunan Durmuş, "Yeni dönemde mutlaka farklı istihdam modellerine son verilmeli. Sözleşmeli statüde çalışan vekil ebe, hemşire, kamu personeli olmayan aile sağlığı çalışanları, 4924'lü gibi arkadaşlarımızın kadroya geçirilmesini bekliyoruz. Bu noktada tek bir düzenlemenin yapılması gerekiyor." diye konuştu.

Kamu çalışanlarına verilen ücretlerin aynı zamanda ekonomiye gittiğini, ekonominin canlanması için önemli bir aktör olduğunu aktaran Durmuş, şöyle devam etti:

"Dolayısıyla buraya verilen para, ekonominin canlanması adına atılmış önemli bir adımdır diye düşünüyoruz. Mutlak suretle refah payı gündeme gelmeli ve refah payına yönelik adımların atılması gerekiyor çünkü kamuoyunun bu noktada ciddi bir beklentisi var. Bugüne kadar enflasyon oranında zam verilmiş sene sonunda ama şimdi artık insanlar enflasyonun üzerine bir refah payı istiyorlar."

Bu toplu sözleşmenin kamu çalışanları adına çok önemli olduğunu vurgulayan Durmuş, "Biz siyasi iradenin masaya hazırlıklı gelmesini, olumlu yaklaşmasını, sorunların çözümü noktasında adım atması gerektiğini düşünüyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: Kaynak: Anadolu Ajansı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
sağlık çı 2 ay önce
Allah hala size üye olanlara akıl fikir versin,bu gafletten uyandırsın...
Ankarali 2 ay önce
MEMUR SECİMİ BEKLİYOR BASKA BİRSEY YAPMİYORR SECİM DE BULUSURUZZ
mustafa 2 ay önce
bende diyorumki grev hakkı alın yoksa hangi hükümet gelirse gelsin memurlar kamu işçilerinin arkasından nal toplamaya devam edecektir dengeli bir gelir dağılımının olması gerekiyor birileri tomarla alırken birileri de madeni parayla almasın gelir dağılımı adaletli olsun
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?