PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Semih Durmuş: Kuruş Değil, Duruş Sendikacılığı Yapıyoruz

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, performansa dayalı adaletsiz ek ödeme sistemine son verilmesi için büyük mücadele gösterdiklerini belirterek kuruş sendikacılığı değil duruş sendikacılığı yaptıklarını söyledi.

Sendika 11.10.2022, 22:40 Cansu Polat
Semih Durmuş: Kuruş Değil, Duruş Sendikacılığı Yapıyoruz

Sağlık Sen Bursa Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulunda delegelere karşı bir konuşma yapan Semih Durmuş, doğrudan çalışanların cebine girecek taleplerle toplu sözleşme masasına oturduklarını ifade etti.

Sağlık Sen Bursa 6. Olağan Genel Kurulunda yeniden başkan seçilen Gökhan Yünkül güven tazelerken, Genel Kurula Ak Parti Milletvekilleri ve i yöneticileri katıldı. Sağlık Sen Genel Merkez yöneticileri katıldı.

Bursa’da delegelere karşı bir konuşma yapan Genel Başkan Semih Durmuş, sendikal mücadelenin en önemli unsurunu birlikte hareket etmek olduğunu aktardı.

6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımlarına değinen Durmuş, 2019 yılındaki toplu sözleşmede ortaya koydukları net duruş sayesinde 2021 yılındaki toplu sözleşmede önemli kazanımlara imza attıklarını dile getirdi. Ne istediğini bilen, doğrudan çalışanların cebine girecek ve tüm çalışanları etkileyecek taleplerle masaya oturduklarını kaydeden Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşmede 22 önemli kazanıma imza attıklarını dile getirdi. Durmuş, “Kuruş sendikacılığı değil duruş sendikacılığı misyonuyla mücadele ediyoruz. Sadece eleştirmiyor, çözüm önerilerini de ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

“Köklü Çözümler İçin Önemli Bir Duruş Sergiledik”

Sağlık çalışanlarının birçok sorununu çözüme kavuşturduklarını kaydeden Durmuş, performansa dayalı adaletsiz ek ödeme sistemine son verilmesi için büyük mücadele ettiklerini söyledi. Her platformda her fırsatta çalışma barışına zarar veren bu uygulamaya son verilmesi gerektiğini anlattıklarını dile getiren Durmuş, “Çözüm önerilerimizi tüm muhataplara ilettik. Aynı işi yapan ama farlı iki hastanede hizmet veren çalışanların birbirinden farklı ücret almasının kabul edilemez olduğunu anlattık. Yeni yönetmelikle birlikte bu sorun çözüme kavuştu” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarının sorunlarının köklü çözümü için önemli bir duruş sergilediklerini de dile getiren Durmuş, “Sağlık Bakanlığı’nın Ek Ödeme Yönetmeliği ile önemli düzenlemeler yapıldı. Ancak, düzenlemelerin eksik ve adaletsiz yönleri var. Bunun için itirazlarımı yaptık” diye konuştu.

Yorumlar (38)
2351 2 ay önce
Hakikaten duruşunu hükumete,kuruşunu çalışana iyi yapıyorsun .
Ziya 2 ay önce
Çok doğru tek yaptığınız katsayılar yasalaştıktan sonra durup izlemek oldu
Durmuş Duruşu Sendromu (DDS)
Doğrucu Davut 2 ay önce
HAH HAH HAAAA
Ankaralı 2 ay önce
O duruşa bir...neyse.Yalancısın,satıcısın Semihi Duruş.
Sendikasız 2 ay önce
Şerefine ****
Yhs 2 ay önce
Yhs şerefsizlikten başka bir şey yok sandıkta alayınızı bitireceğiz
hiz 2 ay önce
sen ve sendikan se kuruş etmesiniz nerde buçuk ali
murat 2 ay önce
adam haklı ...öylecene duruyorlar koltuklarında...hiçbirşey yapmaktan başka...birde o nu yapmalı bu yapılmalı demekten başka....sendikaysan bunları konuşmuyacaksın yaptıracaksınki koltuğun hakkını veresin...ama sendikalar siyasete girmenin basamağı haline geldi ne yazıkki.hangisi olursa olsun
44 2 ay önce
Durmak yok yola devam büyük başkan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın