PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Semih Durmuş Bir Şeyler Deniyor! Başkan Adayı Seçimde Usulsüzlük Var Dedi

4 yıl önce göreve gelen Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’u eleştiren Sağlık Sen Şube Başkan adayı, 6. Olağan Genel Kurul seçim sürecinin tüzük dışı, usulsüz ve keyfi uygulamalardan etkilendiğini açıkladı.

Sendika 29.05.2022, 18:38 29.05.2022, 23:30 Cansu Polat
Semih Durmuş Bir Şeyler Deniyor! Başkan Adayı Seçimde Usulsüzlük Var Dedi

Sağlık Sen Kütahya Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulu için seçim süreci başladı. Ancak mevcut yönetiminin tüzük dışı, usulsüz ve keyfi seçim süreci uygulamaları seçim adaletini ve demokrasisini etkilediği belirtildi.

BASKIN SEÇİM SÜRECİ BAŞLATILDI

Seçim sürecine daha varken baskın şekilde seçim sürecine çıkıldığı, bu süreçte de usulsüzlükler ardı sıra geldiği söyleniyor. Delegelik başvuruları alınırken hangi kurumdan (hastaneden) ne kadar delege seçileceği belirtilmemiş, delegeler başvurularını yaptıktan sonra kendilerine avantaj oluşturacak şekilde liste yayınlandığı ileri sürüldü.

HASTANE USULSÜZ BÖLÜNEREK ÜYE SAYILARIYLA OYNANDI

Öyle ki tüzük gereği aynı mutemetlikten maaş alan kurumların aynı liste ve sandıkla seçime çıkılması gerekirken, Kütahya ilinin merkezde tek hastanesi olan KSBÜ EVLIYA CELEBI E.A.HASTANESI usulsüz şekilde bölünüp, yönetimin kendi adayının çok olduğu yerlerdeki sayılarla oynandığı, bu şekilde de kendilerine avantaj oluşturulmaya çalışıldığı belirtiliyor.

DELEGE ADAYLARININ DİLEKÇELERİ YOK SAYILDI

Mevcut yönetimin karşısında olan ve Kütahya da değişim isteyen delege adaylarından duruma itiraz edildiği ancak dilekçelerine cevap vermek yerine apartopar delege seçimine çıkıldığı diğer iddialar arasında.

OY KULLANMA SÜRESİ 1 SAAT OLARAK BELİRLENDİ

Seçim sürecinde de hangi kurumda ne zaman seçime çıkacağı saklandığı söylenirken, bildirilen bir kaç yerde de seçim için oy kullanma süreleri 1 (bir )saat gibi komik sürelerle, üyeye sen seçime gelme, oy verme demek istendiği açıklandı.

