Semih Durmuş Memur Zammı İle İlgili NTV'ye Konuştu!

2 Ağustos tarihinde başlayacak 6.Dönem toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili Çalışma Bakanlığına dün teslim ettikleri teklifleriyle ilgili Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş NTV’ye açıklamalarda bulundu.

Sendika 27.07.2021, 18:21 27.07.2021, 20:02 Güler Sağlam
Semih Durmuş Memur Zammı İle İlgili NTV'ye Konuştu!

"Toplu sözleşme süreci; 84 milyon vatandaşımıza gece gündüz fedakarca hizmet veren 1 milyon sağlık ve sosyal hizmet çalışanının hakkını teslim etmek, ücret adaletsizliğini gidermek için önemli bir fırsattır." diyen Durmuş, "toplu sözleşme süreci sağlık çalışanlarının yaptığı fedakarlığın alkışla, takdir ifadeleriyle değil gerçekten bunların sorunlarının çözümü noktasında çok iyi bir fırsat oluşturmuş oluyor" dedi. 

"En temel sorunlardan biri olan döner sermaye ücret adaletsizliğinin ortadan kaldırılması, kamudaki yaygın algının aksine sağlık çalışanlarının çok ciddi manada ücret aldıklarına yönelik bir algı var. Bu algı külliyen yanlış ve hatalı bir algı. Sağlık çalışanları kamuda en az ücret alan kesimi oluşturuyorlar." diyerek ücret adaletsizliğine dikkat çeken Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Bugün Türkiye’de bir ebe – hemşire arkadaşımız 4 ebe – hemşirenin yapması gereken işi yapıyor. Mesleklerinin önemli bir kesimini mesai saatlerinden sonra 130 saat, 180 saat ilave mesai, ilave nöbet tutmak suretiyle yerine getiriyorlar." ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Sağ mem 2 ay önce
İşin gücün yaygara diye demiyorsun torpille işe giren taşörenler ebe hemşire ve dağlık memuruyla hemen hemen aynı veya fazla maaş alıyorlar tutturmuşsun eleman az nöbet ücreti az yediğiniz kul hakkını anlat vatandaş bilsin sağlıkçı ne kadar alıyor torpilliler ne kadar alıyor
Sadede gel 2 ay önce
%3,5'larla senelerdir budanan maaşlardan bahset, beleş kadro alan taşeronlara verildiği halde memurlara verilmeyen ikramiyelerden bahset.
YAW HE HE 2 ay önce
en son yaptığınız sözleşme de kükrer gibi yaptınız kuzu kuzu yarım puan zam aldınız o zam da enflasyonun çooook altındaydı. şimdi aynı şey olacak enflasyon oranında zam olacak. başka hiç bir şey olmayacak. aldığınız paralar haram. il başkanlarınız 18 ile 25 bin arasında maaş alıyor. zehi olsun.
BJK 2 ay önce
adamların yarım saat ek ders ücreti 22 tl bizim 1 saat lik nöbet ücretimiz 16 tl adamlar hafta sonu 2 katını alıyor bizler alkış .keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner....
sağlıkçı 2 ay önce
en düşük maaş sağlıkçının. kaskide çalışan arkadaşlarım maaşımı duyunca çok üzüldü bana. pandemi boyunca çalıştık.
Gökhan 2 ay önce
He Semih hee
mülakat mağduru cesim 2 ay önce
GYS den şefler in hepsini yerleştirdiniz memur VHKİ 500 ze yakın kadro boş kaldı
çünkü şefler hepsi sendika temsilcileri torpil torpil zizi ykısın
...... 2 ay önce
ELBETTE TORPİL OLACAK, ONLAR MÜSLÜMAN SENDİKACILARDIR.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?