Semih Durmuş İstanbul’da Konuştu: Adaleti ve İstişareyi Önemli Değerler Olarak Görüyorum

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, İstanbul 1 No’lu Şube’nin düzenlediği İl Divan Toplantısı’nda konuştu. Genel Başkan Semih Durmuş, Adaleti ve istişareyi en önemli değer olarak gördüklerini dile getirdi.

Semih Durmuş İstanbul’da Konuştu: Adaleti ve İstişareyi Önemli Değerler Olarak Görüyorum

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, adaleti ve istişareyi önemseyerek sorunları üzerine gittiklerini vurgulayarak, “Sağlık çalışanlarının hakları tam ve eksiksiz olarak ödenmelidir. Adil ve adaletli bir döner sermaye sisteminin hayata geçirilmesini sağlamak temel önceliğimizdir.” dedi.

Sağlık-Sen İstanbul 1 No’lu Şube’nin düzenlediği İl Divan Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının sorunları ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“ADALETİ VE İSTİŞAREYİ EN ÖNEMLİ DEĞER OLARAK GÖRÜYORUZ”

TIKLAYIN

Adaleti ve istişareyi en önemli değer olarak gördüklerini dile getiren Semih Durmuş, “Hak mücadelesini verirken adaleti teklif edecek ve adaletli olanı talep edeceğiz. Bu nedenle ilk talebimiz döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması olmuştur. Allah adaletle hükmetmeyi emrediyor. Aldatmamak bizim en önemli değerimizdir Bizi aldatan bizden değildir diye buyuruyor Sevgili Peygamberimiz. İstişare bizim en önemli değerimizdir.” ifadelerini kullandı.

"DÖNER SERMAYE ADALETSİZLİĞİ SON BULMALI"

Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Durmuş, “Sağlık çalışanlarının hakları tam ve eksiksiz olarak ödenmelidir. Döner sermaye adaletsizliğinin son bulması gerekiyor. Adil ve adaletli bir döner sermaye sisteminin hayata geçirilmesini sağlamak temel önceliğimizdir.” dedi.

“TÜRKİYE YAŞADIĞI TÜM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEK”

Türkiye’nin gündemi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Durmuş, “Türkiye’nin güçlü old

uğunun göstergesi, aynı anda birçok sorunla uğraşabiliyor olmasıdır.  Şuna emin olun Türkiye şuanda yaşamış olduğu tüm sorunların üstesinden gelecek. Doğu Akdeniz de petrol ve doğal gaz rezervinin %30 unu burası barındırıyor. S 400’İerin alımı ABD’nin ve Avrupa’nın tüm itirazına ve karşı çıkmalarına rağmen gerçekleştirildi.  ABD yapımı F 35 savaş uçağı, burada S 400’lere karşılık koz olarak kullanıldı ama Türkiye meselesinden vazgeçmedi.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 10:10

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAYIN BAŞKAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR HAKMI
SAYIN BAŞKAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR HAKMI - 7 ay Önce

sağlıkta 2351 vhki sınavla kazanmış olduğu kadroları verilmedi biz sağlıkta 30 yıldır hizmet eden insanlar olarak kızılaydan sağlığa geçen işçimi memurmu ne olduğu belli olmayan çalışanlar bir gecede vhki oldular.Yine adalet bakanlığında mübaşirler bir kararnameyle gih sınıfına geçti.Hangi hak hangi adalet.Mutlak adil olan Allatır ve Allaha havale ettik bekliyoruz.sınav kazanıp atanmayan 2351 vhkiden biri.

33
33 - 8 ay Önce

Sayın genel başkana sesleniyorum.mersinde il müdürlüğünde ve ve hastanelerde yaşanan adam kayırma yıldırma lara ne zaman tepkinizi koyacaksınız. Özellikle mevcut yönetim geldiği günden bu yana maruz bırakıldığımız sıkıntıları en iyi yanınızdaki yardımcınız Şemsettin bey çok iyi biliyor. Seçim biteli aylar oldu kendinden beklenen maalesef veremedi. Şb başkanı iken yapamadığını genel merkezde iken yapar diye beklerdik. Lutfen bakanlık aracılığıyla bu kötü gidişe dur deyin artık.

SIRADAKİ HABER