Yorumlar (32)
Hüseyin Kartal 1 ay önce
Mevcut şube başkanı Ahmet Demirsöz, 4 yıl önce aynı gerekçelerle mağdur olduğunu iddia edip bu uygulamayı yargıya taşımıştı.
Şu an ise kendi eli ile aynı hukuksuzluğa imza atmış bulunuyor.
Ali aktas 1 ay önce
Mevcut baskan Ahmet demirsöz sirf koltuk sevdasi ugruna ilimizde yapmadigi haksizlik kalmadi. Onceki secim itiraz ettigi tum haksiz ve usulsuz olaylari fazlasiyla kendi yapmaktadir.
Kütahyalı Att 1 ay önce
Hem başarısız ol hem de seçimi kaybetmemek için hile hurda oyun sergile. Kütahya nelere kalmış. Biz daha çok şey biliyoruz da burda yazılmaz.
Recep kurt 1 ay önce
Semih durmuş ile ne alakası var olayın.
Usulsüzlük ve haksızlığı yapan şube yönetimi.
Kendilerine avantaj oluşturmak için istedikleri yere istedikleri sayıyı vermişler.
alpa 1 ay önce
sivas ta aynı semihi destekleyenler inanılmaz işler yapıyor
Hay 1 ay önce
Niye biliyon mu kardeş, Semih in eleştirdiği başkan veya başkan adaylari Semih i desteklemiyen ekipte olduğu için, yani işine gelmiyor Semih in.
Onur Özer 1 ay önce
Bir dönem başkanlık yapacağım sendikacılık nasıl yapılır göstereceğim ve birdaha aday olmayacağım diyerek seçildi yönetim.idarenin açık baskı ve desteğiyle yönetime geldiler.Sendikacilik nasıl yapılırı gosteremeden bizim binbir emekle üye yaptığımız yetki aldığımız kurumlarda yetkiyi kaybettiler.Sendikacılığı göstermek için bir daha seçilirlerse bütün kurumlarda yetkiyi kaybedeceğiz anlaşılan.
Harbi Adam 1 ay önce
Ahmet Demirsöz geçen seçim tüm delege adaylari ile sendika önüne gelerek basın açıklamasını yaparak adaylığını duyurdu. Şuan rakip olan cikam kişilerde başkan adayı kim o bile belli değil. Delikanlı adam basın aciklamasi yapar ben adayım der. Aday kim Mehmet mi Ahmet mi Recep mi Erdoğan mi Mutlu mu Çiğdem mi Fatma mı. İsmail Ceylan mi
ERKEK HEMŞİRE 1 ay önce
Lütfen ama adamlar her yerde Mehmet Genç başkan adayımız diye duyurdu. Semih Durmuş Ankara'dan duydu ve baskı yapmak için direk telefonla aradı. Sizler Kütahya'da duymadıysanız eğer ve hak olanı doğru olanı duymak istiyorsanız çevrenizi değiştirmenizi öneririm.
Daha harbi adam 1 ay önce
Sizin işinize gelmediği için duymak söylemek istemiyorsunuz olabilir. Şb Bşk adayı Mehmet Genç olduğunu tüm Kütahya biliyor, siz sıkıntı etmeyin. Bahsettiğiniz basın açıklaması usulsüz ve yanlış yapılan işlemler var diye itiraz niteliğinde idi. Şimdi ise aynı yanlışları kendisinin yapıyor olmasına hiç mi sözünüz yok.
Hayret ki ne hayret !!!
Daha harbi adam 1 ay önce
Sizin işinize gelmediği için duymak söylemek istemiyorsunuz olabilir. Şb Bşk adayı Mehmet Genç olduğunu tüm Kütahya biliyor, siz sıkıntı etmeyin. Bahsettiğiniz basın açıklaması usulsüz ve yanlış yapılan işlemler var diye itiraz niteliğinde idi. Şimdi ise aynı yanlışları kendisinin yapıyor olmasına hiç mi sözünüz yok.
Hayret ki ne hayret !!!
SAĞLIK SENLİ 1 ay önce
iki tarafında delege listesine baktım da inşAllah muhalif taraf kazanır dedim. Hepsi genç dinamik insanlar. 4 yıldır 4 kez bile yüzünü görmediğimiz mevcut başkan ahmet demirsöz de sahada gezmeye başladı dünden beri bu muhalifler sayesinde.
Bir garip yolcun 1 ay önce
Öncelikle haberi birileri size yaptırmış bu bariz belli konuyu hiç araştırmadan birilerinin isteği üzerine yapmışsınız. Yanlışları düzeltmek adına şuan aday olan ekip önceki secimde yönetimde idi ve seçimi o zamanda bu şekilde yapmışlardı sonrasında madem bu kadar sendikaya bağlı idiler neden istifa ettiler sendika üyeliğinden seçim 1 saat demişsiniz seçim süresi 4 saat ge Kütahyada en uzak mesafe 20 dakika burada da haberi kasıtlı yaptığınız bariz belli olmuş adalet derken şuan yönetime aday olan arkadaşların hepsi hastane yönetiminde müdür ve müdür yardımcısı hangi başarılı işe hasıl olmuşlar sormak lazım kendilerine yani ne yapmışlar ki ne yapacaklarını vaad ediyorlar sağlık personelinin bulunduğu bu platformda yanlı ve kasıtlı haber yapmayın insanlara algı oluşturmayın şuan haksızlık yapıldığını savunan arkadaşlar bir önceki seçimin karar tutanağına imza atmış yönetim üyekeridir o zaman haktı şimdi mi haksızlık oldu
SAĞLIKSEN 1 ay önce
o zamanda yapılan uygulama haksızlıktı ve mevcut başkanda bu haksızlık karşısında hakkını aramak için dava açmıştı. Bölünmemesi gereken hastaneleri komple bölüp ek bina da 4 saat, vefada 2saat, ftr de 1.5 saat yapılacağı açıklandı. İlçelere (domaniç,hisarcık vb.) 1 er saat seçim saati açıklandı. Müdür bey e laf ediyorsunuz da sayesinde hastanemiz de devlet malı yetim hakkı savunulur oldu hizmet satın alınan firmalar denetlenir yanlış yaptıklarında ceza alır hale geldi bunlardan da bahsedelim. İftira ile gıybet ile konuşmayalım. Koltuk sevdalısı Ahmet başkanın yaptığı usulsüzlükleri savunmayalım. Allah kimseye yalanı, haksızlığı savunur hale getirmesin dünyevi işler için vebale girmeyelim doğru Hak olan neyse onu konuşalım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?