Semih Durmuş Mikrofonu Açık mı Unuttu? O Sözü Söyledi mi?

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş tarafından İLKHA haber ajansına geçtiğimiz günlerde verilen röportaj videosunda ilginç anlar yaşandı. Görüntülerde Sağlık Sen flaması olduğu sırada arka plandan gelen çay kaşığı eşliğindeki seslerde sağlık sen Genel Başkanı Durmuş'un sesi duyulduğu görüldü.

Sendika 17.03.2021, 11:18 17.03.2021, 12:42 Güler Sağlam
Semih Durmuş Mikrofonu Açık mı Unuttu? O Sözü Söyledi mi?

İlkeli ve tarafsız haber yayıncılığı anlayışımız gereği Semih Durmuş'un açıklamalarını 15 Mart günü "Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş, İLKHA’ya Açıklamalarda Bulundu!" başlığı ile haberleştirmiştik. Okumak için tıklayınız.

Röportajın başında dikkat çeken diyaloglar olduğu için videonun tamamını alt yazılı hazırlayarak sağlık çalışanlarının bilgisine sunduk. Amacımız ne Semih Durmuş'u aklamak ne de söylemediği sözler üzerinden karalamak. Başta döner sermaye olmak üzere bazı çelişkili açıklamalarını da ilk duyuran, kamuoyunun bilgisine sunan saglikpersonelihaber.net bu olayda da sadece gerçekleri sağlık çalışanlarının bilgisine sunuyor. 

İŞTE O VİDEO:

Ancak bazı haber sitelerinde yukarıda tamamını alt yazılı şekilde verdiğimiz video hakkında "Sağlık-Sen Genel Başkanı Mikrofonu Açık Unuttu: "Eylem Yapacağız Ama Bir Şey Çıkmaz!" diyerek Skandala İmza Attı" başlığı ile haber yaptılar. Haberde "Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih DURMUŞ haber ajansına verdiği röportaj sırasında Mikrofonu Açık Unuttu: "Eylem Yapacağız ama Bir Şey Çıkmaz!" diyerek Skandala İmza Attı. Skandal sözler ajansın mikrofonları tarafından da kaydedlldi." ifadelerine yer verildi.

Ardından şu video paylaşıldı;

Videonun tamamını dinleyenler fark edecekler ki "Eylem Yapacağız Ama Bir Şey Çıkmaz" sözünü Semih Durmuş söylemiyor.

İLKHA HABER AJANSIDA AÇIKLAMA YAPTI

"Durmuş'un aleyhine propaganda malzemesi yapılan sözler 2 ayrı cümlenin kesik-kopuk halidir. Videoya dikkatli bakılırsa ses tonu, ortam sesi ve çekilen detay görüntüleri değiştiği görülmektedir." denilen açıklamanın devamında ise kaşık seslerinden anlaşılmayan sözlere açıklık getirildi. İLKHA haber ajansı o sözler için; "Kayda giren cümleler şu şekilde;

"1. Cümle: ‘Başkanlar kurulu toplantısı yapıyoruz. Başkanlar Kurulu toplantısından sonra bir dizi basın açıklamalarımız, eylemlerimiz olacaktır.' 2. Cümle: ‘Biz daha önce birkaç kere eylem kararı aldık ancak araya ülke gündemini etkileyen sınır ötesi harekatlar, depremler ve son olarak pandemi gibi olaylar girince bunları gerçekleştiremedik.’ ‘İnşallah başka bir şey çıkmaz. Ne zaman niyetlensek başımıza bir iş geldi.' şeklindeydi." açıklamasında bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Hemsireler sağlık memurları 5 ay önce
Sizlerde eylem yapacak ne yürek ne ...... Var
20 yıldır koltuk makam uğruna sessiz kaldınız ki koltuklardan olmasın eş dost sendika yöneticileriniz.az kaldı sizlerden kurtulmaya
Hemsireler sağlık memurları 5 ay önce
Hükümet ile ters dusemezler bırakın eylem yapmayı sözlü tepki bile gösteremez bunlar bilirler ki ters düştüklerinde kurumlardaki adamlari koltuklarindan makamlarından olurlar
SağlıkSenli 5 ay önce
O eylemi ya-pa-maz!
karakter 5 ay önce
karakterini çizmiş. maaş promosyonu sendika kazanımıymış, promosyon alamazsa memur koşa koşa sendikaya üye olurmuş. menfaatleriniz, çıkarlarınız yani kendiniz için çalıştığınızı itirafa gerek yok.
memur 5 ay önce
komik :-)
ALİ 5 ay önce
HERKES İSTİFA ETSİN BİRŞEY ÇIKAR MI GÖRÜRÜZ O ZAMAN
Emre güneş 5 ay önce
Semih bey ve tüm il başkanları yarın bakanlık önünde eylem yapacak, burada yapamazlar diye yazanlar hadi kuzum sizde gidin yerse. Ha bir şey çıkarmı derseniz bir milyon kişi orada eylem yapsa yine değişmez
Rehber 5 ay önce
Koyun ömrünü kurt korkusu ile geçiredursun Ölümüı yine kasapla ortaklık yapan çobandandır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?