Semih Durmuş: Masadaki Taleplerimiz de Tavrımız da Netti!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Kızılcahamam’da düzenlenen Ankara 2 No’lu Şube’nin düzenlediği İl Divan Toplantısı konuştu. Durmuş, Masadaki taleplerimiz de tavrımız da netti dedi.

Semih Durmuş: Masadaki Taleplerimiz de Tavrımız da Netti!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde azim, kararlılık ve süreklilik arz eden bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek “Toplu Sözleşme öncesi sık sık kullandıkları “Ya işini en iyi bilen olacaksın ya da işini en iyi bilenlerle çalışacaksın” sözünü hatırlatarak “Toplu sözleşme görüşmeleri öncesi, taleplerin belirlenmesinde nitelikli bir kadro ile çalıştık. Tekliflerin sayısını azalttık ama kapsamını tüm memurları kapsayacak şekilde genişlettik.” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EMEĞİ, YAŞADIKLARI ZORLUKLAR GÖRMEZDEN GELİNDİ”

Toplu Sözleşme sürecine hazırlanırken teşhis ettikleri ve sorunlu buldukları birçok hususun masada ve sonrasındaki süreçte kendilerini haklı çıkardığını ifade eden Semih Durmuş, “Komisyon hazırlıklarımızla, il ve ilçe teşkilatlarımızın sahada gösterdiği gayret, döktüğü ter ve özenle ortaya koyduğumuz makul teklifler, masada değersizleştirilmiş, sağlık çalışanlarının emeği, yaşadıkları zorluklar görmezden gelinmiştir.” diye konuştu. “Bizler hakça ve dürüstçe direnerek ve çalışanlarımızı memnun edecek neticeye varması noktasında ortaya koyduğumuz gayretle, temsil yeteneğimize güç kattığımıza inanıyoruz.” diyen Durmuş sözlerine şöyle devam etti: Bu anlamda siz değerli yol arkadaşlarımızın desteği ve güveni en büyük gücümüz ve yol göstericimiz olmuştur. Sizler karamsar olmayın, umutsuzluğa asla kapılmayın. Sizi dik duruşunuzdan kuşkuya düşürmek isteyenlere müsaade etmeyiniz. Biz biliyoruz ki, “haklı olanların sözü güçtür. Bizlerin 5. Dönem toplu sözleşmedeki bu duruşu üyelerin sendikaya olan güvenini arttırdı. Biz duruşumuzla Memur-Sen’e de kazandırdık. Sağlık-Sen’e de kazandırdık.”

“MASADA İŞVEREN HEYETİNDEN DAHA DONANIMLIYDIK”

TIKLAYIN

Atılan her adım istedikleri gibi sonuçlanmayabileceğini dile getiren Durmuş, “Ancak bu bizi varmak istediğimiz noktadan asla uzaklaştırmamalıdır. Aksine, zoru başarma, hedeflerimize ulaşma anlamında hırslandırmalı, amaçlarımız peşinde mücadelemizi perçinlemelidir. Biliniz ki, başarı ve esenliğin yuları, zorluk ve çabanın elindedir. Bizler de bu çabayı her zaman her risk karşısında gösterdik. Toplu Sözleşme sürecinde masadaki işveren heyetinden daha donanımlı, daha hazırlıklıydık. Bütün tekliflerimiz, çalışma, birikim, deneyimlerimiz çerçevesinde, gerekçesiyle makul bir şekilde ortaya koyduk. Bu zorlu, dikenlerle dolu yolda, memleketi karanlıktan aydınlığa, darbelerde demokrasiye geçişte ilkeli tutumları olan, cesur adımlar atan siz değerli öncüleri ile aynı düşüncüleri paylaşıyor olmaktan son derece memnunum. Sizler, bu milleti değerlerine, inancına uygun yaşamasından dolayı hor gören vesayetçilere hak ettikleri cevabı veren erdemliler hareketinin kıymetli neferlerisiniz.” İfadelerini kullandı.

BOLATÇI, BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ’NİN SORUNLARINA DEĞİNDİ

Toplantıda konuşan Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, özellikle Bilkent Şehir Hastanesi’nde yaşanan sorunlara değindi. Salı günü Bilkent Şehir Hastanesi önünde bir basın açıklaması yapacaklarını söyleyen Erdal Bolatçı, sorunları dile getireceklerini ve çözüm bulması noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.    

