Semih Durmuş Sağlık Bakanı Koca'ya Teşekkür Etti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla, 81 İl Valiliğine önceki gün gönderilen sağlık personeli hakkında yapılan şikayetlerin somut bir konuyu ihtiva etmesi gerektiğine vurgu yaptığı Genelge nedeniyle Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş, "Bakan Koca'ya teşekkür ediyoruz" dedi.

Sendika 07.10.2021, 17:12 07.10.2021, 23:26 Zeynep Elmalı
Semih Durmuş Sağlık Bakanı Koca'ya Teşekkür Etti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzasıyla İl Sağlık Müdürlükleri'ne gönderilen 'Sağlık Personelinin Gereksiz Şikayet ve Soruşturmalarla Uğraştırılmaması' konulu yazısına, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'tan destek geldi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarının gereksiz şikayet ve soruşturmalara konu edilerek maddi ve manevi baskılara maruz bırakılmamaları gerektiğini savunduklarını söyledi.

Bahse konu yazıda, ihbar ve şikayetlerin somut bir konuyu ihtiva etmesi gerektiğine vurgu yapılarak, aksi durumdaki başvuruların amirlerce değerlendirilerek ilgili personelin ifadesine başvurmaksızın işlemden kaldırılmasına işaret edilmiştir. Sağlık çalışanlarının hak ve hukuku için mücadele eden tek yetkili sendika olarak, bakanlığın bu yaklaşımını desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz. Bu nedenle de Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya teşekkür ediyoruz.

Sayın Bakan'ın bahse konu yazısından sonra ilgili yönetici ve amirlere de büyük sorumluluklar düştüğü açıktır. Yöneticilerin, ihbar ve şikayetleri, hak ve hukuk esasıyla ele alarak sonuca bağlamaları, bu yazının amacına ulaşmasında temel faktör olacaktır. Bundan böyle hiçbir sağlık çalışanının haksız yere zan altında bırakılarak, mağdur edilmeyeceği inancındayız. Geçmişten bugüne binlerce sağlık çalışanı, mesnetsiz itham ve iddialarla mücadele etmek durumunda kaldığından ciddi mağduriyetler yaşamışlardır. Bu mağduriyetler nedeniyle sağlık hizmetlerinin sunumunda da ciddi aksaklıklar yaşanmıştır. Benzer mağduriyetlerin son bulmasına katkı sunacağını düşündüğümüz bu yazının hassasiyetle uygulanması için Sağlık-sen olarak üzerimize düşen yükümlülüğün gayreti içinde olacağımızın bilinmesini arzu ederiz."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Mahmut 2 hafta önce
Fahrettin Koca'nın sağlık çalışanlarına maddi destek vermek yerine 2 yıldır "alkışlaması", sık sık "teşekkür etmesi", semih durmuş'un işçiler %17+500 TL. seyyanen zam alırken %5'i kazanımmış gibi alay eder gibi lanse etmesi yüzünden 2023 seçimlerinde oyum CHP'ye.İnadına
SEİS 2 hafta önce
Naparsan yap vekil olamayacaksın
SAĞLIKÇILAR 2 hafta önce
pis yalaka seni
Gökhan can 2 hafta önce
Sanki bir yalaka gördüm...
birisi 2 hafta önce
adam pandemicilerin avukatlığına soyunmuş artık bunlardan yönetici olmaz
bol keseden 2 hafta önce
cebini dolduran teşekkür ediyor moda
SAĞLIKÇILAR 2 hafta önce
TABİ TABİ NASIL OLSA SENDİKA YÖNETİCİLERİ ALIYOR BAŞKA MEMNUN OLAN VARMI .SİZ BİNLERCE MEMURUN HAKINI YEDİNİZ SİZE KALIRMI...............
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?