PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Semih Durmuş: Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesini İstiyoruz

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş kamuda görev yapan tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmelerini savunarak kamudaki tüm sözleşmeli istihdam türlerine son verilmesini talep ettiklerini söyledi.

Sendika 04.10.2022, 15:57 05.10.2022, 11:14 Cansu Polat
Semih Durmuş: Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesini İstiyoruz

Kamuda görev yapan sözleşmeli personellerle ilgili Sağlık Sen olarak beklentilerinin iş barışını sağlayacak düzenlemenin en kısa sürede yürürlüğe girmesi ve tüm sözleşmelileri kapsaması olduğunu söyleyen Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme masasında sözleşmeli personelle ilgili durumun protokole yansıdığını hatırlattı.

Sözleşmeli personelle ilgili Memur Sen olarak yıllardır mücadele ettiklerini söyleyen Semih Durmuş, 2011 ve 2013 yıllarında olduğu gibi süreli ve süresiz sözleşmeler ile vekil ebe, hemşirelerle kamu dışı aile sağlığı çalışanları gibi tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Durmuş açıklamasında geçici personel statüsünde 4C olarak çalışırken 4B’ye geçirilen kamu personellerinin 4C’deki hizmet sürelerinin dikkate alınması gerektiğini ve eğitim durumlarına uygun kadrolara geçirilmelerini de istedi.

Çalışma barışına da dikkat çeken Semih Durmuş, çalışanlar arasında birbirinden çok farklı ekonomik, özlük ve sosyal haklara sahip sözleşmeli türlerinin bulunduğunu söyleyerek kamuda yaşanan keşmekeşliğe neden olan ve çalışanların huzursuzluğuna sebep olan sözleşmeli istihdam türlerine son verilerek tüm personelin kadroya geçirilmesi gerektiğini yineledi.

Yorumlar (14)
Asabi 2 ay önce
Bu adamı görünce midem bulanıyor
Hizmetli 2 ay önce
Yav hizmetli arkadaşlar biz hak ettiğimiz yerdeyiz çünkü bizden hiç söz etmeyen sendikaya dahada üye olaraktan devam ediyoruz onlar için hizmetli yok
44 2 ay önce
AYNEN KARDEŞİM BU ADAM TAM BİR HİZMETLİ DÜŞMANI.BAKIN HİÇ BAHSEDİYORMU ETMEZ.. BEN YEREL YÖNETİCİLERİNDEN DUYDUM SAYIN BAKAN KOCA BEN SINAVSIZ KADRO VERMEM DEMİŞ.O ZAMAN 2351 VHKİNİN VERİN MÜDÜRLERİ NEDEN BELEŞ ATIYORSUN SORMAZLARMI ADAMA.
657 2 ay önce
Bu sendikacılar hükumetin zaten yapıyor olduğu şeyi neden isterlerki sonrada biz dedik yaptı yada muhalefettekiler şuanki iktidar için değil bu her zaman böyle yahu başka dertli sorunmu yok 42 enflasyon farkı verildiginleşde düşük ücretlilere seyyanen iyileştirme zamı verdiyseydiniz tüm sendikalar bir olup tüm kamuda çalışan hiçbir şey demez bizim sendikamız niye destekliyor iyileştirme yi diye
Hiz 2 ay önce
Hizmetliler kadar taş düşsün başınıza hakkımızı sana helal etmiyoruz
Sözleşmeli 2 ay önce
Sen gidince hepsi olucak merak etme
2351 2 ay önce
Malum sen in pasif başkanı semih Y.....ak semih ...Bu ülkede mağdur olan YHS da var. Onları ve verilmeyen haklarını hiç dile getirmiyorsun.4/D kadrosuna sahip işçiler kadar değer verilmiyor. Çalışanın hakkını savunsana g...t .Zaten hükumet sözleşmelilerin hakkını veriyor senin işin hakkı verilmeyenlerin hakkını savunmak.
vicdan 2 ay önce
TAŞERONA VERİLEN KADRO İPTAL EDİLMELİ
ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI TORPİL İLE İŞE GİRMEK DİĞER İNSANLARIN HAKINA GİRİP HIRSIZLIK YAPMAKTIR
BUNA KURA İLE ALIMLAR DAHİL BU YANLIŞDAN DÖNÜLMELİ
Sgk 2 ay önce
Enayi aranıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın