Semih Durmuş: Sağlık Çalışanlarının Fedakarlığını Herkes Alkışlıyor!

Sağlık-Sen 6. Dönem 6. Başkanlar Kurulu Toplantısında konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "“Sağlık çalışanları sahada büyük bir mücadele veriyor. Bunu herkes çok iyi biliyor. Sağlık çalışanlarının fedakarlığını herkes alkışlıyor, takdir ediyor." dedi.

Sendika 18.03.2021, 20:30 18.03.2021, 22:19 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Sağlık Çalışanlarının Fedakarlığını Herkes Alkışlıyor!

Sağlık-Sen 6. Dönem 6. Başkanlar Kurulu Toplantısı Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

Sağlık-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve 81 ilden şube başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya başta bir süre önce vefat eden Genel Başkan Yardımcısı merhum Abdülaziz Aslan olmak üzere COVID-19 dolayısıyla vefat eden sağlık çalışanları için Kur’an-ı Kerim okunarak başlandı.

Toplantıda; 15 Mayıs yetki süreci, 1 Ağustos’ta başlayacak 6. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve çalışma hayatında yaşanan sorunlar üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya online katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı konuşmada çalışanların sorunlarının farkında olduklarını söyledi.

Genel Başkan Durmuş: Herkes Sağlık Çalışanlarının Emeğine Saygı Duymalı

Başkanlar Kurulu’nun açılış konuşmasını gerçekleştiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, herkesin sağlık çalışanlarının emeğine saygı duyması gerektiğini dile getirerek, “Sağlık çalışanları sahada büyük bir mücadele veriyor. Bunu herkes çok iyi biliyor. Sağlık çalışanlarının fedakarlığını herkes alkışlıyor, takdir ediyor. Ama bu takdir ve teşekkür sorunları çözmeye yetmiyor. Herkes ama herkes sağlık çalışanlarının emeğine saygı duymalı” diye konuştu.

 “Masada İrademizi Ortaya Koyacağız”

TIKLAYIN

Sağlık-Sen’in sorunların çözümü için büyük bir mücadele verdiğini kaydeden Durmuş, COVID-19 ile mücadele sürecinde sağlık çalışanlarının yanında Sağlık-Sen teşkilatının olduğunu söyledi.

Toplu sözleşme sürecine ilişkin konuşan Durmuş, “Memur-Sen olarak toplu sözleşmede memurları memnun edecek kazanımları hayata geçirmek için mücadele veriyoruz. Masada başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız olmak üzere kamu çalışanlarının emeklerinin karşılığını alması için irademizi ortaya koyacağız. Beklentilerin ve taleplerin karşılık bulması için masada mücadelemizi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Olmazsa Olmazımız Ücret Adaletsizliğinin Giderilmesi”

Sağlık çalışanlarının en büyük sorununun döner sermaye sistemi olduğunu dile getiren Durmuş, şu ifadelere yer verdi: “Bizim olmazsa olmazımız, sağlık çalışanlarının ücretlerini eriten, canına tak eden, herkesin ortak sorunu döner sermaye adaletsizliğinin giderilmesi. Biz bu sistemin yeniden inşa edilmesi gerektiğini hep söylüyoruz. Kimse sağlık çalışanlarının emeğini ve alın terini görmezden gelemez. Biz bu sisteme yönelik çözüm önerimizi tüm muhataplarımızla paylaştık.”

Sağlık Bakanı Koca: Adaletli Ek Ödeme Sistemi İçin Revizyon Gündemimizde

Başkanlar Kurulu Toplantısı’na online katılımla hitap eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının sorunlarının farkında olduklarını, bu sorunların çözümü için kararlı olduklarını dile getirdi.

Sağlık çalışanlarını mağdur eden döner sermaye sistemine de değinen Bakan Koca, “Sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının gönlümüzden geçen karşılığını veremediğimizi burada tekrar ifade etmek isterim. Ancak ülkemizin mevcut mali imkanları dahilinde en iyiyi vermeye gayret ediyoruz. Ayrıca personelin aldığı ek ücretlerde hakkaniyet eksikliğinin de farkındayız. Daha adaletli bir ek ödeme sisteminin getirilmesi adına köklü bir revizyon çalışması gündemimizde. Nöbet ücretlerinin düşüklüğü ve farklı yorumlanabilen mevzuat nedeniyle yapılan farklı ödemeler konusunun da farkındayız. Bu hususta yapılacak düzenlemelerde tarafların desteğine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Gerçekler 4 hafta önce
Bunların desteğine ihtiyacınız varsa, vay sağlık personelinin haline, biz TEK ÖDEME dedikçe, bunlar döner sermaye diyor, Tunceli de işçiler tek kalemde 8 bin TL alıyor, bu hakkı almalarını sağlayan SENDİKACILARINA saygılarımı sunuyorum, malum kişilere ve bu HAKLARIMIZI almamıza engel olan destekçilerine de, bişey söylemeye artık utanıyorum. Sizleri inanıyorsanız RABBİME, İnanmıyorsanız şeytanınıza havale ediyorum.
hastane 4 hafta önce
Alkışla karnımız doymuyor.
Sağlıkçılar 4 hafta önce
Sağlık çalışanları kadar başınıza taş düşsün emi,sidikliginiz dursun da isiyemeyesiniz Hemi,boynunuz devrilsinde altında kalasiniz,kolunuz bacaginiz kirilsinda taharetlenemeyesiniz,
Adalet 4 hafta önce
400 TL Seyyanen zam ne oldu kulağınızı çektiler herhalde .Haram zıkkım olsun hakkım
Ağzınızdan burnunuzdan gelsin .Zehir zıkkım olsun .Lanet olsun sizin gibi sendikayada başkanada .Audı ile gezmeye benzemez hak işleri.Unutma Mazlumun Ahı İndirir Şahı
İLKER 4 hafta önce
YAZIKLAR OLSUN SANA KENDİNİ ADAM ZANNETME ???
Kry 4 hafta önce
Biz de sizi alkisliyoruz
YAZIKLAR OLSUN SAĞLIKSEN 3 hafta önce
Başkanlar kurulu, şu kurulu, şu istişare, bu toplantı derken 5 yıldızlı otellerde tailinden vazgeçmeyen sendikadır sağlıksen.yedikleriniz, içtikleriniz haram olsun.Biz hastanelerde corona ile mücadele edelim,siz anca yiyin,için,tatil yapın.Suç sizde değil ki, sizi oraya getirenlerde.
sendemi brütüs 3 hafta önce
sendemi alkışçısın yoksa fikir babası sen olmayasun ula alkıuş işunun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?