Semih Durmuş: İş Bırakma, İş Yavaşlatma Ne Gerekiyorsa Yapacağız!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Sağlık çalışanlarına yapılan en büyük haksızlık, onları birbirine düşürmektir!" diyerek "İş bırakma, iş yavaşlatma ne karar alınması gerekiyorsa alacağız.Tüm teşkilatımızla mücadele edeceğiz." dedi. Peki sizce Durmuş bu kez sahaya inebilecek mi?

Sendika 02.12.2021, 11:46 02.12.2021, 12:43 Zeynep Elmalı
Semih Durmuş: İş Bırakma, İş Yavaşlatma Ne Gerekiyorsa Yapacağız!

KİMSE SAĞLIK ÇALIŞANLARINI GÖRMEZDEN GELEMEZ

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Türkiye buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Durmuş, hekimlere yönelik düzenlemeye ilişkin olarak "İş bırakma, iş yavaşlatma ne karar alınması gerekiyorsa alacağız… Tüm teşkilatımızla mücadele edeceğiz. " derken salondan "eylem! eylem!" sesleri yükselerek, "Dik Dur Eğilme, Teşkilat Seninle" sloganlarıyla sözleri desteklendi. 

"Biz hep sahadaydık, pandeminin en yoğun günlerinde, selde, afetlerde, olağanüstü her şart ve koşulda meydanlardaydık! Sahada olmayanları da, sahadan haberi olmayanları da sahaya çağırıyoruz! Bizi görmezden gelenlere bir kez daha kendimizi göstermeyi iyi biliriz!" diyen Sağlık Sen Genel Başkanının açıklamalarının ardından gözler Sağlık Sen Genel Merkezine çevrildi. Cılız basın açıklamalarıyla mı bu süreç değerlendirilecek yoksa Genel Başkan Durmuş'un dediğini yaparak "iş yavaşlatma gibi ciddi caydırıcı eylemleri" baştabilecek mı?

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (31)
Diş hekimi 2 ay önce
Radyoloji teknikeri kendisi.. Kendi maaşı ne kadar yazısında öğrenelim 30.000 maaşı neden alıyor açıklasın
troy 2 ay önce
iş bırakma kararı alırken aliye sormuş mu, ali öğretmen sever sağlıkçı sevmez
Murat Bey 2 ay önce
Toplu sözleşmede yetkiliyken neden memurun hakkını aramadın? Şimdi de uyanıklık yapıp memurun gazını almak için iş bırakın diyorsun. Ne düzelecek iş bırakınca? yetki sende, yine masaya oturup açlık sınırında bir ücrete razı edeceksin üye ve üye olmayan memurları.
En nihayet, sendikadan istifa en etkili ses çıkarma yoludur. Gerisi davul sesi.
yurttaş keyn 2 ay önce
adam 30 bin maaş, bedava lüks araç konut tatil ....muhtemelen eş dostları da iyi yerlere atanmıştır....nimeti-i ilahi ne kadar şükretse yaradana az...
KÖRLER SAĞIRLAR 2 ay önce
Toplantılarda lüks otellerdeki kongrelerde bir araya gelip kendi güruhlarına kendilerini öven sloganlar attırarak sorunları mı çözecekler? Zam ce özlük hakları için masada neden el sıkışıp anlaştınız? Sendikadan istifaları engellemek için de 400 tl rüşvet gibi bir sadaka verdiniz üyelere. Sizin kadar o üyelerin de vebali var bu olanlarda. Semih DURMUŞ, vekili Durali BAKİ yönetimindeki tüm başkanlar ve şube başkanları mal varlıklarını açıklasınlar önce. Hepsi hızla zenginleşti. Sağlıkta tek faaliyetleriyse kendi iş bilmez liyakatsiz sendika temsilcisi ve delegelerini müdür, müdür yardımcısı yaptırarak kaliteyi düşürmek mobbingi arttırmak
YALANCI ÇOBAN 2 ay önce
Sizin sendika yönetimizden sonra sorunlar katlanarak çoğaldı. Çalışanlar sizin sendikalı müdürlerinizin mobbingi altında ezildi, maaşlar eridi, özlük hakları geriledi. Ama siz ancak böyle kürsülerde gaz alırsınız sadece. Nasıl olsa 400 tl için sizi bırakmayan bir güruh var. Semih DIRMUŞ ve yönetim ekibi sendikacılığın yüz karasıdır. Onlar gitmedikçe sağlıkçılar daha çok ezilir. Semih DURMUŞ, Durali BAKİ yönetimi döneminde en büyük darbeleri aldı sağlık çalışanları. Memursen sahadaki öfkeyi görmüyor mu?
Att 2 ay önce
St 12:30 ile 12:45 arasında acil, yoğun bakım ve ameliyathaneler hariç olmak üzere, işleri aksatmadan, idari amirden izin alarak, birimlerinden ayrılmamak kaydıyla, slogan atmadan, sessizce oturarak, belki biraz somurtarak bir eylem yapabilir değerli yetkili sendika. Hani yemeği beğenmeyen çocuğun kollarını bağlayıp masada oturması gibi. :))
Hemşireler sağlık memurları 2 ay önce
Yuzbinlerce sağlık çalışanları bir kıvılcım bekliyor öfke ile sınır ile herşeyi yapabilirler
ADANALI SAĞLIK MEMURU 2 ay önce
NE KIVILCIMI YANGIN ÇIKTI KOYUN SÜRÜSÜ BİLE OLAMIYORUZ
Yalancı 2 ay önce
Senden birşey olmaz. İş miş yavaşlatamazsın. Senin kazanımların var. Hani Her yerde övündüğün. Seni yalancı seni.
Zafer Gündüz 2 ay önce
Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok.siz eylem mi yapacaksınız güldüm valla.inandiricilik sıfır.sizlerin sonunu çok merak ediyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?