Semih Durmuş: “Şiddeti Önleyecek Tedbirler Alınmalı"

Diyarbakır Şubesinin düzenlediği İl Divan Toplantısına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, şiddetin sağlık çalışanları için en büyük sorunlardan biri olduğunu belirterek, “Şiddeti önleyecek tedbirler alınmalı. Bu konuda Sağlık-Sen olarak her alanda mücadele veriyoruz” dedi.

Sendika 09.11.2019, 00:27 09.11.2019, 14:51 Güler Sağlam
Semih Durmuş: “Şiddeti Önleyecek Tedbirler Alınmalı"

Diyarbakır Şubesinin düzenlediği İl Divan Toplantısına Genel Başkan Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan ve Abdülaziz Aslan katıldı.

“BİRÇOK SORUN ÇÖZÜM BEKLİYOR”

Başkan Semih Durmuş, Toplu Sözleşme sürecinin bitmesine rağmen mücadelelerinin bitmediğini dile getirerek, “Başkan Semih Durmuş, Toplu Sözleşme sürecinin bitmesine rağmen mücadelelerinin bitmediğini dile getirerek, “Toplu Sözleşme sürecinde yaşananlar bizim canımızı acıtmaktadır. Biz masaya otururken 5 milyon kişi adına oturuyoruz. Masada hakkımız olan talepleri dile getirdik. Taleplerimiz makuldü ama karşımızda kısır bir bürokrasi ile karşılaştık. Biz sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının alın terinin hakkını almasını istiyoruz. Birçok sorun çözüm bekliyor. İcap nöbetinden döner sermaye adaletsizliğine ve lisans tamamlamaya kadar çözüm bekleyen sorunlar için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ADALET YERİNİ BULSUN"

Döner sermaye sisteminin yenilenmesi gerektiğini kaydeden Durmuş, acilen yeni bir sistemin kurulması gerektiğinin altını çizdi. Durmuş devamında şunları kaydetti: “Adil ve adaletli döner sermaye sistemi hazırlansın ve adalet yerini bulsun. Sağlık-Sen yönetimi olarak en büyük stratejimiz olarak döner sermaye sisteminin değiştirilmesini belirledik. Bunun için her alanda mücadeleyi sürdürüyoruz.  Bizim mücadelemiz hakkın ve adaletin yerini bulması.”

TIKLAYIN

“ŞİDDET EN BÜYÜK SORUNUMUZ HALİNE GELDİ”

Sağlık çalışanlarına karşı şiddetin sorunların başında geldiğini ifade eden Başkan Durmuş, “Bugün bir kadın hemşireyi bir erkek hasta yakını darp edebiliyor. Şiddeti önleyecek tedbirler alınmalı. Bu konuda Sağlık-Sen olarak her alanda mücadele ediyoruz. İnsanların sıhhati için mücadele veren sağlık çalışanları şiddetle karşı karşıya kalmamalı. Şiddete karşı başlattığımız mücadele şiddet engellene kadar devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı.

ŞUBE BAŞKANI ENSARİOĞLU: SORUNLAR ÇALIŞMA BARIŞINI BOZUYOR

oplantıda konuşan Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Sahada birçok olumsuzlukla karşılaşıyoruz. Bu sorunlar çalışma barışını bozuyor. Ama bu teşkilat olduğu sürece sorunların üzerinden hep birlikte geleceğiz” dedi.

Toplantıya ayrıca Ağrı Şube Başkanı Fevzi Mağal, Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Umut Gümüşay, Ankara Üniversite Şube Başkanı Ercan Öztürk, Aydın Şube Başkanı Abdülbaki Karaer, Bartın Şube Başkanı Naci Durmuş, Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın,  Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Karabük Şube Başkanı Selçuk Taşyapar, Kars Şube Başkanı Muharrem Koskalan, Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz, Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Osmaniye Şube Başkanı Muhittin Çenet, Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz, Yalova Şube Başkanı İbrahim Oktay ve Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara katıldı.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (2)
SAYIN GENEL BAŞKAN EN BÜYÜK ŞİDDETİ BİZE SİZ YAPIYORSUNUZ.PSİKOLOJİMİZ İFLAS ETTİ 1 yıl önce
SAYIN BAŞKAN BU SÖYLEDİKLERİNİZE KENDİNİZ İNANIYORMUSUNUZ ALLAH AŞKINA.ADALET TİMSALİ GENEL BAŞKAN HAKKI ADALETİ İSTİŞAREYİ DİLE GETİRİYORDA İCRAAT NEREDE İCRAAT.KENDİ MAAŞI İYİ YAŞAM KALİTESİ İYİ.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU ALAMAZKEN.KIZILAYDAN GEÇEN İŞÇİMİ MEMURMU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN ÇALIŞANLAR BİR GECEDE VHKİ OLDULAR.SÖZLEŞMEYLE REFERANS OLDUĞUNUZ SENDİKA PATENTLİLER MÜDÜR MÜDÜR YARDIMCISI OLUYOR.NE HAKKI ALLAH AŞKINA MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLIYOR.BİZ BAŞKA ÜLKEDEMİ YAŞIYORUZ.HANİ ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİ HANİ ADALET.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.
TÜM YARDIMCI HİZMETLERE ACİL ÇAĞRIMDIR.2351 VHKİDEN BİRİ. 1 yıl önce
Geçmişinizi bilmeyenlerin şimdiki halinize başlık atmasına, şimdi ki zamanda yanınızda olmayanın geleceğinize laf etmesine, ve yarın güzel günlerinizde bu kişilerin yer almasına izin vermeyin..
Şunu da unutmayın kendimizden başka dostumuz yok herkes çıkarı kadar bizimle..
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?