PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Semih Durmuş: Ek Ödeme Artışı Tarihi Kazanım

Sağlık-Sen 6. Dönem 8. Başkanlar Kurulunda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, "Masada mücadele ederken aynı zamanda sahaya ve alanlara inerek de mücadele ettiklerini kaydederek “Neticede toplu sözleşme masasından önemli kazanımlar elde ederek başımız dik çıktık” dedi.

Sendika 02.09.2021, 21:14 03.09.2021, 14:43 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Ek Ödeme Artışı Tarihi Kazanım

Şube başkanlarına, kazanımlar hakkında bilgi de veren Durmuş, sağlık emekçilerinin maaşlarında artış sağlayacak önemli başarılar elde ettiklerini söyledi. Genel kazanımlara, hizmet kolundakilerin de eklenmesiyle sağlık çalışanlarının gelirlerinde yüzde 35 artış sağlandığını vurgulayan Durmuş, “Sabit ek ödemelerdeki yüzde 20 artış, tarihi bir kazanımdır” diye konuştu.

“Döner Sermaye Adaletsizliğindeki Mücadelemiz Devam Edecek”

Sağlık hizmet kolunda çok önemli kazanımlar elde edildiğini anlatan Durmuş, “Toplu sözleşme ikramiyesi çok önemliydi. Sendikalı olanın değerini gösteren önemli bir kazanım elde ettik. Sendikal mücadeleye anlam katan değerli bir kazanım oldu. Ayrıca çerçevesi ve tüm süreci 2022 yılında tamamlanacak olan 3600 ek gösterge ile emekli maaşında 700-800 TL, emekli ikramiyesinde ise 30 bin TL civarında artış olacaktır. Bu her yıl artacaktır. Sağlık çalışanlarının tümünün de bu sürece dahil edilmesi için mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Döner sermaye adaletsizliğine de değinen Durmuş, uygulamanın muhakkak değiştirilmesi gerektiğini ve bu konudaki mücadeleye hiç ara vermeden devam edeceklerini belirtti. Durmuş, sözlerine şöyle devam etti:

“Sağlık- Sen; emek, mücadele ve kazanım demektir. Elde etmiş olduğumuz kazanımlarla, Sağlık-Sen’in kazanımların adresi olduğunu bir defa daha ispatlamış olduk. Buna rağmen yapacak daha çok işimiz var. Birlik ve beraberliğimizle daha nice kazanımlara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.”

Başkanlar Kurulu toplantısı, şube başkanlarının gündem maddeleri üzerine görüş ve önerilerini dile getirmelerinin ardından sona erdi.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (18)
Utanmazlar 5 ay önce
Bu açıklama “siz aptalsınız” demenin başka versiyonu. Kazanım diye yurturmaya çalıştıkları fiyaskoya rağmen hala onbinlerce kişi bu sendikaya üyeliğe devam ediyor. Ayda 88 tl sendika parası almak için.
Uz dr 5 ay önce
Performans sistemini doktorların muayenesini kapatma karsiliginda getirdiler,yeni memur arkadaşlar bilmiyor mevzuyu,ikide bir herkese eşit dağıtılsın lafı ediyorlar, çözüm Dr ile hemşire ve memurların ek ödemesini ayirmaktir , aynı Dr larda olduğu gibi hemşire ve memura yaptığı iş karşılığı performans getirsinler
ephe 5 ay önce
tolu sözleşmeden önce istifa ederim diye atıp tutan arkadaşlar 400 tl için tükürdüklerini yalayacaklar mı acaba?
yazıklar oldun ki çıkmış dalga geçer gibi açıklamalar yapıyor. neyin kazanımı ne kazandık bu toplu sözleşmeden
hemşire 5 ay önce
haksızlığın daniskası uzman doktorlar bizden çok fazla ek ödeme alıyor kimseye hakkımı helal etmiyorumücretler adeletli dağıtılana kadar
ar ! 5 ay önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın. Ar kalmayınca yüz de kızarmıyor. 2002'den bu yana sağlık çalışanı kaybediyor siz zafer çığlıkları atıyorsunuz. yuhhhhhhhh amk !
hasan 5 ay önce
Yemin ederim,bunların derileri çok kalın.
Ne bu ya yeter 5 ay önce
Biz hekimlerin ki neden artmadı utanmaz herif ? Bu sendikaya hala üye hekimleri Allah ıslah etsin ne diyim. İnsana biraz onur lazım. Diğer sağlıkçılara zammı bari maliye verseydi de emekliliklerine yansırdı en azından. Resmen adaleti sağlamaya değil siyasi yönlendirmelerle sayısı çok olandan oy toplamaya çalışmışsınız. Taşeron çok aldığı için demiyorum ama siyasi torpille işe girmiş vasıfsız donanımsız taşerona ekstra ekstra zamlar verilerek yakında pratisyen hekim kadar alacaklar. Çok iktidar gördüm,siyasetle de ilgilenmem eskiler de iyi değildi ( valla şimdi düşünüyorum en kötüsü bile daha iyi imiş ) ama ben böyle herkesi birbirine düşüren, adaletsiz bir yönetim şekli görmedim. Hekim arkadaşlar taş yerinde ağırdır. Maaşınız kadar hasta bakın. Size verilen değer kadar çalışın. Tepki vermezseniz bunlar bize asgari ücret verecek haberiniz olsun.
ali 5 ay önce
senin suçun yok hala üye olanlar varya onlar herşeyi hakediyor
Hekim 5 ay önce
Keser döner sandık döner
Aaa 5 ay önce
Susun küçük enişte konuşuyor
Ali 5 ay önce
Hadi oradan Semih ağa.Kendi söylediğine kendin bile inanmıyorsun.Yine kendi çıkarın ve koltuk sedan için memuru yine sattın.Siz satmayı satın almayı çok iyi bilirsiniz.Onca memurun vebali var üzerinde özellikle seni Allaha havale ettim Allah'ındır bul insAllah.sen para için her şeyi yapmaya müsait birisin.Bu dünyada keyfin gıcır ama öte dünyada hesap zor..onca memurun üzerinden elde elde ettiğin her şey zwhor zıkkım olsun gülerek yiyeme insAllah...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?