Semih Durmuş: Sözleşmeli İstihdam Kanayan Yaramız

Sözleşmeli personel sisteminin doğurduğu farklılıkların ortadan kaldırılması gerektiğini dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Farklı sözleşme modelleriyle istihdam sağlanması sağlık ve sosyal hizmet çalışanları arasında maaş, özlük, hak ve hukuk açısından adaletsiz farklılıklar doğurmuştur. Tüm bu farklılıklar ortadan kalkmalı, aynı kurumda aynı işi yapan insanlar tüm haklar açısından eşit olmalıdır. Bu uygulama ülkemizin kanayan yarası” dedi.

Sendika 17.02.2020, 13:30 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Sözleşmeli İstihdam Kanayan Yaramız

Sağlık-Sen Çankırı Şubesi tarafından düzenlenen Teşkilat toplantısına Genel Başkan Semih Durmuş katıldı. Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Durmuş, önemli değerlendirmelerde bulundu. Sözleşmeli istihdam ve kadrolu istihdam türü arasında özlük ve sosyal haklar bakımından farklılıklar olduğunu dile getiren Durmuş, “Aynı işi yapan insanlar arasında ücret farkı söz konusu. Bunun nedeni sözleşmeli ve kadrolu istihdamdan kaynaklanıyor.  Sözleşmeli personel statüsü kaldırılarak bütün kamu görevlilerinin kadrolu olması sağlanmalı. Devlet çalışanları arasında ayrımcılığı yol açacak bir istihdam türünü benimsemesi kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

“Bu Fedakar İnsanlar Alın Terinin Karşılığını İstiyor”

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her koşulda milletimiz ve memleketimiz için mücadele etmekten geri durmadığını ifade eden Durmuş, “Sağlık çalışanlarımız bunu Elazığ depreminde de, Van’da çığ düşmesinde de gösterdi. Her zaman önce insan felsefesiyle hareket eden sağlık çalışanları ülkemizin umudu ve guru kaynağı. Kimse bunu görmezden gelmesin. Bu fedakar insanlar sadece alın terinin karşılığını istiyor. İşte bizde bu inanç ve gayretle onlar için mücadele ediyoruz” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

TIKLAYIN

Şube Başkanı Dinç: Kutsal Görevlerinden Taviz Vermiyorlar

Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç’de, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının kutsal bir görev yaptıklarını ifade etti. Dinç, “Sağlık çalışanlarımız önce insan sıhhati şuuruyla hareket ediyor. Her türlü zorluğu ve zorbalığa rağmen kutsal görevlerinden asla taviz vermiyor” dedi.

Toplantıya Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki’nin yanı sıra Ak Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?