Semih Durmuş Döner Sermaye Mesaisinde!

Sağlık Sen Genel Başkanı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri sağlık çalışanlarının beklentilere cevap vermeyen döner sermaye konusu başta olmak üzere bütün mali sorunlarıyla alakalı Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Bülent Aksu ile görüştüğünü açıkladı.

Sendika 17.03.2020, 13:47 17.03.2020, 13:59 Güler Sağlam
Semih Durmuş Döner Sermaye Mesaisinde!

Semih Durmuş tarafından yapılan açıklamada;

Olağanüstü durumlarda ve Koronavirüs mücadelesinde ön saflarda fedakarlıkla mücadele eden sağlık çalışanlarının, beklentilere cevap vermeyen döner sermaye konusu başta olmak üzere bütün mali sorunlarıyla alakalı Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Bülent Aksu ile görüştük. dedi.

TIKLAYIN

SEMİH DURMUŞ: SAĞLIK PERSONELİNE 24 SAAT AÇIK KREŞ AÇILMALIDIR!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş:- "Hastanelerinde içerisinde sağlık çalışanlarının çocuklarını bırakabilecekleri 24 saat esaslı bir kreş sisteminin olması onları çok büyük ölçüde rahatlatacaktır" dedi.

İş yükü en ağır sektörlerin başında gelen sağlıkta, çalışanların en büyük problemlerinden birinin çocuklarını bırakabilecekleri bir yer sorunu olduğuna değinen Durmuş, bunun hastanelerin içinde 24 saat esaslı açık kalacak kreşle çözülebileceğini kaydetti.

Sağlık çalışanlarının büyük çoğunluğunun karı ve koca çalıştıklarını ve eş zamanlı nöbetlerinin de olduğunu belirten Durmuş, "Özellikle şehir hastanelerinde içerisinde 10 binlerce kişinin çalışmış olduğu bir mekanda sağlık çalışanlarının çocuklarını bırakabilecekleri 24 saat esaslı bir kreş sisteminin olması onları çok büyük ölçüde rahatlatacaktır. Bu uygulama hayata geçirilirse sağlık çalışanlarının memnuniyeti de olumlu yönde daha da artacaktır." diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Exsen 11 ay önce
Başkan ne sözün para ediyor nede lafın...üyelerim beni çalışıyor görsün halleri...yorma kendini
attci 11 ay önce
Yeter ya sayın durmuş yeter. . Yok onunla konuştum yok bununla konuştum. Son 5 yıldır ömrümü cebimi yediniz sendikanız hiç ilgilenmediniz. Yok 3.5 lar yok yıpranma payı yok döner sermayenin adaletli dağıtımı.. Yapamıyorsan yapamıyorum de bilen insanlara yol ver. Bıktım sizin sendikanızdan mahvetti bıraktı maddi manevi haklarımı.. Dilerim ki Rabb'im den maddi manevi çektiklerimi yanınıza bırakmaz...
Ali 11 ay önce
Muhatap aliyorlarmi
Çay da söylemediler herhalde
Yazık
S.g 11 ay önce
Sonuç önemli görültün de ne oldu. Çay içip resim çekip işlem tamam. Yazık bu kadar memurun hakkı öbür dünyada sizlerin yakasında olacak. Halen üye olanlarıda anlamış değilim.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?