Semih Durmuş Döner Sermaye Mesaisinde!

Sağlık Sen Genel Başkanı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri sağlık çalışanlarının beklentilere cevap vermeyen döner sermaye konusu başta olmak üzere bütün mali sorunlarıyla alakalı Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Bülent Aksu ile görüştüğünü açıkladı.

Semih Durmuş Döner Sermaye Mesaisinde!

Semih Durmuş tarafından yapılan açıklamada;

Olağanüstü durumlarda ve Koronavirüs mücadelesinde ön saflarda fedakarlıkla mücadele eden sağlık çalışanlarının, beklentilere cevap vermeyen döner sermaye konusu başta olmak üzere bütün mali sorunlarıyla alakalı Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Bülent Aksu ile görüştük. dedi.

TIKLAYIN

SEMİH DURMUŞ: SAĞLIK PERSONELİNE 24 SAAT AÇIK KREŞ AÇILMALIDIR!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş:- "Hastanelerinde içerisinde sağlık çalışanlarının çocuklarını bırakabilecekleri 24 saat esaslı bir kreş sisteminin olması onları çok büyük ölçüde rahatlatacaktır" dedi.

İş yükü en ağır sektörlerin başında gelen sağlıkta, çalışanların en büyük problemlerinden birinin çocuklarını bırakabilecekleri bir yer sorunu olduğuna değinen Durmuş, bunun hastanelerin içinde 24 saat esaslı açık kalacak kreşle çözülebileceğini kaydetti.

Sağlık çalışanlarının büyük çoğunluğunun karı ve koca çalıştıklarını ve eş zamanlı nöbetlerinin de olduğunu belirten Durmuş, "Özellikle şehir hastanelerinde içerisinde 10 binlerce kişinin çalışmış olduğu bir mekanda sağlık çalışanlarının çocuklarını bırakabilecekleri 24 saat esaslı bir kreş sisteminin olması onları çok büyük ölçüde rahatlatacaktır. Bu uygulama hayata geçirilirse sağlık çalışanlarının memnuniyeti de olumlu yönde daha da artacaktır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 13:59

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
biir sağlıkçının hali ancak bu kadar güzel anlatılabilir
biir sağlıkçının hali ancak bu kadar güzel anlatılabilir - 2 hafta Önce

Bir öğretmen olarak hemsire olan erkek hemşire sağlık teknisyeni olan eşime kaç defa dedim yalvardım bu puanla değil öğretmenlik istediğin üniversitesi de istediğin bölümü seçersin ama gitti ben sağlıkçı olacağım dedi oldu ben gel öğretmen ol dedim yaz tatili ,kış tatili ,kar tatili ,resmi tatiller bayramlar 15 tatil ,ara tatiller yani hep tatil hep tatil hem haftada 40 saat değil 15 saat çalışırsın nöbetin olmaz haftasonu gece Bayram hep evde olursun dedim dinlemedi şimdi salgınlar la,depremlerle sınırda görevlerler uğraşıyor izin yok çocuklara hep ben bakıyorum. ayda en az 7 nöbete gidiyor izin zamanları 11 oluyor yaz tatilinde hiç bir yere gidemiyoruz, bak dedim ben yattığım yerden maaş, ek ders alıyorum desem yeridir yalan olmaz dedim salgın yüzünden izinliyim dedim ,kurs parası ,sınav paralarıda bacası gün geliyor 2 derse giriyor evime gidiyorum

türkiye de en az saat çalışıp en çok maaşı alan bizleriz dedim ama sağlıkçı oldun hastanın altını temizliyor banyosunu yaptırıyor tedavilerini enfeksiyonu ile bulaşıcı hastalığı ile uğraşıyor yapıyor birde üstüne dayak şiddet görüyor kaç defa dedim istifa et bu meslekler yapılmaz diye ama etmedi ilerde bosanmazsak iyidir

bu kadar çalışmaya da aldığı maaş 4600 tl çok düşük değil mi bir bekçi bile 5000tl bir zabıta bile 5900 tl bir polis 6500 tl biz öğretmenler 6400 tl alıyorken eşim bu kadar düşük maaş alıyor Allah akıl fikir versin bu meslek bu kadar maaşa yapılır mı söylermisiniz inşAllah nöbetsiz düz masa başı bir kuruma geçiş yapacak bu işten hastaneden kurtulacak bizde ailece rahatlacağız çok şükür

saglıkçı olmayın da ne olursanız olun bekçi zabıta itfayeci astsubay uzman çavuş posta dağıt vbvb yoksa hayatınız kayar aileniz yıkılır içinde olmayan bilemez

İdareci
İdareci @biir sağlıkçının hali ancak bu kadar güzel anlatı - 2 hafta Önce

Senin mesai arkadaşlarına Allah sabır versin. İşin gücün yok, bütün sağlık sitelerinde sabahtan akşama kadar yorum yazıyorsun. Her haberde sahte nickle senin yorumların. Kimliğinde yorumunu yapta görelim ne kadar hak savunuyor, ne kadar dik durabiliyorsun. Sahte isimle sallamak kolay tabi.

idareci
idareci - 2 hafta Önce

idareci bur da yazılanların hangisi battı sana ,hangisi zoruna gitti hangisi yalan

Exsen
Exsen - 2 hafta Önce

Başkan ne sözün para ediyor nede lafın...üyelerim beni çalışıyor görsün halleri...yorma kendini

attci
attci - 2 hafta Önce

Yeter ya sayın durmuş yeter. . Yok onunla konuştum yok bununla konuştum. Son 5 yıldır ömrümü cebimi yediniz sendikanız hiç ilgilenmediniz. Yok 3.5 lar yok yıpranma payı yok döner sermayenin adaletli dağıtımı.. Yapamıyorsan yapamıyorum de bilen insanlara yol ver. Bıktım sizin sendikanızdan mahvetti bıraktı maddi manevi haklarımı.. Dilerim ki Rabb'im den maddi manevi çektiklerimi yanınıza bırakmaz...

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Muhatap aliyorlarmi
Çay da söylemediler herhalde
Yazık

S.g
S.g - 2 hafta Önce

Sonuç önemli görültün de ne oldu. Çay içip resim çekip işlem tamam. Yazık bu kadar memurun hakkı öbür dünyada sizlerin yakasında olacak. Halen üye olanlarıda anlamış değilim.

SIRADAKİ HABER