İl Divan Toplantısına ayrıca Ankara Üniversiteler Şube Başkanı Ercan Öztürk ve Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Umut Gümüşay da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 21:30

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Komik Şey
Komik Şey - 9 ay Önce

Siz insanların aklıyla dalga mı geçiyorsunuz. Bu söylediklerine kendin inanıyormusun sayın başkan. Halen yetkili sendikaysanız bu bi kssimin korkusundan bi kesiminde çıkar sevdasındandır. Asarım keserim sürerimlerle milleti üye yaptınız korkudan kimsenin sesi çıkmıyor. Hükümetinde işine geliyorki müdahale etmediği gibi aidatlarınızıda ödüyorlar. Hakkını savunacağınız insanın aidatını neden işvereninden alırsınız ki? Başka deyişle çalışanlarının hkkını savunsun diye neden iş veren aidat öder ki?

SağMem
SağMem - 9 ay Önce

Elde ettiğiniz kazanımları sayar mısınız başkanım. Neyin duruşundan bahsediyorsunuz.
Ayrıca üyelerinizin aidatını devlet karşılıyor. Neden? Devlet sözünü dinleyecek yeri geldiğinde şamar atabileceği figüran bulundurmak için bunu yapar. Sizde her seferinde rezil olmaktan baska bir işe yaramıyorsunuz. Şamarı yiyip oturuyonuz.

sağlık-sen genel merkezinden bildiriyoruz
sağlık-sen genel merkezinden bildiriyoruz - 9 ay Önce

Toplu sözleşmeden kısa süre önce toplamda 2 trilyona Genel Başkan makam aracının sıfır audi ile yenilenerek, genel başkan yardımcılarının hepsine ayrı ayrı passat makam aracı alınarak, bununla yetinilmeyip hem genel başkana hem 6 genel başkan yardımcısına 13 bin liralık iphone alınarak, bununla da yetinmeyip toplu sözleşmeden 1 hafta önce delegelerçağırılmadan olağanüstü genel kurul yapılarak genel başkan maaşının 25 bin yönetim kurulunun ise 18 bin liraya çıkartarak dik duruşa hazırlandılar!

Sağ mem
Sağ mem - 9 ay Önce

Zorla kendilerine küfür ettirecekler yahu.
Neymiş talepleri de tavirlarida neymiş .ne tavrı ve insanın aklıyla dalga geçmektir bu açıklama orada seni dinleyenler bile güler buna sesinizi bile cikartamadiniz tepki bile gostermediniz ne bir açıklama greve gideriz,iş bırakırız yavaslatiriz türünde kuyrugunuzu kistirip geriye cekildiniz saglikcilari herzamanki gibi 17 senedir olduğu gibi koltuklariniz uğruna ..........

Canan
Canan - 9 ay Önce

Semih Bey, insanların aklıyla dalga geçmeyi ne zaman bırakmayı düşünüyorsunuz acaba? Kendi koltuğunuza yatırım yerine, sağlık çalışanlarına verdiğiniz sözleri tutun.

Sağ mem
Sağ mem - 9 ay Önce

Sağlık personeli haber net ya Allah aşkına bu sendikanın haberlerini yapipta bizleri küfür sahibi etmeyin buraya küfür yazamiyoruz böyle oluncada içimizde kalıyor eee şişiyoruz o zaman olan bizler oluyor ya bunlar her halde zarar

Sağ mem
Sağ mem - 9 ay Önce

Adamlardaki yüzsüzluge bak ya memur zamminda en kötü sonucu alıyorlar buda yetmezmiş gibi sağlık çalışanları bir tane bile kazanım elde edemiyorlar ama gel gör ki sanki bir başarı elde etmiscesine tavırdan bahsediyorlar övünüyorlar bunlara sovsende banamisin demezler

Sevgi
Sevgi - 9 ay Önce

Külliyeden danışman tutup, para verip, toplu sözleşme görüşmelerine hazırlanıyoruz diye boy boy fotoğraf atıp tek kazanım elde edemediniz, bunun hesabını verin sağlıkçılara


SIRADAKİ HABER