Semih Durmuş: Kreş ve Vazife Malullüğü Bizim Kazanımımız!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Kreş, okul öncesi eğitim kurumları ve vazife malullüğü konularında kararlı bir şekilde yürütmüş olduğumuz mücadele başarıyla sonuçlanmıştır. Diğer konularda da sonuç alıncaya kadar mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

Sendika 15.12.2020, 14:23 15.12.2020, 14:31 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Kreş ve Vazife Malullüğü Bizim Kazanımımız!

Kreşlerin ve okul öncesi eğitim kurumlarının açılması konusunda Genel Başkan Durmuş yanlıştan dönüldüğünü ifade ederek, "20 gün önce kreşlerle ilgili yasak kararı geldiği andan itibaren çok yönlü bir mücadelenin içine girdik. Başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere TBMM, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Bilim Kurulu nezdinde üst düzey girişimler gerçekleştirdik. Yapılanın yanlış olduğunu, on binlerce sağlık çalışanının mağdur olduğunu, çocukların evlerde hüzünle anne-babalarının yolunu gözlediğini ve tüm bunların da pandemi mücadelesine zarar verdiğini tüm çıplaklığıyla vurguladık. Sonuçta, haklılığımız teyit edildi ve yasak kararından vazgeçildi. Böylece yanlış bir uygulamadan dönüldü. Dolayısıyla da çocuk sahibi sağlık çalışanlarının omuzundaki önemli bir yük kalktı" diye konuştu.

Semih Durmuş: Sağlık Çalışanlarımız Şehitlerin Sahip Olduğu Hakların Hepsine Sahiptirler! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

"Mücadelemizi El Birliği İle Yürütmeye Devam Edeceğiz"

"Vazife malullüğünün uygulandığını ancak bazı düzenlemeler yapılması gerektiğini ilk gündem bu yana savunuyoruz" diyen Durmuş, haklı çıktıklarının dün akşam görüldüğünü söyledi. Durmuş devamında şunları kaydetti: "5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'na göre, yasada vazife malullüğüyle ilgili bir düzenleme var. Bu düzenlemeye göre, malul hale gelen veya vefat eden sağlık çalışanları, kanunda öngörülen tüm haklardan yararlanabilmektedir. Ortada böyle bir durum olduğunu ve kanunda yapılacak bir takım ilave düzenlemelerle sağlık çalışanlarının malul veya vefat etmeleri halinde, yakınlarının çok önemli haklardan yararlanabileceklerini aylar öncesinden savunmaya başladık. Yaptığımız açıklamalarda bunu dile getirdik. Savunduklarımızın sonuç vermesi için yine Cumhurbaşkanlığından TBMM'ye, Sağlık Bakanlığından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile SGK Başkanlığına varıncaya kadar birçok mercide girişimde bulunduk.

Nitekim daha geçen hafta Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile yüz yüze yapmış olduğumuz görüşmede, konuyu en ince ayrıntısına kadar paylaşarak, ilave adımlar atılması gerektiğini vurguladık. Bu süre zarfında birileri bizlere saldırsa da yolumuzdan dönmedik, sonuçta kazanan ve haklılığı teyit edilen yine sendikamız oldu. Mücadelemizin, diğer konularda da sonuç vermesi için el birliği ve güç birliği içinde yolumuza yürümeye devam edeceğiz."

Yorumlar (24)
Ahmet MEHMET 1 ay önce
Sağlık çalışanı arkadaşlardan hala bu sendikalara bağlı olan var ise yazıklar olsun. Arkadaşlar bu dönemde dahi hakkımız verilmiyor ve bu konuda herhangi bir adım atılmıyor ise bunda sizin de suçunuz var. Birlik olalım istifaları basalım. Biz sesimizi duyurmadıkça bizimle çok dalga geçerler.
veremli 1 ay önce
ben semih başkan gibi düşünmüyorum.ALLAH razı olsun kamu-sen'den!!!!!
Esma 1 ay önce
Parayla satın aldığınız sitelerde haber yayınlatarak yada parayla yorumları kapatarak ve her geç kalınmış düzenlemeyi kabullenmekle sendikacılık eskilerde kaldı. Sahada rezil durumdasınız, bu dönemde kazanım elde edemeyen tek beceriksiz olarak tarihe geçtin.
BİR MİLYON ÜYEM VAR DİYEN SENDİKA 1 ay önce
ADAM HAKLI BEYLER SENDİKASINDAN İSTİFA ETMEYİP ŞİKAYET EDEN TEK MEMUR SAĞLIK PERSONELİ (YA ŞİKAYET ETMEDEN SEVECEKSİN YADA TERKEDECEKSİN)
celil 1 ay önce
ATMA RECEP!!gelmiş geçmiş en kötü sendikacısın?şu an en düşük maaşla çalışıyorum haberin var mı ağa?
Musti 1 ay önce
Hee Hee sizin kazanımınız. Amerika'yıda siz buldunuz aslında ama kıymetinizi bilen yok..
Selam-i 1 ay önce
Bugüne kadar vefat eden hangi sağlıkçının evine AUDİ'nizle gidip taziyede bulunup "Bir şeylere ihtiyacınız var mı? Sağlığınızda yanınızda olamadık bari ölünüze sahip çıkalım." dediniz. Ne bu dünyada ne de ahirette yatacak yeriniz yok.
BAK ŞU YARAMAZA 1 ay önce
SEMİHHHHHHH BİZE AYAKTA DÖŞÜYORSUN (HAYELLERİNİ) biz eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur diyor KEMAL SUNAL
BJK 1 ay önce
BIRAKIN ALLAH AŞKINA SENDİKA CILIK GÖRMEK İSTİYORSANIZ ÖĞRETMENLERİN İŞÇİLERİN SENDİKASINA BAKIN ADAMLAR YAPMADIĞI EK DERSİ ALIYOR İŞÇİLER TAŞARONDAN GEÇENLER YAKINDA BİZİMLE AYNI ALACAK.BİZE BİRER ALKIŞ SİZİN KAZANIMINIZ BATSIN YAPACAKSANIZ POLİS ASKER ÖĞRETMEN GİBİ MAAŞ VERİN DE GÖRELİM KAZANIMINIZI SAVAŞ ,SEL ,SALGIN ,DEPREM HER YERDE SAĞLIKÇI VAR LAKİN KARŞILIĞI KURUMLAR ARASI EN DÜŞÜK MAAŞ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?